Въпрос относно пръчка?

Аватар
VeilSide

Въпрос относно пръчка?

Мнение от VeilSide »

Искам да попитам ако си зема шаранджийски телескоп за 120лв ще е здрав ли като тези пръчките които се чупят?

Qnchev Carp

Мнение от Qnchev Carp »

Взимаи си двуколенна или триколена,но те имат голяма транспортна дължина.Ако те претеснява дъжината при транспорт взимай телескопична.Ако ти трябват телескопични и имаш интерес аз продавам две.Лек ден и наслука

Аватар
Майстор Саки
Риболов: heavy spinning
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Кои са тези пръчки, които се чупят?! :roll: Ако имаш предвид двуколенните и триколенните, то те по правило са по-добрия избор. А и една триколенна пръчка има съвсем приемлива транспортна дължина, съизмерима с тази на телескоп.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...

kalmat

Мнение от kalmat »

в момента има много хубави телекарпове на mikado

Аватар
ribarq92

Мнение от ribarq92 »

kalmat написа:в момента има много хубави телекарпове на mikado
абе пич досега не съм чул за хубав,добър телекарпова пръчка !!! Не се излагай както каза колегата по горе ако ти е проблем транспорта вземи си пръчка на 3 части 3,60 и тр.дължина е 1,20 !!!!! А още по добър вариант на 2 части !!!

ukCaH_96

Мнение от ukCaH_96 »

И аз съм на това мнение. По добре си вземи за тая цена някоя по хубава и здрава пръчка на части отколкото телескопична. Пръчките на части са много по здрави от телескопичните.

Аватар
swilen ss

Мнение от swilen ss »

Подкрепям напълно колегите за това, че телескопите не са удачен вариант.Според мен вземи си триколенна пръчка на 3.30 или 3.60 метра с транспортна дължина 1.20-1.25 м.
Не се лъжи по телескопи - пък и те са с 1.10 транспортна- не си струва компромиса, които правиш за 10 см.
А и усещането да ловиш със съставна пръчка няма нищо общо с това да махаш с телескопа.
Приятелски съвет - вземи си съставна пръчка- за тия пари ще намериш добра със сигурност. :wink:
catch and release - за да има и утре какво да ловим

Аватар
Рибаря81

Мнение от Рибаря81 »

Колега и аз ще се присъединя към препорикте на колегите, които ти казват, че Телескопична въдица за Шаран не е удачен вариант.
1) и аз мисля, че това е доста неподходящо, т.к. много по-лесно може да ти се счупи телескопа,
2) с телескопична въдица мисля, че е доста по-трудно да замяташ и да гониш далечни дистанции.
3) с телескопична въдица на дъно за шаран удоволствието като вадиш рибата не е като при двуколенни пръти.

Някаки си да си шаранджия с телескопични пръти не ми звучи сериозно. Ако ходиш от време на време за шаран на дъно и този вид риболов не ти е приоритет можа да си вземеш телескопични единствено защото са по-удобни за транспортиране.

Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”