Помогнете ! Защо ми се късат поводите ?

unrealsms
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 15:04

Помогнете ! Защо ми се късат поводите ?

Мнение от unrealsms »

Питам, зашото колкото пъти отида губя по 3-4 пружини - влакното е 0.16 мм а пружините са от най-малките.

Възлите ми са изрядни. Няма нищо по-дъното което да ги дърпа. Късат се при замятане.

Пръта ми е Фидер на Filstar - Medium-Heavy action

Основното ми влакно е 0,16, а поводите ми също 0,16. Хранилките, които загубих са от най-малките, т.е. обща маса около 40-50 гр.
Тежинките които изхвърчаха са по 25-3о грама.

Мога ли да си сложа едно влакно 0,25 примерно и поводче 0.18 или 0,20 и да ми е мирна главата. Ще ми попречи ли това да си ловя мини каракудки ?
Аватар
zdrav
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Юни 17, 2008 22:04
Местоположение: plovdiv

Мнение от zdrav »

Моето мнение е,че за да ти е мирна главата ползвай 020 за основно и по тънък повод.За мини каракуди най мекия връх на фидера :idea:
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Колега, как така 0.16 за пружини бре :shock: :D Пък и ако ще да са от "най-малките" :roll: 8) То си има ред в тия неща и аз като пиша от време на време за 0.225 с пружини, смятай че се чувствам като еретик, дето ей сега ще дойдат група "дънари" да му ударят кибрита и да не се ебава повече с тези работи :D Влакно 0.20 или 0.225 се връзва само у вас, под одеалото, на фенерче, без свидетели... и да не си казал никъде по язовирите че е по малко от 0.30 .......:D 8)
unrealsms
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 15:04

Мнение от unrealsms »

IDA написа:Колега, как така 0.16 за пружини бре :shock: :D Пък и ако ще да са от "най-малките" :roll: 8) То си има ред в тия неща и аз като пиша от време на време за 0.225 с пружини, смятай че се чувствам като еретик, дето ей сега ще дойдат група "дънари" да му ударят кибрита и да не се ебава повече с тези работи :D Влакно 0.20 или 0.225 се връзва само у вас, под одеалото, на фенерче, без свидетели... и да не си казал никъде по язовирите че е по малко от 0.30 .......:D 8)
Благодаря много ! Още снощи намотах едно 0.24 - да ми е мирна главата.
А за повод ще използвам 0.20.

И все пак бях чел, че по дебелото влакно плаши рибата. Ще спре ли тогава ловът на по-малките екземпляри ?
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Слагаи флуоро карбонови поводи и си свиркаи,може дори да си позволиш лукса да го сложиш с дебелината на основното.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

nissana написа:Слагаи флуоро карбонови поводи и си свиркаи,може дори да си позволиш лукса да го сложиш с дебелината на основното.
Ей тоз съм го тествал вече четери пъти и много му се радвам:
Вчера за втори път тествах ето този флуорокарбон:

Изображение

Това е най-малкия размер от специализиран за шаранджийски монтажи флуорокарбон; цена 10лв/ролката(25м). Става дума за поводи при риболов с фидер; основно влакно 0.205 и 70см флуорокарбонов повод 0.18. На предния риболов хванах 30 добри каракуди, на вчерашния риболов- 30 едри бабушки. По време на вчерашното тестване на два пъти го сменях- единия път с 0.128, втория път с 0.10 монофилни поводи със същата дължина и куки. И двата случая резултатите бяха 3:1 като бройки риби за едно и също време, в полза на флуорокарбона. При наличие и на по-едри риби е абсолютно за предпочитане, според мен, да се ползват такива поводи :idea: :idea: 8)

п.п. даже ползвах същия повод от предишния риболов (само смених куката с "фуна" номер 10)- не се надрасква и не се уплита; мисля да го ползвам и следващия път :D 8)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”