Мач за речен риболов с фиксирана плувка?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мач за речен риболов с фиксирана плувка?

Мнение от Мунчо »

Колеги, като хора с опит в мачовия риболов,искам да попитам следното-смятам да си ползвам новия мач за риболов по река с фиксирана плувка, основно за кефал, мрена и скобар. Нали не е проблем такъв един вид риболов с подобна въдица? Изходих от факта, че позволява далечно замятане с лека плувка, сигурно обиране на тумбаците при силно течение, надеждно засичане, чуствителност и т.н. По тези причини се снабдих с един Powerplay 3,90. нарочно взех такава дължина, тъй като нашите реки са обрасли, а не искам да бруля дърветата, които нищо не ми правят:)
Oсвен това смятам да го ползвам и за язовирен риболов на костур на дребни рибета, където е нужно по-далечно замятане. Е, разбира се, ще хвана и някоя каракуда и червеноперка по Росица и яз. Стамболийски:)
Ще може ли да ми изкоментирате идеите, особено за речния риболов с неподвижна плувка, ако обичате?:)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Никакъв проблем!
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Ох, радвам се много, ама през забраната ще го размахвам само на култовия платен гьол на Враниловци и евентуално на корекциите на Росица. Ще го сефтосам с каракуди явно:)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Бате,едно време като имах една единствена свестна пръчка-по случайност мач-съм правил кво ли не с него-тва ваглери,фиксирани плувки,туистери,блесни-абе всичко ти казвам,само дето пружини не съм метал с него и нема проглени-всичко опира в крайна сметка до ръчички.
Ако ти е здрава и качествена сопата нема да имаш ама никви грижи,стига да не и надхвърляш възможностите де. :lol:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Аз съм голям фен на риболова на кефал на плувка, като изобщо не ползвам тежест. евентуално за мренка мога да утежня мъничко. а едва ли ще хвана толкова голяма риба, че да го призоря:) :lol: :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Petio
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 15:17
Местоположение: София

Мнение от Petio »

Мунчо, две години ползван телемач "Тубертини" 4.30м. - много съм доволен. Универсална пръчка за риболов на плувка. Особено добре се ползва за риболов на скобар на стръв на и на платика с ваглер на Искъра. Добър ти е избора, честито и....
На слука от Петьо!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Мунчо, едничкият ти проблем може да дойде от макарата - мачовите са по-големи, съответно по-тежки, а на река, знаеш, се маа яко. Тури си нещо по-лекичко и нямаш грижи. А за размера на рибите - споко. Най-голямата ми гордост е 8 кг. шаран, хнават в течението на първия вир на Струма /"Пацуките"/ под стената на Лобош. Тънко телескопче, 0.18 основно, 0.16 повод и кукичка за дребни бабушки - това си ловях, шарко не беше предвиден. А с твоя Паъурплей и кит ще извадиш, наслука :D :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Мунчо, не я познавам тази въдица, но ме притеснява дължината. Имам един Browning на 4.20, който с удължител става на 4.80 и почти винаги съм го ползвал на цяла дължина по Струма и язовири. После си взех телемач на MAVER на 5м. и се родих. Много добър контрол на линията и много по-лесно се подготвя за риболов - само разтягаш, а такъмът си е на въдицата. Перфектно се доказа на Янтра и на Струма. При мача докато вдена 16 водача и докато направя такъма си убивам поне половин час - не става за бърз риболов. Освен това транспортната дължина на мача е голяма и ти трябва задължително тубус.

Това са мойте коментари. На слука и много риби с новата придобивка.
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

После си взех телемач на MAVER на 5м. и се родих. Много добър контрол на линията и много по-лесно се подготвя за риболов - само разтягаш, а такъмът си е на въдицата. Перфектно се доказа на Янтра и на Струма. При мача докато вдена 16 водача и докато направя такъма си убивам поне половин час - не става за бърз риболов. Освен това транспортната дължина на мача е голяма и ти трябва задължително тубус.
Е тук на 100% съм съгласен. 5м телемач си е върха на сладоледа - няма по-добро и удобно нещо. Почти навсякъде можеш да ловиш на статична плувка на 5м - пълен контрол. Даже заменяш болонезето съвсем успешно с тоя такъм за река, пък и за язовир си е идеално.
3.90 е мноооого късо, въпреки , че си става за ваглер де.
Fish friendly
Edi
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 9:51
Местоположение: Deutschland

Мнение от Edi »

babydoctor написа: Най-голямата ми гордост е 8 кг. шаран, хнават в течението на първия вир на Струма /"Пацуките"/ под стената на Лобош. Тънко телескопче, 0.18 основно, 0.16 повод и кукичка за дребни бабушки - това си ловях, шарко не беше предвиден.
Не ти вервам бейбидокторе, не ти вервам!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Edi написа:Не ти вервам бейбидокторе, не ти вервам!
Ми ко щеш :D :D :D Е, ако толкова се държи на точността, 7.800 беше.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Edi
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 9:51
Местоположение: Deutschland

Мнение от Edi »

Ееее, тва вече е друго нещо! Поздравления!! :mrgreen:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Вдъхновил съм се много, да знаете...:):):)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
tgt
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Апр 29, 2005 13:46
Местоположение: София

Мнение от tgt »

Веднъж лових, мач пръчка (Браунинг -3,9м) на р. Искър при Роман. Направихме приличен риболов на скобари и клен. Голям кеф е ваденето ( нещо като вадене на шаран около 2 кг. на гьол). Иначе, замятането е по-трудно особено ако над теб има дървета, в такива случай щеката е ненадмината.
А после ще ви разкажа един ИСТИНСКИ СЛУЧАЙ.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”