Проблем с изхлузване на влакното

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Проблем с изхлузване на влакното

Мнение от theater »

....продължавам от темата "мачови макари" от раздел "Макари".

Влакното се изхлузва тъй като е зле стегнато при навиването. Затова питам при много лек монтаж дали има решение на проблема с "некадърното навиване", при което влакното се навива "рехаво" на шпулата ?
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Има,при положение,че диаметъра на основното влакно съответствува на лекия монтаж.Отдели повече време и научи жената как да изпъва винаги влакното при навиване и да не го забравя при обиране на корема при вятър. :lol:
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от bozaka »

пренавиваш най-добре :shock:
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от bozaka »

ама какво ти е влакното и какво разбираш под лек монтаж
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

stefan написа:Има,при положение,че диаметъра на основното влакно съответствува на лекия монтаж.Отдели повече време и научи жената как да изпъва винаги влакното при навиване и да не го забравя при обиране на корема при вятър. :lol:
:oops: :oops: :oops: Абе то и на мен май ми се случва от време на време, но тъй като съм по-внимателен е доста по-рядко. :lol:
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Лек монтаж: подвижна плувка с носимост 1-2 грама(със или без утежнение в нея), съответното олово, което я изправя и стръв например бял червей.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Театър, тоя номер ми се случва само с плувка 0.5 гр. при силен вятър и то като се заплесна и забавя обирането на влакното - единственото спасение е с дясната ръка да се хване тоягата пред макарата и да се затормозява влакното пред бигела.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Ъхъм. Ясно !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”