Ластик или Жило ?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Ластик или Жило ?

Мнение от kalinanimal »

Кое е по добре според вас? И наистина ли с ластик си просто зрител. А и нещо друго което ми хрумна на скоро, удачно ли е да си монтирам вирбел на върха и за него да закача основното влакно щото след 2-3 ч. меткане горе става една галимация въпреки че , имам от ония пласмасовите джаджи . Дали карабинката на вирбела ще я среже ?
Добре дошли под шарената сянка .
KARAMEL
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:00
Местоположение: Пловдив

Мнение от KARAMEL »

Едра или дребна риба?От тук-вид пръчка.От тук-ластик или не.
За пластмасовите джаджи - моят телескоп е с шпиц връх и съм сложил подобен конектор - никакви проблеми.Не зман защо се получава така при теб.Но сигурно някой ще даде малко акъл и ще ти се реши проблема :D .
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Може да сложиш вирбелче горе, ама много дрънчи и мен лично не ме кефи. Има решение обаче - предварително надяваш на върха парче подходящ мек маркуч/шлаух и след като монтираш вирбелчето, го покриваш с шлауха. :)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Моето мнение е че директния е за по дребни риби,не слагам ластици и на върхът слагам здрав конец за който връзвам влакното :wink: (Лично мнение)С такъв директен съм ловил и едри скобари и едри каракуди.Колкото до вирбела на върхът мисла че е безмислен и е по добре да го сложиш м-ду основното и повода(говорим за мини вирбел) :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Гост

Мнение от Гост »

Мерси за инфото. Тва с конеца ша го пробвам доста хитро е :D . А за ластика питането е дали не седиш безучасно или пак си я има тръпката от борбата. С моя гръмоотвод вадих един шарко над кило и къв кеф беше мъчих го над 5мин. Дали ако бях с ластик пак щеше да е толко гот? Ако ми удари нещо над 2кг. ша се спраа ли без ластик ? Абе интересува ме да си слагам ли или не . Ако се губи кефа , ластик не слагам .
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Пу, влезнах като гост sory. горното си е мое. На сички поводи си слагам микро вирбели щот без стаат едни къдрици не е за разпране.
Добре дошли под шарената сянка .
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Със седем метра директен без ластик най-големия ми шаран е 1.700. Вадих го около десетина минути /повод 0.12/. Има тръпка, ама си е опасно, тъй че прави си сметката... :wink: :)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

За по-едра риба - по-здрав телескоп.Не ми се вярва с ластик да се губи кефа.Аз лично не ползвам,щото ми се струва,че макар да гаси най-успешно резките тласъци на рибата,с него по-трудно се контролира посоката й на движение,пък едрата риба в обхвата на директния обикновено е в близост до укрития=закачки.
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

:lol: Точ така,еййй от кал да си ама Стефан да си :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Ами начи ако ми удари нещо по-голямо най-много да ми скъса? Моя шаро беше около 1.2-1,3кг. и аз съм с 7м. основното ми беше 0.16 и повод 0,12 ама бях на платен гьол (Върба) та затва сигурно се разминах по-леко. На Струма една черна мряна кво ми причини , а кат я извадих 20см. големо сецане падна. Много борбени са месните рибоци представям си некой дивак 700-800гр. май немам шанс? За са нема да слагам ластик. Пък времето ще покаже.
Добре дошли под шарената сянка .
KARAMEL
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:00
Местоположение: Пловдив

Мнение от KARAMEL »

Има и якички голи телескопи,годни за риболов на големи риби и употреба на ластик,но и теглото им се увеличава.Когато аз си копувах моя ми предложиха перфектен 7 метров,за едри риби,справя се с 3-4кг. без особени проблеми(но дори и да не може повече,това е достатъчно,все пак на 10 метра от брега едва ли ще има и такива риби).Обаче разликата в теглото между този и моя е 100гр.
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Karamel , мойта тояга е 335г. Нема да ти казвам след 5ч. по Струма ,не си чуствах ръцете. Та компромиси с теглото НЕ ПРАА. На реката нема стойки глезотиики non-stop ти е в ръчичките.А какви ми предлагаха 250г. 7м. ееееееехххх . Един съвет от мен:Купувай си пръчлета преди да се ожениш щото после , мъка, мъка. Не ги разбират тия работи дамите :cry: пс. На 10м. от брега кви риби МОЖЕ да има бедна ти е фантазията . А ако няма може да ги поканиш най-очтиво със съответната кьопачка :lol:
Последно промяна от kalinanimal на Пон Дек 27, 2004 23:18, променено общо 1 път.
Добре дошли под шарената сянка .
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

kalinanimal написа:Karamel , мойта тояга е 335г. Нема да ти казвам след 5ч. по Струма ,не си чуствах ръцете. Та компромиси с теглото НЕ ПРАА. На реката нема стойки глезотиики non-stop ти е в ръчичките.А какви ми предлагаха 250г. 7м. ееееееехххх . Един съвет от мен:Купувай си пръчлета преди да се ожениш щото после , мъка, мъка. Не ги разбират тия работи дамите :cry:
ААА, мойта ги разбира. Ама не иска да слуша :)
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”