рецепта - протеинови топчета

Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

kriki написа:Само 1 лично мнение - има язовири на които шаро побеснява на топчетата за които говорите (на косъм), но на 90% от местата кудето съм ходил не реагира хич- просто не бара грам. т.е. извода е да се лови само където се знае че някой е хващал на тази стръв (пак лично мнение). Шаро е много различен като манталитет в различните места които обитава - примери 1000.
Преди около 15 год. гледах една видеокасета на Енди Литъл - риболов в България на едно езеро до Бургас. Тогава за пръв път видях да се лови с протеинови топчета. Хвана около 20 шарана от които поне 3 бяха по 20 кг. и няколко толстолоба - единия от които 30 кг.
Според Kriki шарана не взимал протеинови топчета на някои водоеми. Извода , който си направих от този филм е че на определени водоеми шарана взима на определени аромати. В случая , който гледах фаворита беше аромата на ягода. С други аромати резултата беше изключително слаб.
Според мен шаро си яде тази храна повсеместно , но трябва да се експериментира с ароматите.
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Така мисля и аз.Това,което кара шарана да поеме в устата си непозната стръв,е нейният долавян с обонятелно-вкусовите рецептори аромат,сходен с аромата на захранката.
Аватар
Stif_1
Мнения: 282
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:00
Местоположение: Габрово

Мнение от Stif_1 »

kriki написа:Честно казано много хора бъркат белия амур с клен. Това си е бил най-вероятно чист бял амур приятелю той си налита на царевичката често където го има.
Не че правя четки ама си мисля , че колегите които са си дали мненията по този въпрос правят сериозна разлика м/у кефал и Бял Амур.Искам да ти кажа, че един сериозен риболовец и на сън да го бутнеш нямада го збърка.Виж има много колеги, които го бъркат , но те обикновенно ходят често да си купуват рибка от магазина.На мен най- колемия ми кефал е 1.600гр и да ти кажа имам към 5-6 амурчета по 2 килограма и разликата е доста голяма.
Пък и най-малкото по борбата един рибар може да разбере дали е кефъл или амур.Просто няма място за сравнение!!!
Риболовът е краста!!!
Речник: крастата е болестно състояние, при което, колкото повече чешеш, толкова повече те сърби!!!
carpbg
Мнения: 178
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:03
Риболов: шаранджийски
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от carpbg »

kriki написа: Честно казано много хора бъркат белия амур с клен..
Ти сериозно ли :?: ..... или просто се занасяш с мене :shock: :!: :?:

За съжаление няма снимка! :cry: Знам че, това си е чист рекорд на БГ, ако не и повече, обаче човечеца не е такъв - да се хвали и пр.

Има страшно много уловени риби в България за които много малко хора чуват и знаят! Хората все още си пазят местата и не тръбят на ляво на дясно за такива успехи!


8)
carpbg
Мнения: 178
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:03
Риболов: шаранджийски
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от carpbg »

stefan написа:Така мисля и аз.Това,което кара шарана да поеме в устата си непозната стръв,е нейният долавян с обонятелно-вкусовите рецептори аромат,сходен с аромата на захранката.
Аромата е само началото!

Той само привлича рибата, от тука натам решаваща роля играе качеството на топчето! Това е за БГ!
Щото на Запад шарана вече знае що е то топче и какво се крие зад тези аромати - и затова често го лъжат само на аромат и калпави топчета! Тук основно трябва да се разичта на това шарана да опита топчето, да види че е полезно за организмът му и съдържа всичко необходимо за да се върне после пак и да ТЪРСИ ЦЕЛЕНАСОЧЕНО такава храна!!!

8)
Dimitar
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 2:29
Местоположение: Kocani Makedonija

Мнение от Dimitar »

Taka mislq i as carpbg.Zarevicata e dobra za sarana ako iskas da lovis dva tri dena,zastoto sled nekoi period sarana osista ce tazi hrana ne mu polzva na organizma.Ako iskas da zadrzis sarana na mestoto kade to lovis trqba da ispolzvas visoko kacestveni topceta a aromato e samo da privlica i navikne sarana na tvojo aromat.As sam nov na tezi forum i se iazvinqvam na ezika zasto sam od Makedoniq i ne znam da pisam hubavo blgarski.
Catch & release
Vlado Tinchev
Мнения: 77
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 13:43
Местоположение: Hamburg

Мнение от Vlado Tinchev »

Dimitar написа:Taka mislq i as carpbg.Zarevicata e dobra za sarana ako iskas da lovis dva tri dena,zastoto sled nekoi period sarana osista ce tazi hrana ne mu polzva na organizma.Ako iskas da zadrzis sarana na mestoto kade to lovis trqba da ispolzvas visoko kacestveni topceta a aromato e samo da privlica i navikne sarana na tvojo aromat.As sam nov na tezi forum i se iazvinqvam na ezika zasto sam od Makedoniq i ne znam da pisam hubavo blgarski.
Dobre govorish balgarski i dobre razsazdavash otnosno sharanite. Nai mi haresa mototo ti: Catch & Release :D
Vzemi hvarli edin pogled na http://www.carpbg.com
Pozdravi!
Vlado
Dimitar
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 2:29
Местоположение: Kocani Makedonija

Мнение от Dimitar »

Dobre vsqki ima svoe mnenie za catch $ release,as milsq ce hubavo e da se pustat tiq sarana koi se kapitalni(od 10kg pa na nagore)za da mozat da kefat i nekoi drug ribar.I taka ne se hubavi za jadene :wink: .Pozdravi do vsicki!
Catch & release
Dimitar
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 2:29
Местоположение: Kocani Makedonija

Мнение от Dimitar »

Pol ne sam znaql kakvo stava pri vas mai ispada ce kato pri nas na mnogo malko vodoema vladee praviloto catch & release.Raduva me tova ce na vodoemite kade sto lovam mnogo ribari go primenvat tova pravilo :D i sega ima mnogo povece sarana nego predi dve godini koga vsqki saran se zimase i se unistavase.Pozdrav.
Catch & release
Vlado Tinchev
Мнения: 77
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 13:43
Местоположение: Hamburg

Мнение от Vlado Tinchev »

Kakvoto i da si govorim, golemite sharani gi izbivat vinagi ribolovzite i mnogo rjadko mrezarite. kakto i ribolovzite vzimat sharancheta po edna pedja i to s hiljadi :twisted:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Dimitar написа:praviloto catch & release
Е, чак сега видях, че си станал един от нас - добре дошъл и мойте уважения за мотото :D :D Наслука по БГ-водоемите :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Dimitar
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 2:29
Местоположение: Kocani Makedonija

Мнение от Dimitar »

Tezi kojto zemat saranceta tezi sa po zle od tezi kojto ne puskat goljamite!!V Angliq na povece ezera so zakon zabraneto e da se puskat golqmite sarana,za tova pa i so zakon e zabraneto da se vzimat saranceta pomalki od 25cm,i pri nas go ima tezi zakon mai mnogo retko koi go pocutuva!!As licno imam videno na eden gol kade dvajca ribari prez cel den loveha mali saranceta i koga dojde cuvara tezi mu dadoha 10eu i toj oi pozvoli da si gi zemat sarancetata!!!Posle normalno cuvara bese prijaven i bese kaznet so zakona,sled tova odnosa na cuvarite bese mnogo po razlicen od predi!!Искам да казам да це и ниа рибарите тряба да ги чуваме водоемите ако видяме такова нешто тряба да приявеме,или лицно да го спречеме това ако искаме да имаме какво да ловемв и наредните години!!Поштено на водоемите и поздрави!!
Catch & release
Аватар
Spidy
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 12:18
Местоположение: Uk,London,София,Видин
получил Браво: 1 път

Мнение от Spidy »

Темата с протеиновите топчета наистина е много хубава та и аз реших да се пробвам, но преди това ако можете да ми дадете някой и друг съвет.Например на 1кг. замесено тесто горе-долу какво е количеството(съотношението) протеини,минерали и въглехидрати трябва да съдържа. А и другото което е като си избирам дъска какъв номер да си взема.
carpbg
Мнения: 178
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:03
Риболов: шаранджийски
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от carpbg »

Препоръчителните стойности на храната за шарана са:

Min Max
Протеини: 10% 45%
Въглехидрати: 40% 65%
Мазнини: 0% 10%
Растително съдържание: 0% 10%



8)
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

Абе пробвах да се отвори линка към рецептите за топчета,ама явно е било доста отдавна та го няма вече в нета,та ако някой маже да ми даде насоки или рецепта...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”