Метода на троха (снежинка)

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Левака написа:Ей Корсе тези спец хлебчета за риболов се подготвят предварително,филийка от хляба се увива във влажна кърпа и след това се слага на куката.
Напълно вярно!Светата истина бате!

Доколкото подразбирам обаче от наште има само един дето става,така чух де,а пък на Sensas (нали Sensas беха тея с червената опаковка?) не съм мяркал от бая време.
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Аз не съм фен на хляба(щото немам нерви)въпреки това няколко пъти съм гледал като "издоена биволица"как го късат скобара на такъв хляб.Нали съм "тъпо и упорито" продължавам да го пренебрегвам,и сигурно греша деба :? Иначе си беше цифра дееба и хлеба,некъде към то 12 кинта :shock:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

даааааа

Мнение от Бат Стан »

Дааааа, на Стамен в магазина "Седра" е пълно с такъв хляб, цяла касетка, българско производство, ама казват че бил екстра.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Fen*

Мнение от Fen* »

Значи трябва и да се храни. Може би затова нищо не съм хванал на троха, защото никога не храня. Нали и аз съм Дунавско чедо, освен за шаран и платика на дунава никога не съм хранил. Но гледам че австийците и юготата хранят от едни кесии хляб със бели червей.
Та значи няма памуци и други такива шашми. И аз си мислех за влажен хляб и го натопих бързо във водата, но падаше още по-вече и нищо не стана. Следващият път ще пробвам със влажна кърпа.
Но доколкото разбирам, захранването е задължително, или не?
А по-стар хляб ли изпозвате обикновено или трябва да е пресен?
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Гледай са Fen , има едни куки с пружинка точно под лопатката . Гледах ги в тазгодишния каталог на BALZER. Не съм сигурен точно за кво служат ама като помисля логически ( до колкото мога :lol: ) май е точно за тва , да не ти пада хляба. Може жестоко да греша но тук има достатачно компетентни господа , да ме поправат ако бъркам . Но дори и да са създадени с друга цел , в твоя случай ,предполагам ще свършат работа. Някой ако знае да драсне два реда. ПС. Извинявам се предварително ако съм се изказал неподготвен :lol:
Добре дошли под шарената сянка .
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

:lol: Вижте пичове,този хляб за който говорихме с Корса е спец.за риболов,той не трябва да се мокри с вода а само да седи във влажна кърпа от където сам дърпа влага.Обикновено се слага на малки куки № 10,12,14 Тези куки с намотките по стеблото не съм ползвал но ми се струват по удачни за измешан хляб(качамак)или тесто.Както казах не съм спец по хляба но така мисля по въпроса :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Въпросните куки с пружинки братята германци ги използват за тесто. Те така и им викат - "куки за тесто". Пробвал съм ги с хлЕб и с едно зильоно тесто за пъстърви, добре работят.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

За мен най-добрият вариант /изключвам тоя специален хляб, който никога не съм ползвал/ е съвсем пресния още топъл бял "селски" хляб. Омачква се лесно за нула време и се превръща в жилаво ароматно тесто.
Сега за куките с намотките. Целта на телта :wink: е именно такава - да не пада тестото. Тук, на Дунава се ползват такива - къде купешки, къде хоум мейд.... Пускат се по две на поводи близо до хранилка с тесто/качамак/хляб. На самите куки се слага от това, което е сложено в хранилката.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Ами аз така през зимата ловя скобар и кефал. Значи най подходящ е селския хляб, той стои вътре рехав, като на пухчета-не го режеш , а го чупиш и си късаш от сърцевината парченца, които после внимателно зактепваш на куката като леко ги притиснеш около оста и до лопатката, така че трошичката да остане рехава и пухкава, и смачкана само в горната си част, кудето е закрепена за куката. тази стръв е много нежна и при много силна вода, рязко рамятане и изваждане лесно пада. Обикновено на всяко хвърляне трябва да слагаш нова. Аз ползвам куки 12-14 номер бели или жълти
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
BTR
Мнения: 124
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 16:15

Мнение от BTR »

Fen* написа: Но доколкото разбирам, захранването е задължително, или не?
А по-стар хляб ли изпозвате обикновено или трябва да е пресен?



Наистина трябва да се захранва. Според мен най-добре е да използваш стар изсъхнал хляб, който се накисва добре във вода и след това се изцежда добре без да се прави на тесто. Като захранваш от време на време с малки топки течението разнася на далече частици хляб, който привличат рибата.
Ако използваш за стръв пресен ръчен хляб , при добро поставяне на куката може да идържи няколко замятания, което е много по-добре от всякакви хлябове предназначени само за риболов. Без значение дали издържат на повече замятания.
sims
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Яну 01, 2005 22:18

Мнение от sims »

Наи-успешен е френския хляб които има два недостатъка-скъп е и от 2 години не се внася. Има български не особенно добър вариант.
Вероятноста да хванеш распер на хляб обаче е равносилна на това да хванеш щука на кускус 8)
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Re: даааааа

Мнение от Lubo »

Бат Стан написа:Дааааа, на Стамен в магазина "Седра" е пълно с такъв хляб, цяла касетка, българско производство, ама казват че бил екстра.
ААААА, не само това го има! Там има и други убавинки, ама ше ги запаза в тайна.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

За тестото е най добре да се сложи в сринцовка и така да се изтисква и увива около куката. Много е чисто и удобно. Иначе с пръсти е кофти...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от bozaka »

така е фрнският е най-добрият за жалост е старичък още се мъчат да го продадът. Но на цена от 12лв. ще им е трудничко но пък те не се предават нещат да го свалят и това си е. Но все пак е доста по добър от българският който спред мен си е голяма тояжка.Абе на троха си е сред работа а хляба се навлъжнява в мокра кърпичка и така....Куките с прожинката са с много добър резултат но и там си е изнервящо. От мен успешна нова 2005. И да си изкарате новите билети. :twisted:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Мунчо написа:За тестото е най добре да се сложи в сринцовка и така да се изтисква и увива около куката. Много е чисто и удобно. Иначе с пръсти е кофти...
Не с пръсти, бе Мунчо - аз съм си направил една кутийка с капак в джоб от дънки с гайка за окачване на колана. Бръкваш си с добре одялана клечка и мацваш на куката. Така няма опасност да ти се "изцвъка" в джоба. Предимствата пред спринцовката са, че винаги можеш да коригираш тестото в хода на работата - в друга кутийка си нося брашно за сгъстяване през лятото, когато се разлигави от жегата. През зимата пък, като вземе да стяга - гореща вода от термоса. Знаеш, че консистенцията на тестото е най-важна за риболова, след правилното намиране на дълбочината.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”