Фидер-застопоряване

SaSho-Sensas
Мнения: 554
Регистриран на: Чет Дек 31, 2009 19:31
Риболов: Риболов на шаранови риби.
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Фидер-застопоряване

Мнение от SaSho-Sensas »

Здравейте колеги имам едно въпросче.Търсих по въпроса във търсачката ама нещо не ми излиза нищо.Значи понеже в пeтък живи и здрави ще си взимам фидер та въпроса ми е,избирам си дистанция за риболов как да запазя същата дистанция с клипса на макарата ли да го застопоря шубе ме е да не се скъса, нещо ако виждал съм със ластик да го застопоряват.Ако може и снимки ще е супер.Благодаря предварително.

Поздрави Сашо Стола. :lol:
Модерен риболов на шаран.
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Мнение от Георги Кръстев »

Хвърляш си фидера, намотаваш два пути една ластичка на шпулата и я закачаш на клипса. :)
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Точно така се прави. Аз не ползвам ластик ами си застопорявам на клипса. Докато лети хранилката тя губи от скоростта си и не опъва толкова здраво, че да скине сичко. Все пак внимателно замятай, не хамалската!
Обаче на Богров само ластик - кат тръгне товарния влак...видех се у чудо докато откача влакното от клипса!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от koki »

kozeboy написа: Обаче на Богров само ластик
Ако ловиш на водоем с големи риби , освен ластичката си бележи и влакното с маркер / като мач риболова / ....Като се замисля важи и за другите водоеми. Още нещо, брой си оборотите на макарата...понякога се къса не само монтажа :wink:
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Честно казано,само маркера си е достатъчен.При първоначалното захранване,когато си сигурен за посоката и дистанцията на замятането,вече трябва да си преценил силата,с която ще изхвърлиш монтажа и следиш кога маркираното влакно ще хукне през водачите.Спираш с палец,затваряш бигела,леееко придърпваш маркировката на влакното да си дойде на мястото,което си си определил-на бигела и ли където си избрал,слагаш фидера на стойката и си готов.Това само с клипса си е малко...ммм...рисковано.Имал съм случай на Огоста с шаран,когато гада взе и хукна надолу по средата на реката.И понеже макарите на фидерите ми са с двоен аванс,двайсетина секудни съм хванал фидера с две ръце и трескаво се мъча да си спомня колко съм натегнал предния аванс,преди да врътна дръжката и да го включа .А шарко през това време развива влакно.Ако бях сложил влакното на клипса,гада да е скъсал с вземането...
SaSho-Sensas
Мнения: 554
Регистриран на: Чет Дек 31, 2009 19:31
Риболов: Риболов на шаранови риби.
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Мнение от SaSho-Sensas »

Ок горе долу схванах нещата,ама и ок пуснете по една снимка цена няма те
Модерен риболов на шаран.
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от koki »

Първи способ, с ластичка защипана за клипса на макарата:

Изображение

Втори способ, с ластичка и плетено влакно, използвам го при макари с малък или не удобен клипс.

Изображение

Този който е само с омотаване на ластичката го нямам сниман, но не мисля ,че ти е необходим като снимка. Просто омотаваш :lol:
SaSho-Sensas
Мнения: 554
Регистриран на: Чет Дек 31, 2009 19:31
Риболов: Риболов на шаранови риби.
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Мнение от SaSho-Sensas »

Мерси на всички само едно да попитам,аа ластика преди да го застопоря на клипса го връзвам за основното влакно и тогава го застопорявам на клипса.
Модерен риболов на шаран.
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Ако ловиш дребни риби да,но за шарани и други едри екземпляри си бележи кордата с маркер.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Мнение от Георги Кръстев »

SaSHo94 написа:Мерси на всички само едно да попитам,аа ластика преди да го застопоря на клипса го връзвам за основното влакно и тогава го застопорявам на клипса.
Никъде никой не ти е писал да го връзваш. Написах ти го няколко поста по-нагоре как става , сега имаш и снимки. Къде е проблема?
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от koki »

SaSHo94 написа:Мерси на всички само едно да попитам,аа ластика преди да го застопоря на клипса го връзвам за основното влакно и тогава го застопорявам на клипса.
Сашко, вземи малко вникни в това дето ти пишем :lol:
Май четеш през редовете :lol:
Да не говорим ,че гаранция има подобна тема някъде по форума :lol:
SaSho-Sensas
Мнения: 554
Регистриран на: Чет Дек 31, 2009 19:31
Риболов: Риболов на шаранови риби.
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Мнение от SaSho-Sensas »

Прочетох всичко досега и както казваш ти вникнах във нещата.Благодаря ви че ме просветлихте.Благодаря на всички.

Поздрави Сашо 8)
Модерен риболов на шаран.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”