Имам въпрос

Chester
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 16:14
Местоположение: У нас
Обратна връзка:

Имам въпрос

Мнение от Chester »

Кажете как се закрепява плочка с кюспе ????Дайте снимки ако обичаате защото има 1 хубав язовир и шарана е научен само на това да кълве :?
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Знам два начина - първият е, като направиш клуп на края на повода, като в него предварително вкарваш ластик, от кръглите. после с ластика си хващаш плочката или плочките. Другият вариант е да направиш клуп, а в него да пъхнеш близката част от повода - получава се плъзгащ затягащ се клуп, нещо като бесилка. Този вторият начин е по-подходящ за плетено влакно, монофилът се разхлабва...А защо всъщност просто не си напълниш фидерна кошничка с надробено кюспе? :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Chester
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 16:14
Местоположение: У нас
Обратна връзка:

Мнение от Chester »

Идея си нямам как става затова питам,досега несъм ловил на плочка.Значи да напълня хранилката с кюспе а за стръв пак кюспе ли да сложа или нещо другО?Всякаква информация ще ми е от полза!
icko
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Ное 23, 2006 16:17
дал Браво: 2 пъти

Мнение от icko »

Според мен за стръв царевица, бели или торни червеи или стиропор.
Honda-CBR-919-RR-Fire Blade
Пали гумите,не душата си!
BURN RUBBER NOT YOUR SOUL...!
баничката
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 20:50
Местоположение: Враца
получил Браво: 1 път

Мнение от баничката »

Стръв- голям торен или царевица, иначе фидера- с кюспе и бели.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Chester написа:Идея си нямам как става затова питам,досега несъм ловил на плочка.
Идеята беше плочката, с набити в нея куки да се заметне навътре - след известно време кюспето се разпада на облак, а сред него остават голи куки, които шаранът всмуква. Имаше и вариант с две плочки кюспе, по средата с тесто, в което се забиват куките. Доста архаичен метод, но работеше, макар че аз повече залагах на царевицата. В твоя случай, ако наистина върви само на кюспе, бих опитал със стиропор на къси поводи.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
alex_es24
Мнения: 280
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 9:56
Местоположение: lom
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 19 пъти

Мнение от alex_es24 »

ас го правиа с ластик и плоцки само це по средата слагам кацемак за дунава е обиец и от доле стириопор
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от carbolino »

Щом е научен на киуспе защо не пробва6ш на леко(на плувка) с тесто с лек примес от киуспето на кука на която има пружинка коиято е предназначена точно за това да придържа тестото.
Chester
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 16:14
Местоположение: У нас
Обратна връзка:

Мнение от Chester »

Ще сложа царевица а не червей защото има доста дребни рибки и неискам да ми се пречкат.А там каракудата (таранката) е 1кг и нагоре затова ще сложа медена или ванилиева царевичка.
Chester
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 16:14
Местоположение: У нас
Обратна връзка:

Мнение от Chester »

БлАгОдАрЯ На ВсИчКи!!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”