пружина+косъм?

Dimo_Rusev
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:45
Местоположение: Русе

пружина+косъм?

Мнение от Dimo_Rusev »

Здравеите колеги.Интересува ме някой дали е ползвал тази комбинация?Дава ли добри резултати?Аз ловя предимно на Дунава и за шаран без система не става....а косъма пък дава доста добри резултати.....ама доколкото съм чел из форума в спокойни води.
Абе ще видим какво ще излезе.....и все пак ще съм благодарен ако някой е ползвал такава комбинация да сподели малко опит.....главно около монтажа ме интересува

айде много ви здраве от Русе :D :D :P
Последно промяна от Dimo_Rusev на Вто Юни 27, 2006 20:25, променено общо 1 път.
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Мнение от fisherman »

Колега нещо не мога да захапя за каква система говориш,но за косъма ти гарантирам 100% че работи по Дунава.
Dimo_Rusev
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:45
Местоположение: Русе

Мнение от Dimo_Rusev »

извинявам се но може би не съм се изразил правилно.....имам предвид система=хранилка (пружина) просто от малък съм свикнал да и викам така :) :D
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Мнение от fisherman »

Сега вече ми светна.Спокойно можеш да използваш метода,както казах работи перфектно.Пускаш повод 15-20см. след пружината,за улеснение може да потърсиш и тежести с подходяща форма за покриване с качамак,така ще си опростиш линията,което ще те улесни.Един съвет-вместо царевичния качамак който ползвате по поречието на реката,опитай да омесиш среда от хляб със захранка за шаран-ягода на ван ден енде,мисля че ще останеш доволен.Поздрави!
fero
Мнения: 424
Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 20:18
Местоположение: София

Мнение от fero »

Колега за шаран смело го ползвай.Аз този експеримент го направих след обстойно проучване във форума на колегите шаранджии.Монтажа е лесен и много ефективен.Имах случай с един колега отиваме заедно на риба.Той идва с мен ей така на майтап и да си починем на гьола.Стъкмих си моя фидер стандартно с един повод кука и нанизана царевица.На колегата му стъкмих един по твърд прът на 2.70 с абсолютно същата хранилка, захранка, повод кука но повода го приготвих на място на "косъм" с 4 зрънца царевица без повдигач /нямах :cry: /.Резултат 6 към 2 в полза на колегата :oops:.Не стига това ами и шаранчетата бяха по големи на колегата.В кратце ако отиваш да търсиш шаран на фидер това е начина. :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”