Повод за косъм?

ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

ecoplast написа: Жоро, какъв монофилен повод ще ми препоръчаш?
Аз монофилни поводи използвам изключително рядко. Просто гледам влакното да е меко и прозрачно.
А за Снейк Байта покритието аз го свалям само с нокът. В нито едно упътване не е показано да се сваля с метални предмети и е нормално да повредиш повода.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
carp attack
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 21:32

Мнение от carp attack »

Колега от Исперих- вземи си флурокарбон- не се занимавай с монофил за повод :wink: ,това че в България много малко хора го ползват не значи нищо нали се сешташ
8)
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

Жоро, и с нокът не става. Влакното не е оплетено и се нищи и с нокът и всякак, гледам че има снейк байт голд, но мойто е обикновено
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

ecoplast написа:Влакното не е оплетено и се нищи и с нокът и всякак
Снейк Скина няма оплетка. Снейк Байта си е здраво въже. Незнам какво правиш, но този повод трудно се реже с ножица и нож, а камо ли да се нищи с нокът. Така дистанционно незнам как да ти помогна.

Единствено мога да ти помогна с две снимки
Първата е на Байта, а втората на Скина.

Изображение

Изображение
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Поводи с покритие се използват, когато е необходима по-голяма твърдост на част или на целия повод и за висока износоустойчивост.
Ползвам Снейк байт на Кристон, имам и от всички поводи с покритие на Суфикс и съм експериментирал с тях.
Покритието на Снейк байт е по-плътно и с много по-добра адхезия към основата и съответно в по-голяма степен оправдава предназначението си. Покритието при двукомпонентните поводи на Суфикс наистина се сваля твърде лесно и рискът от нараняване на оплетката при тая операция е минимален, но често се прекъсва от най-лекото нараняване или при силното затягане на възлите.
За колегите, които се притесняват от нараняване на оплетката при сваляне на покритието, интерес биха представлявали поводите Hydrolink. Не съм ползвал такъв, но очевидно монофилната сърцевина се отстранява без риск за оплетката, възлите и твърдостта не са проблем, минус е незащитеността на оплетката и оттам по-ниската износоустойчивост.
От флуорокарбона съм пробвал с Фокс, но опитът ми е недостатъчен за изводи.
Miro Ni4ev
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 14:35
Риболов: шаран
Обратна връзка:

Мнение от Miro Ni4ev »

ARK написа:
Miro Ni4ev написа: Бих желал да попитам колко шарана годишно вадите на диви незарибени водоеми?
Такъв филм няма. Няма водоем в БГ в който да не са пускани шарани!
... Та според мен въпроса е некоректен или просто е зададен неправилно.
Няма да влизам в полемика и да развалям темата, на кратко:

идеята беше да се позова на разликата и съотношение между риболов на рибарници,зарибени язовири по аренда и на свободни водоеми където шанса да ви клъвне шаран е минимален. И при това обстоятелство да си позволи човек компромиси относно основна линия, повод и кука поне за мен са непростими.
При риболов на другия тип водоеми където имаш по няколко удара/стигащи до безброй/ може да си правиш свободни съчинения.

Това е моята гледна точка и затова те подкрепих за което вече май съжалявам .

или както каза преди един съфорумец- убийте ме с камъни за дето несъм си формулирал въпроса правилно!!!
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Мнение от fisherman »

Eее Миро не взимай нещата на вътре,всяко недоразумение се оправя.Важното е че мислиш позитивно и конструктивно.Напълно сте прави с Жорката,няма за какво да съжаляваш.Поздрави!
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Miro Ni4ev написа: Това е моята гледна точка и затова те подкрепих за което вече май съжалявам .
Миро това което сега си драснал е съвсем друго. :P Просто аз разбирах нещата както бяха написани и в този ред на мисли написах и последвалия пост. :wink: Нали разбираш, че ми е трудно да знам кой какво си е мислил и как го е предал с думи във форума. Няма нужда от сърдене. Важното е, че се разбрахме, а и в горните постове също има какво да се прочете.

Иначе това за редките риби и компромисите за мен също важи в пълна сила. Експерименти правя единствено на платени водоеми и чисто от закачки. На свободни водоеми, такива със закачки и дълги излети винаги залагам само на изпитани монтажи, които знам, че ковът здраво и няма прошка. :wink:
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Miro Ni4ev
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 14:35
Риболов: шаран
Обратна връзка:

Мнение от Miro Ni4ev »

ARK написа:........
Ок,

когато повечето колеги започнат да риболовстват само на такива водоеми и забравят за Казичане и др. подобни/моля да не се обиждат ... и там е трудно,закачки и др. , чета темите за там/
ще оценят дали може да си позволят да изтърват риби които са чакали с дни и месеци да клъвнат.
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Вчера си купих повод METAMORPH на Pelzer със силиконово покритие 15lb.
Изображение
Силиконовото покритие се маха с нокът.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”