Извинете ъ......

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Извинете ъ......

Мнение от kalinanimal »

Ша мъ прощавате ама пак имам 2 тъпи въпроса. Първо : Намислил съм да си зема от ТИЯ плетените влакна и да ги ползвам за поводи ( ако въобще е удачно ) . Та питането е , имали някви специфични особености :lol: при връзването към куката и вирбела . Или се връзва като монофилките? И ако има да ме :idea: по въпроса. Ако не е тайна :lol: . И второ :oops: кажете къде е тая прословута Арка,и как се стига до там че, само чета за нея и точа лиги? Кво излиза там и има ли некви хитринки при тамошния риболов. Ще съм ви адски благодарен ако отделите от скъпоценото си време и драснете неколко реда ( иииии,къв съм мазник :D ) То се е видело че,ша зема повече от колкото съм дал .
Добре дошли под шарената сянка .
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

По пътя Радомир-Кюстендил първият мост след разклона за Прибой и надлеза над ж.п. линията; основно бабушка.
:D Добре формулиран въпрос,с нужния респект,бравос! :D Печелиш право на отговор за повода :D
Че си взел,взел си...аватара на Милен :wink:
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Mиленчо, sory за аватарчето . Видех го FTLbg хареса ми и го праснах от де да знам че, вече си имало собственик :lol: Стефане много ти се откъсна от сърцето ,напъни се малко и драсни още некой ред .Папарака написа че,захранването на Арката има обратен ефект, Верно ли е ? Еййй , много сте лаконични. Пуснете малко инфо. на простосмъртните :( . Става ли да се лови с директна 7 , там? И нищо не написахте за плетените влакна. Голема тайна требе да е ? :wink:
Добре дошли под шарената сянка .
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

kalinanimal написа:Mиленчо, sory за аватарчето . Видех го FTLbg хареса ми и го праснах от де да знам че, вече си имало собственик :lol: Стефане много ти се откъсна от сърцето ,напъни се малко и драсни още некой ред .Папарака написа че,захранването на Арката има обратен ефект, Верно ли е ? Еййй , много сте лаконични. Пуснете малко инфо. на простосмъртните :( . Става ли да се лови с директна 7 , там? И нищо не написахте за плетените влакна. Голема тайна требе да е ? :wink:
Директната ти е иделна за там. Недей да храниш и ползвай финна линия.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

На кво бе хора ,на кво е най-удачно да се метка. Еееееее с ченгел трябва да ви вадя думите.Голема работа сте.За тройките цели фермани написахте, а са нещете на колега с МАЛКО инфо. да помогнете. :cry: .
Добре дошли под шарената сянка .
bobsana
Мнения: 602
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 10:25
Местоположение: Sofia

Мнение от bobsana »

Изтрай до 9-ти де. Там като се съберем ще те открехна. И ще видим тогава на какво дава най -добре, че там рибата непрекъснато сменя менюто.
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Плетено влакно ползвам както за спининг, така и за плувка. При спининга слагам между влакното и вирбела една специална телчица (продават ги в магазина на АБУ - лелеее!) която позволява връзване без възел. А за плувка му правя просто един клуп, на който закачам повода, който си е монофилен. Т.е. използвам плетеното като основно.
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Алеко написа:Т.е. използвам плетеното като основно.
Ама аз искам точно обратното. Ясно ми е че, една от ролите на повода е да спаси цялата линия при късане, но също така той трябва да е възможно най-незабележим.Идеята ми е да монтирам монофил 0.16-2,5кг за основно и полифил :lol: 0,04-4kг. за повод. Ако трябва ша му прасна един два възела на монофила точно преди микро вирбела и така при късане ще загубя един вирбел и 30см. плетено. Но печеля минимална мнителност при кълване. Проблема е че, незнам как да вържа полифила , Алеко обясни за телчицата и вирбела . А към куката :?: . Като монофил ли се връзва?
Добре дошли под шарената сянка .
jonik
Търговец
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 7:54
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от jonik »

да като монофил се връзва
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Напълно съм задоволен , ох :lol:
Добре дошли под шарената сянка .
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Какви риби ще ловиш,с какъв размер куки? При риболов на плувка на малки дълбочини видимостта на повода е от съществено значение,ако не лежи изцяло на дъното.Не ползвам поводи от брейд при риболов на леко с фина линия и малки куки с лопатка и не съм компетентен как се връзват.Възлите за брейд към вирбел или куки с ухо са катотоя или Кnotles Knot.Обикновено на опаковката на брейда са показани подходящите възли.
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Ми мислех си ако е удачно да го ползвам постояно ,при всички случаи. Ама не се бях замислял за лежането на дъното :oops: Даде ми тема за размисъл :lol: .МНОГО ти благодаря :evil: . Намислил съм да пусна още няколко теми от серията умни :roll: .Ако си толква отзивчив ша трябва да помислим за неква подобаваща почерпка. :wink: Мани майтапа много ти благодаря за линка. Разбрах за кво става въпрос , кога и за кво се използва брейда . :idea:
Добре дошли под шарената сянка .
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

МалиииииЙ кат глеам как са ти заотговаряли и ма фаща :evil: :evil: :evil:
Брех от де ти идват на главата таквиз проЗдотиии ? С тоз вариант ше се ошашавиш от разплитане ! Колкот по малко нещица има по линията когат си с плетено толкоз повече време ще го ползваш ! Виждам че не си ловил с такова и за това питаш та да ти рекна : ползвай си цялата линия с плетено щот като казах разплитане в 89% от случайте такова НЕМА !!! Точно зарад туй тва не е най удачният вариант за плувка ама все пак ако искаш да ловиш тъй ще требва коренно да си промениш монтажите . Начи монтаж на пропадане и секвите му други варянти отпадат остаа алтернативата КУКА , ЕДНА ТЕЖЕСТ и ПЛУВКА ! Тъй за възлите : никви ядове да го връзваш кат монофил .
Може да пробваш да си ловиш по начините как с монофил и ще се изненадаш колко бързо ще останеш без брейд :wink:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Според мен плетения повод при малките диаметри не осигурява нужната финост. Единственото му предимство е голямата здравина. По добре монофилен повод от добра марка.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Клеги големо благодарско. Ако и тая седмица не отида никаде бог знае кви още про3дотиии ша ми дойдат на главата . А те напират със страшна сила :lol:
Добре дошли под шарената сянка .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”