Шаран през ноща?

TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Шаран през ноща?

Мнение от TRAP »

Някой може ли да сподели нещо за нощен риболов на шаран :?: Понеже аз никога не съм хващал на нощен риболов Шаран.И изобщо може ли да се разчита на такъв риболов :?:
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Може, но е срещу закона. :?

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Stif_1
Мнения: 282
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:00
Местоположение: Габрово

Мнение от Stif_1 »

Определено може да се разчита много на риболова през нощта!!!
Лично на мен ми е един от любимите, но и е забранен.
Не се съобразявам с това , защото според мен е абсурдно.
Хубаво е по-време на нощен риболов да имаш сигнализатори.Така всичко става лесно!!!Също така е хубаво и влакно да е с наситен цвят / да речем изкрящо син и т.н/ по-този начин лесно следиш линията!!!
Риболовът е краста!!!
Речник: крастата е болестно състояние, при което, колкото повече чешеш, толкова повече те сърби!!!
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Това не ме интересува че е забранен нощния риболов.И според мен е абсурдно.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
merrkuccio
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Май 21, 2006 22:14
Местоположение: Швеция

БЕЗ КОМЕНТАР !!!

Мнение от merrkuccio »

Това не ме интересува че е забранен нощния риболов. И според мен е абсурдно.
Законите са за да се спазват, а не да се нарушават или коментират!

ps
Е затова тая държава е гола вода! Защото има ИНТЕЛЕГЕНТНИ МИСЛЕЩИ полицаи като цитирания субект!
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Сигурен съм че и ти си нарушавал закона някой път независимо за какво а също така и за риболова.Дори всеки един от форума по някакъв начин е нарушавал ЗРА.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Re: БЕЗ КОМЕНТАР !!!

Мнение от stefan »

merrkuccio написа: [ Законите са за да се спазват, а не да се нарушават или коментират!
За правото на коментар бих поспорил.
Сега действуващият закон не забранява тотално нощния риболов - справка чл.3 и 24.
merrkuccio
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Май 21, 2006 22:14
Местоположение: Швеция

Мнение от merrkuccio »

merrkuccio написа:
Сигурен съм че и ти си нарушавал закона някой път независимо за какво а също така и за риболова.Дори всеки един от форума по някакъв начин е нарушавал ЗРА.
Да те успокоя: НИКОГА не съм нарушавал ЗРА! Причината: Навреме (през първите ми 7 години) са ме научили, че законът е над всичко и всички сме равни пред него!
Какво означава да нарушиш ЗРА? Да се правиш на мъж трепейки разни рибета и маломерки. По-добре да се правя на мъж пред някой истински такъв и да видя колко струвам ... Лично мнение. Никого не ангажирам с него ...
Сега действуващият закон не забранява тотално нощния риболов - справка чл.3 и 24.
Къде точно го прочете това?
Чл. 3. (1) Рибностопански обекти са:
1. естествени води и водни обекти - по смисъла на Закона за водите; вътрешните морски води, териториалното море, прилежащата зона, континенталният шелф и изключителната икономическа зона на Черно море и българският участък на р. Дунав - по смисъла на Закона за морските пространства, вътрешните водни пътища и пристанищата на Република България; всички останали реки и стари речни корита, крайморските, крайдунавските и вътрешните езера и блата;
2. изкуствени водни обекти - язовирите, бентовете и изравнителите, каналите, баластриерните водоеми, хидропарковете, технологичните водоеми на електрическите централи и на други индустриални предприятия или земеделски стопанства;
3. (изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) специализирани обекти за стопански риболов и аквакултури - даляни, воли, тони, басейни и други съоръжения, изградени за тази цел.
(2) Рибните ресурси в рибностопанските обекти по ал. 1 се ползват от физически и юридически лица при условията и по реда на този закон и на Закона за водите, както следва:
1. за стопански и любителски риболов се ползват българският участък на р. Дунав, вътрешните морски води, териториалното море и изключителната икономическа зона в Черно море, крайдунавските и крайморските езера и блата;
2. (изм. и доп. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) за любителски риболов се ползват и вътрешните езера и блата, реките и старите речни корита, баластриерните водоеми, бентовете и изравнителите, гребните канали, хидропарковете и язовирите;
3. (изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) обектите по ал. 1, т. 2 и 3 се ползват за стопански риболов и аквакултури; същите обекти могат да се ползват и за любителски риболов при условия и по ред, определени от лицето, което притежава разрешителното за стопански риболов, или от регистрираните по чл. 25 лица.
Чл. 24. (1) Лицата, упражняващи любителски риболов, са длъжни:
1. да използват не повече от 3 броя въдици (пръчки) за риболов с монтирани на тях до две куки (единични, двойни или тройни) в изкуствените водни обекти, в Черно море и река Дунав; във водите на Черно море може да се постави чепаре на една от въдиците;
2. да използват една въдица (пръчка) с монтирани до 2 броя куки (единични, двойни или тройни) при риболов в реките, старите речни корита, крайморските, крайдунавските и вътрешните езера и блата;
3. да записват улова от всеки риболовен излет по видове и количество (в килограми и бройки) в билетите за любителски риболов;
4. да носят по време на риболовен излет билетите за любителски риболов и да ги представят на контролните органи при поискване.
(2) (Доп. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) След еднодневен риболовен излет риболовците могат да запазват за себе си до 2 кг пъстървови риби, но не повече от 8 бройки, или до 3 кг от всички останали видове риби, с изключение на единичен екземпляр с по-голямо тегло. В случаите на улов на жаби и раци могат да задържат до 50 екземпляра.
(3) (Доп. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Уловената риба и другите водни организми по ал. 2 не могат да бъдат предмет на покупко-продажба.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Любителският риболов, с изключение на пъстървови риби, се разрешава само през светлата част на денонощието през всички дни на седмицата, извън периода на забраната по чл. 32, ал. 1.
(5) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Любителският риболов на пъстървовите риби е разрешен през светлата част на денонощието само в събота, неделя и в празничните дни, извън периода на забраната по чл. 32, ал. 1.
(6) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) При извършване на любителски риболов, организиран от сдруженията по чл. 11 в обекти, в които им е възложено управлението на рибните ресурси по реда на чл. 15а, лицата трябва да притежават билет за любителски риболов, като не са длъжни да спазват правилата на ал. 1 - 5.
Чл. 24а. (Нов - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) (1) При провеждането на спортни състезания за улов на риба ИАРА осъществява контрол за спазване разпоредбите на този закон, с изключение на чл. 24, ал. 1, т. 1, 2, 3, ал. 4, 5 и 6 и спазването на правилата и програмата на състезанието.
(2) Спортни състезания за улов на риба във водни обекти - държавна собственост, се провеждат в периода на забраната по чл. 32 с разрешение на министъра на земеделието и горите.
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Мнението ми е в преместената тема.
Последно промяна от stefan на Съб Авг 05, 2006 21:59, променено общо 1 път.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Ще ви помоля тук да дискутирате само спортната страна на въпроса. За дискусии по законовия регламент ползвайте тази тема:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=8720

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
dres
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Мар 26, 2006 10:43

Мнение от dres »

Много риби съм хващал нощем.Против закона ... :oops: :oops: :oops:
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

Никога няма да се съглася или да се примиря със забраната за нощен риболов!Това е абсолютна простотия!!!Спазвам всички правила и законови разпоредби на тая държава,ама точно тая простотия вече няма да я бъде....!!!!Как е възможно аз да отида примерно на яз.Жребчево за 2-3 дни на палатка и да не ловя бяла риба на дъно нощеска в малките часове!Ми аз да не съм мазохист !!!Един път на три години ми се отваря възможноста за такъв риболов и трябва да съм луд да си легна кротко в палатката очаквайки с нетърпение ранното сутрешно кълване на платиката или каракудата! :idea:
Червендалеста Бабушкоподобница Ruthilus Erythro-Incognittis Petrii Milkov 2008
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Мнение от fisherman »

За тая забрана и другите тъпотии в ЗРА трябва да благодарим на Христо Михайлов :evil: .Явно не иска да се пречи на неговите хора докато мрежарат :!:
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Какво не смеете да пишете по темата да не ви обвинят в бракониерство.Да не почна да споменавам имена от форума ловили Шаран през ноща пък сега не споделят опита си.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

След всичките глупости, писани по-нагоре, смятам да напиша нещо по темата. Нощният риболов на шаран на светеща плувка е много успешен. Дали ще е на платен водоем или на свободен - няма значение. Важното е, че през нощта е много спокойно и рибата се осмелява да се приближи до брега. Меткаш царевечка преди свечеряване в района на плувката и чакаш. Повече търпение и повече тишина и резутатът не закъснява. Мисля, че този метод е особено успешен за малки водоеми, където се знае, че има големи шарани, но рибата е много наплашена. За стръв може царевичка или дори грозд бели червеи, защото през нощта няма слънчаци, костурчета, попчета и разни други достадници (освен раците :x ). Та това от мен.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”