Байт-рънер и фидер

Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Байт-рънер и фидер

Мнение от hobby »

Рещил съм да си подновявам макарицата с която ловя на фидер. Преди време някой препоръчваше байт-рънер за фидер. Какво ще кажете, струва ли си на фидер да се лови с байт-рънер? Не се ли обезмисля малко системата? :roll:
Харесал съм си ето това:
http://www.alem-fishing.com/zoom.php?pi ... 00_145.jpg
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Мнение от fisherman »

Въпреки че съм фен на байтрънерите,не виждам приложението им в тоя риболов,което и обезсмисля ползването им.Силата им са други видове риболов.
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

ако лятно време си ловил шарани на фидер и ти се е налагало след първото внезапно и безкомпромисно свиване на върха да вадиш скъсан монтаж и после да въртиш аванси на всяко прехвърляне, ще разбереш, че байтрънара е супер удобство за този риболов.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Мнение от fisherman »

Жорка от 8 години имам фидер и всяко лято ловя шарани на него,но до сега байтрънера ми не се е докосвал до тая пръчка,явно не съм почувствал нужда.На скоро си свалих едно филмче на Боб Нъд за риболов с фидер,ще взема да ти го запиша.
Последно промяна от fisherman на Съб Яну 27, 2007 22:05, променено общо 1 път.
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

това е въпрос на личен избор :wink: но тук не трябва да се разбира някакъв тупуз за макара, а баитрънар с големина до 30. Лек, бърз и с перфектни аванси.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Ми, запиши ми го и на мен. :) А за рънера - в края на краищата нищо не пречи да се опита... Ще го пробвам. Шарани до сега на фидер не съм хващал, но знае ли човек ?!
Арк, монофил или брайд ползваш?
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
fero
Мнения: 424
Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 20:18
Местоположение: София

Мнение от fero »

Според мен ако имаш възможност да си вземеш баитрънар с големина 030-035 не се замисляй, ще усетиш разликата веднага. Разбира се спокойно може да се работи с макара с читави аванси, но контрола върху процеса на водене и изваждане е несравним. Есента си купих същата макара и усетих разликата на един риболов на Дунав до Видин. Една дунавска бяла мряна ..... абе друго си е. Зависи и какви рибоци търсиш колега. За дребнички не ти трябва, но ако се забавляваш с шарко и подобни си трябва баитрънар. Успех.
Хвалу и клевету приемли равнодушно,
И не оспоривай глупца.
А.С. Пушкин
(Exegi monumentum 1836)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”