Малък проблем???

gergin
Мнения: 99
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:54

Малък проблем???

Мнение от gergin »

Аз лова основно на плувка, но от скоро пробвам и на дъно. Изчетох доста неща обаче като гледам резултата, не е достатъчно. Правя следния монтаж - Осн.влакно- стопер-тежест-вирбел-повод с кука. Вирбела е без карабина, а тежеста е около 15-20гр. с вретеновидна форма, поводът е около 30-40см. При вадене забелязвам, че повода е усукан около основното влакно. Какъв е проблема според вас и как да го реша? Благодаря.
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

За да ти се отговори на въпроса са нужни малко повече подробности:Каква риба търсиш, какъв повод ползваш, какъв е този стопер?

Ама като гледам каквото и да ползваш, без подходящи възли или противооплитаща система няма как да стане :?
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

пробваи с противоуплитащи те системи,има на серт мек шлаух комплект с вирбел,ако ловиш на река ползваи плоско олово трудно се намира ,но с повече ваображение сте си пригодиш тези които се продават.само си закрепваш вирбел.повода около 20 25 см. монтаж на косам.ако сам неясен за нещо питаи и наслука
Черния
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2006 22:33

Мнение от Черния »

и определено тежестта ти е за смяна,трябва ти поне 70-80 грамова
Риболовът-нелечима болест до гроб!
gergin
Мнения: 99
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:54

Мнение от gergin »

Благодаря ви, че откликнахте. Не можах да ви пиша защото стават едни. Чакам бебе от три дни ама на неще да излиза, инат като майка си.

ARK - търся основно шаран, стопера е силиконов от тези за подвижна плувка на около 40см. след оловото за да не го усеща при повеждане и да не позволява на оловото свободно движение по влакното, повода е от монофилно влакно 0,16 мм Shogun, възела от куката към вирбела е Improved Clinch, a от вирбела към осн влакно е UNI Knot.

butnik -не съм се интересувал от противоуплитащи системи но май ще трябва, така че незнам какво да те питам, ловя основно на яз.Искър.
Кое определя дължината на повода?

Черния- защо да е за смяна ??
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Щом е за шарани нещата са ясни. Купи си специализиран повод за риболов на шаран, Олово за полуфиксиран монтаж, ама от 80 грама нагоре. Колко повече, толко по-добре. Това ще рече, че в предния край на оловото има гумен отвор в който се вкарва вирбела на повода. Над оловото слагаш 40см гумен шраух, който също е захванат в оловото и си готов.

Изображение

Изображение

Такива неща шарана да не усеща съпротивление ги забрави, това е рибарски фолклор и няма нищо общо с храненето на рибата. При риболова на шаран е нужно само рибата да вземе стръвтта в устата си и след това всичко е свършило. При повдигане на повода и оловото от рибата, оловото забива куката в устата на рибата и после ако е добър шарана идва и удоволствието от дългата борба :wink:

Изображение
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
metalex
Мнения: 277
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 18:02
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от metalex »

ама от 80 грама нагоре

Жоро,моите пръчки са с акция 30-70 гр,ако сложа по-голямо олово,както ти казваш няма ли да счупя пръта при хвърляне?Скоро пукнах единия при хвърляне с пва торбичка.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”