Как да избегнем раците?

Maksim_Hr
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 18:36
Риболов: Риболов на фидер
Местоположение: Русе
дал Браво: 55 пъти

Как да избегнем раците?

Мнение от Maksim_Hr »

Здравейте колеги, пред мен стои следната въпросителна как да направя така че на петното ми да не се събират раци или поне да не са много, мисълта ми е някой от вас ползва ли нещо по специално като добавка в храната която да отблъсква тези гадове но пък целевите риби все пак да се завъртат около петното, благодаря предварително!
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Как да избегнем раците?

Мнение от outsider »

Kаква е целевата ти риба? На каква дистанция и на каква дълбочина ловиш? И много ли са раците?
При обилие на тая напаст , не ми е известен никакъв начин да се отървеш от тях , но може би с дълъг повод и ловене на пропадане можеш да хванеш риба преди стръвта да стигне дъното.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Maksim_Hr
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 18:36
Риболов: Риболов на фидер
Местоположение: Русе
дал Браво: 55 пъти

Re: Как да избегнем раците?

Мнение от Maksim_Hr »

Основната целева риба за водоема за който питам е скимърс, също така и каракуда се ловят, дълбочината е около 2та метра, бройката на тия гадове няма да е малка защото се случва да се извадят два, три един след друг от петното, лошото е че когато се опитвам да ловя на пропадане кълванетата са доста по малко.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Как да избегнем раците?

Мнение от outsider »

Maksim_Hr написа: Нед Фев 14, 2021 17:37 Основната целева риба за водоема за който питам е скимърс, също така и каракуда се ловят, дълбочината е около 2та метра, бройката на тия гадове няма да е малка защото се случва да се извадят два, три един след друг от петното, лошото е че когато се опитвам да ловя на пропадане кълванетата са доста по малко.
Това са добри новини! Ако търсеше шаран , работата щеше да е доста по-сложна. Скимъра има навика да се храни над дъното , и да стои над него , така че е лесен обект за ловене на пропадане. Не знам как си подходил , за да имаш по-малко кълванета - аз правя следното:

1. Правя много рехава , "пушеща" храна , и я пoдавам с кошница от едра мрежа.
2. Ловя с дълъг повод - поне 1.20 , ако не и 1.50
3. Ловя на плаващ бял червей , така че куката да потъва възможно най-дълго

При дълъг повод , не си струва да се опитваш да си видиш кълванетата , по-удачно е да се лови "на броене" - мяташ , изчакваш кошницата да падне на дъното , и отброяваш 30 секунди , да речем - и презамяташ , без значение дали си имал/видял кълване , или не. Бройката се намира според рибите. И според раците... :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Maksim_Hr
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 18:36
Риболов: Риболов на фидер
Местоположение: Русе
дал Браво: 55 пъти

Re: Как да избегнем раците?

Мнение от Maksim_Hr »

Ванка благодаря много за съвета, ще бъде изпробван само малко да се по затопли времето и да може да се риболува, ще споделя след това какъв е резултата :wink:
stoik
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 18:44
Риболов: спининг, мач, фидер
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Как да избегнем раците?

Мнение от stoik »

Моя скромен опит с раците сочи към едно- смени водоема.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”