Може ли да се каже кое е по-правлино при спиралата

mirocomm
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 18:19
получил Браво: 1 път

Мнение от mirocomm »

писах че не ползвам стръв, затова 4 слагам, иначе със стръв само 1 винаги, ама вий май само на платени места ходите и се базикате, ваша си работа
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

mirocomm написа: ама вий май само на платени места ходите и се базикате, ваша си работа
Това какво общо има с темата :roll: :roll: :roll:
Иначе да пишеш, без грам идея да си нямаш, кой къде ходи ми се струва глупаво. :?
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

mirocomm написа:писах че не ползвам стръв, затова 4 слагам
Е, като платиш по 15 лв. на кукичка, ще възприемеш съветите, след това и разрешените две ще ти се виждат много :D :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
mirocomm
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 18:19
получил Браво: 1 път

Мнение от mirocomm »

общото е че на едното място има риба а на другото няма, и затова 4, а на другото може и без кукички :lol: , ама щом ще давам 60 кинта няма да ходя за риба :shock:
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

mirocomm написа:общото е че на едното място има риба а на другото няма, и затова 4, а на другото може и без кукички
Незнам защо си решил, че повечето куки хващат по-добре редките риби. Аз се обзалагам, че 1 кука работи по-добре и вади повече риби. :wink:
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Колега mirocomm, ще се опитам да ти обясня порочната логика, по която се водиш и от която, надявам се, вече съм излязъл. Остава и ти да излезеш, ако имаш желание, разбира се.

Ти, понеже ловиш редки риби, /какво те кара да мислиш, че при нас рибите се блъскат една в друга?!/ си решил, че имаш нужда от голяаааама стръв, за да ги привлечеш. :wink: По тази причина монтираш спирала на линията и на нея слагаш примерно стограмова топка тесто, която ще играе ролята на стръв. Понеже тази стограмова топка е с размерите на средноголяма ябълка, ти не можеш да разчиташ на една-единствена кука и я превръщаш в игленик, като й прибавяш 4 или дори 6 куки....
Ако наистина има файда в това изкуствено уголемяване на стръвта, защо не сложиш еднокилограмова топка и не я нашиеш с петдесет куки?! Според мен ефектът ще е несравнимо по-добър. :wink:

Другият вариант е да си монтираш една-единствена кука със стръв до спиралата, а самата спирала я напълни с каквото решиш - то обаче ще играе ролята на захранка, а не на стръв. Вместо да се мъчиш да привличаш редките риби с топузи, наблегни на експериментите със състава, вкуса, аромата, консистенцията и т.н. на това, с което пълниш спиралата. Замисли се върху възможностите за правилно комбиниране на тестото от спиралата и стръвта върху куката ти, върху правилният начин за монтиране във всеки отделен случай... Не е ли по-интересно, а пък и по-спортменско? А ако се окаже и по-ефикасно? :wink: :D

Можеш сам да си избереш варианта...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
mirocomm
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 18:19
получил Браво: 1 път

Мнение от mirocomm »

Ми аз писах, че ако ползвам царевица примерно винаги съм с 1 кука, но тай като гледам, че само аз съм на тва мнение за 4 куки значи трябва да греша, но истината е, че никога не съм хващал повече от 1 шаран (малък или по-голям) и затова не го считам за бракониерство, но като се имат в предвид последните ми неуспехи, май найстина ще пробвам нещо друго, обаче съм забелязал че по нашия край - Бургас, шаранът още не е свикнал много с царевицата, като че ли обича повече тесто, и на царевица по-рядко, това се попромени от 4-5 години но все пак
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Пак можеш да си ползваш тестото, аз въобще не го отхвърлям като стръв. Само че е нужно да потърсиш начин да монтираш и него на куката. Има как... :wink: :)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
ogy
Мнения: 71
Регистриран на: Вто Май 31, 2005 11:07
Местоположение: Sofia

Мнение от ogy »

ARK написа:
mirocomm написа:общото е че на едното място има риба а на другото няма, и затова 4, а на другото може и без кукички
Незнам защо си решил, че повечето куки хващат по-добре редките риби. Аз се обзалагам, че 1 кука работи по-добре и вади повече риби. :wink:
ARK e абсолютно прав по отношение на монтажите. Ако имаш желание, можеш да погледнеш темите по въпроса в шаранджийския сайт http://www.carpbg.com/forum/index.php или пък прегледай двата броя на списанието.
mirocomm
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 18:19
получил Браво: 1 път

Мнение от mirocomm »

сигурно има как, те продават пружини с тройки с намотана пружинка за тестото, ама аз колкото пъти пробвам - нищо, иначе в първия брой на сп. Риболовец имаше статия за това и че било резултатно ама не знам
Аватар
neochrom
Мнения: 168
Регистриран на: Пет Ное 04, 2005 19:05
Местоположение: Раднево - яз. Овчарица

Мнение от neochrom »

ами бракониерство е понеже в закона пише, че на въдица не трябва да се слагат повече от 2 куки
Аватар
Stif_1
Мнения: 282
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:00
Местоположение: Габрово

Мнение от Stif_1 »

Колега mirocomm погледни и от друга страна на нещата.
Да речем , че закачаш един хубав шаран , чакал си го много време.
Аванса писва и ти започваш да се бориш с него, но някъде по пътя към теб една от другите куки се забива за растителност или нещо друго и какво правим?Псуваме като луди ама ..........................
За мен дори и 2 куки са много и само проблеми могат да направят.
А и като се замислиш в днешни дни колко хубави риби може да закачи човек ................!
А иначе ако говорим за пружината като мотед, аз направо настръхвам от яд, как може да има още хора, които да я използват, но не съм само аз на тоя свят.
Наслука :D
Риболовът е краста!!!
Речник: крастата е болестно състояние, при което, колкото повече чешеш, толкова повече те сърби!!!
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Bravos Stif_1 . Daze bih dopisal ce i pruzinata trabva da e IN LINE . Ima gi po magazinite
madabi4
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 13:29

Мнение от madabi4 »

Не мога да разбера защо бяхте награбили човека за 4- те куки, но явно така е прието, имайки предвид и заяжданията за идеята хващам и пускам. Все пак, всеки има право на свобода на действията си, доколкото те не противоречат на закона. А въпроса дали едни действия противоречат на закона го решава само и единствено съда, не някой от нас , или общност от нас. Не го решават и актосъставителите на МЗГ и ИАРА.
Имайки предвид, че наказателната и административната отговорност са само и единствено лични, не мога да разбера защо някои от вас правят забележки относно кое е бракониерство, кое месарлък и кое касаплък. Вие ли ще плащате актовете на нарушителите? Съгласен съм , че като граждани наше задължение е да не търпим прояви нарушаващи закона, само че не съм съгласен някой да се прави на ментор на гърба на останалите. Питал човека- отговаряш- забранено е от закона използването на 4 куки в каквито и да е монтажи- край. Защо трябва да се дават квалификации? Имаме ли право ние да бъдем актосъставители? Предвиден ли е някъде ред, по който вие, аз или някой друг, неоправомощен изрично по реда на чл. 2 от ЗАП да съставяме индивидуалини административни актове в изпълнение на ЗРА? и на двата въпроса отговора е НЕ! откъде-накъде тогава ще си позволявате да давате квалификации? Някъде в някой закон да сте видели легална дефиниция на думата "бракониер" - НЕ. Ами защо я използвате тогава?
АМИ ЗАЩОТО ТОЛКОВА ВИ Е УМА! :evil:
Аватар
V93
Мнения: 471
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 23:52
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти

Мнение от V93 »

madabi4 написа:Не мога да разбера защо бяхте награбили човека за 4- те куки, но явно така е прието, имайки предвид и заяжданията за идеята хващам и пускам. Все пак, всеки има право на свобода на действията си, доколкото те не противоречат на закона. А въпроса дали едни действия противоречат на закона го решава само и единствено съда, не някой от нас , или общност от нас. Не го решават и актосъставителите на МЗГ и ИАРА.
Имайки предвид, че наказателната и административната отговорност са само и единствено лични, не мога да разбера защо някои от вас правят забележки относно кое е бракониерство, кое месарлък и кое касаплък. Вие ли ще плащате актовете на нарушителите? Съгласен съм , че като граждани наше задължение е да не търпим прояви нарушаващи закона, само че не съм съгласен някой да се прави на ментор на гърба на останалите. Питал човека- отговаряш- забранено е от закона използването на 4 куки в каквито и да е монтажи- край. Защо трябва да се дават квалификации? Имаме ли право ние да бъдем актосъставители? Предвиден ли е някъде ред, по който вие, аз или някой друг, неоправомощен изрично по реда на чл. 2 от ЗАП да съставяме индивидуалини административни актове в изпълнение на ЗРА? и на двата въпроса отговора е НЕ! откъде-накъде тогава ще си позволявате да давате квалификации? Някъде в някой закон да сте видели легална дефиниция на думата "бракониер" - НЕ. Ами защо я използвате тогава?
АМИ ЗАЩОТО ТОЛКОВА ВИ Е УМА! :evil:
Колега, като видиш някой да пресича на червено трябва ли да чакаш съдебно решение за да констатираш, че въпросният нарушава правилата?
Освен това, къде толкова видя нахвърляне и квалификации?!? Колегите не само са посочили, че използването на 4 куки е нарушение, но са дали и предложения за други монтажи, че даже и с картинки.
А ти, като си толкова против квалификациите, де ти е пълномощното да раздаваш такива и да определяш кой имал ум, кой нямал? :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”