Може ли да се каже кое е по-правлино при спиралата

Аватар
Stif_1
Мнения: 282
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:00
Местоположение: Габрово

Мнение от Stif_1 »

madabi4 написа:Все пак, всеки има право на свобода на действията си, доколкото те не противоречат на закона :evil:
Колега, всички които са дали мнението по този въпрос имат право на "свобода на словото".Всеки има право да казва това , което мисли.
Никой тук не е показал неуважението към mirocom.
Бих казал , че всички се опитваме да му докажем , че дадения метод не само е незаконен,а и слабо ефективен.
В такъв случей теб те гони или яка параноя, или як комплекс.
На твое място бих прочел отново мненията и бих се опитал поне малко да вникна в тях.
НАСЛУКА :)
Риболовът е краста!!!
Речник: крастата е болестно състояние, при което, колкото повече чешеш, толкова повече те сърби!!!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

цялата работа е на късмет

Мнение от sleepwalker »

Ами искам да се върна в началото на темата-спиралата.абе то в нашите водоеми и водоемчета дето си чупим такъмите според мен за успех на човек му трябва солидно количество късмет.не е въпроса толкова колко куки ще накачиш или дали захранката ти ще е от Танганайка или ще използваш фураж собствено производство.на първо място трябва да имам поне ЕДНА риба в гьола дето ще си загубиш времето,която е потенциалния улов.второ,трябва да имаш щастието поне грубо да уцелиш района в които се намира целта.трето ,тая риба трябва да е поне малко гладна(ако имаш късмет преди тебе да не са се извървели 5-6 чи4ковци от съседното село с кофи фураж)
Заключението е ,че на риболовеца в днешно време му трябва както солидна кофа със захранки,две раници със такъми и др.и един чувал с късмет.ако го имаш,рибата ще клъвне и на една кука.ако ли не,и мрежа да хвърлиш ,все тая...(въпреки че аз съм твърдо против последното)javascript:emoticon(':)')javascript:emoticon(':D')
javascript:emoticon(':lol:')

:D :D :D
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Айде от ново : прав си че със хранилка побрзо ще подлъжеш рибата ако мога така да кажа. Пиша ти това нещо от долгогодишен опит в ловене на шаран. И ас понякога на една от въдиците монтирам хранилка обаче ВИНАГИ " IN LINE " . Ами какво ще стане като ти скъса над спиралата и започне да влачи една забита кука в устата и две- три от вън? Да не би да ловиме шарани по плувните басени ? Немам намерение да променям стила и начина на ловене на било кой колега, ас си пишам и ловам както мисла че и за мен а ПРВО и за рибата е найдобре.
Весели празници :lol: :lol: :lol:
VladoCarp
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 0:34
Местоположение: Sofia

Мнение от VladoCarp »

Според мен е редно тези които имат ум действително,поне да се замислят над това кето им се обяснява,илюстрира и доказва !!! Оправдам някой на който не му е обяснено за това което следва след късане на риба с мотирана хранилка и повече куки,НО НА ТАКИВА НА КОИТО ИМ Е ЯСНО,ЧЕ АКО МУ СКЪСА РИБАТА ЩЕ УМРЕ 99.9% МОГА САМО ДА ИМ КАЖА ЧЕ БЕЗ КАКЪВТО И ДА Е СМИСЪЛ СА Я ОБРЕКЛИ !!! ПОМИСЛЕТЕ,ИМА ЛИ ПЕЧЕЛИВШ ОТ ТОВА ?!!!
madabi4
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 13:29

Мнение от madabi4 »

Ами като видя някой да пресича на червено, понеже ме гони параноя да не изскочат от някаде възпитаниците на Одрин Манафен Шуле, а съм и комплексиран от поведението си на съвестен гражданин в общество от нарушители, та му виквам на човека: "Ей ти! Нарушителю на ЗДвП и ППЗДвП, къде си тръгнал на червено! Всеки път да ти продават умрели червеи дано! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Я сега всеки който не е ползвал пружина с 4 куки да си вдигне ръката! Аз не съм ползвал, защото не харесвам риболов на тежко, но 99 % от тези които го практикуват със сигурност са започнали по този начин. Е със сигурност в последствие са се разубедили да използват уреда по различни причини , но....са го използвали , което смело и безотговорно поставя и тях в графата БРАКОНИЕРИ ловящи с 4 куки.
:arrow: Основната идея , която явно не е била навреме схваната в поста ми , е че не може да лепите на всеки, казал нещо противоречащо на вашите разбирания обидни епитети. Здраве, късмет и весела Коледа.
madabi4
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 13:29

Мнение от madabi4 »

Всеки има право да казва това , което мисли. - Стига то да не е обидно за останалите!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

madabi4 написа:поставя и тях в графата БРАКОНИЕРИ ловящи с 4 куки.
Бивши, Мадабич, бивши. За жалост, такава беше повсеместната практика, а като дете нямаше кой да ми ги обясни тия работи. И наднормено съм ловил, и маломерно може би. Може и в това да се корени сегашното ми залитане в другата посока, може би подсъзнателно искам да изкупя предишните грешки - както и да е, важното е, че ме кефи. весела Коледа!
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Точно така докторе за бебета ( преведено на БГ. само доктор за правене или за помагане :wink: - малко шега ). Ами ас тук за први път виждам това чудо, и нали требва да врвим напред, да говорим за по съвремени методи(колко са те ефикасни е друг въпрос.)
madabi4
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 13:29

Мнение от madabi4 »

АпЦилютно съм съгласен че трябва да се върви и да се гледа напред. Макар и остарял, този метод си има почитатели, макар че аз лично не мога да разбера какво би харесала една не особено гладна риба в една 100-150 грамова буца храна на дъното. Пък като се и замисля се сещам че едно време, в застойните комунистически години, когато сме ходили на риба и са идвали горски, полски и др. даже са давали съвети на приятелите как да слагат куките, каква стръв д а използват, но на никой не му се отрони от устичката златна "Вие защо ловите с 4 куки, вашта кожа лапешка" само подпитваха за билети , ама "Откаде пари бе , чичка?" :lol:
fero
Мнения: 424
Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 20:18
Местоположение: София

Мнение от fero »

Здравейте колеги.Аз малко късничко се включвам но може и да съм полезен на колегата.Любимо ми е да ловя на фидер но нека монтажът ти е така конструиран, че недай си боже ако скъсаш хранилката да изпадне или да остане на основното влакно а рибока да си тръгне поживо поздраво с кука и тъничко влакно.Многото куки обикновено се слагат за да се подава различна по вид стръв но не си представям как ще пробваш на четири или повече вида несериозно ми звучи някак.За колегата с юридическите познания - Закона казва до две куки и точка всичко друго си е чисто и просто нарушение на закона и се квалифицира като бракониерство това е.С десет куки чепаре за сафрид на морето. Ако мога да си позволя един съвет колега от личен опит когато стартираш риболова първо си закачи само фидер без кукички ,напълни го с захранка и замятай 6-7 пъти на избраното от теб место.Така ще си образуваш хранително петно и след това замени хранилката с повод от най-много две куки с хранилка in line или подходящ щадящ монтаж. Наслука и нали си знаеш хващаш снимаш цункаш и пускаш рибока да доведе дядо си. :lol: :lol: :lol:
doko
Мнения: 265
Регистриран на: Съб Ное 12, 2005 23:24
Местоположение: В. Търново

Мнение от doko »

fero написа: хранилка in line
какво ще рече това :oops: :oops:
начинаещ шаранджия
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Чрез хранилката минава тръбичка а чрез тръбичката влакното :D
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

In-line feeder:

Изображение

:)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
doko
Мнения: 265
Регистриран на: Съб Ное 12, 2005 23:24
Местоположение: В. Търново

Мнение от doko »

Майстор Саки написа:In-line feeder:

Изображение

:)
е т`ва е отговор мерси много
начинаещ шаранджия
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Doko искам да ти предложа и едно подобрение на хранилката дето Майстора пуснал на снимка: от едната страна слагаш шлаух от кабел 1мм. със дължина 30-40см. а от другия край силиконов шлаух 1см и дияметар 5мм. за да можеш да заглавиш вирбела на дой вързваш повода .
Надявам се че си ме разбрал
Съзалявам че не мога да пуснам снимки :oops:
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”