рецепта - протеинови топчета

гост

рецепта - протеинови топчета

Мнение от гост »

Някой може ли да ми каже как в домашни условия мога да си направя протеинови топчета. Съответно и пропорциите на съставките
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »


Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Само 1 лично мнение - има язовири на които шаро побеснява на топчетата за които говорите (на косъм), но на 90% от местата кудето съм ходил не реагира хич- просто не бара грам. т.е. извода е да се лови само където се знае че някой е хващал на тази стръв (пак лично мнение). Шаро е много различен като манталитет в различните места които обитава - примери 1000.
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

kriki написа:Само 1 лично мнение - има язовири на които шаро побеснява на топчетата за които говорите (на косъм), но на 90% от местата кудето съм ходил не реагира хич- просто не бара грам. т.е. извода е да се лови само където се знае че някой е хващал на тази стръв (пак лично мнение). Шаро е много различен като манталитет в различните места които обитава - примери 1000.
V tvoito mnenie sam si dal otgovorite na NAI-VAJNITE VAPROSI za tazi strav :D

Mnogo iasno, che ako nikoi ne e hranil s topcheta, a ti si reshil da lovish s 3 topchenca e po-veroiatno da hvanesh dedovia.

Az nai-obicham tam deto nikoi ne e lovil na topchenca da gi perdasha tochno na tiah :wink: Viarno, che do de stigna do sashtinskia ribolov ima niakolko dni podgotovka, no tova e neizbejno!
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

За мен фаворит през по-голямата част от годината си остава царевицата и по-специално белената (без люспата).
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Carevicata si e carevica. Spor niama, no kato visish niakade i niamash pipane na carevica...kakvo pravim? Kazvash, che ne kalve ili lovish na druga strav?
Vlado Tinchev
Мнения: 77
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 13:43
Местоположение: Hamburg

Мнение от Vlado Tinchev »

V www.carpbg.com ste razberesh zasto zarevizata e favorit samo v BG, zasto na topchetata se hvastat golemi sharani i kakvo vaobste predstavljavat topchetata i kak se raboti s tjah! :D

Tuk samo edin kratak otgovor: Zarevizata moze da e njakade "favorit" samo dakato vsichko, koeto se hvasta se ubiva... i dokato njakoi ne e pochnal da hrani stabilno s kachestveni topcheta!!!
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

като не пипа грам обикновено грабвам match-а с 8-10гр. ваглер и почвам с експериментите - троха, кубче качамак, жито, торен в краен случай (пролетта)... поне по някоя гърбава каракуда обикновено се хваща, но съм имал случаи на matcha да го сцепвам шарко, особено когато има вятър и в най-големите жеги - друго си е като ти удари на 0.16 (аз лично не слагам повод като го ловя с ваглер).
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Точно каракудите и бабушките са превръщат в основен проблем при целенасочения риболов на шаран на дъно,особено при захранване с царевица на близка и средна дистанция и използване само на 1-2 зърна за стръв и малки куки.
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

да и клена също
carpbg
Мнения: 178
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:03
Риболов: шаранджийски
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от carpbg »

kriki написа:да и клена също
Клен, клен, амаа един приятел тресна клен 4.600 на царевица на дъно :!: :shock:


А, ако искаш да нямаш проблеми с плевелни риби лови на топчета! По-големи и по-твърди!



п.с. Само не ги тествай дали отскачат :wink:


8)
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Топчетата се опитвам да ги използвам още от когато се появиха (някъде 1987-1988). Получавах тогава 1 списание La Peche и там за пръв път се обясняваше как се правят. Няколко години се опитвах на 1 язовир (Божурица се казва) да ги налагам - никакъв успех, като си хранех здраво с тях. Нито 1 шаран не хванах на прот. топчета. А на царевица си излизаше говедото даже най-куриозното е че на рибе ловяха шаран също. Сега нещата са други има много повече избор и техники за съставките и може би са по-атрактивни за шарана тия топчета.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

carpbg написа:Клен, клен, амаа един приятел тресна клен 4.600 на царевица на дъно :!: :shock:
Баси клена. :shock: Искам снимка! :D

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Майстор Саки написа:
carpbg написа:Клен, клен, амаа един приятел тресна клен 4.600 на царевица на дъно :!: :shock:
Баси клена. :shock: Искам снимка! :D

Мартине, верно... Нема ли някое фото на ДЗвера :?:
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

carpbg написа:
kriki написа:да и клена също
Клен, клен, амаа един приятел тресна клен 4.600 на царевица на дъно :!: :shock:


8)
Честно казано много хора бъркат белия амур с клен. Това си е бил най-вероятно чист бял амур приятелю той си налита на царевичката често където го има.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”