Риболов със слайдер!!!

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

gandi написа:Колеги ваглерите на Cralusso са голям хит в Италия и в Англия .
За Италия нямам поглед но за Англия можем да поспорим.
Само ше ти кажа ше Кралусо ако беха напред с нещата немаше да пускат пелет-ваглери едва миналата година..
Общо взето,дай да гледаме реално-никой не ги бръсне за слива ваглерите им там,виж за близалките съм съгласен че се тачат, но пък в самата Англия редко некой лови на близалка...

Но за това:
gandi написа:Нека не бързаме да казваме ,че след като ние не можем да използваме нещо то не става.
Съм 100% съгласен!Убеден съм че аз нещо бъркам с Рокета и затва се оплитат нещата,нищо,има време,ше задобряваме...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
lusox_iv
Мнения: 318
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 23:28
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти

Мнение от lusox_iv »

butnik написа:До мен на турнира"Спортен риболовец" на канала,имаше колега ,който ловя през цялото сътезание с Ваглер на Кралусо и не видях нито един път да "влезне "в бокса.Да ме извини ако чете тия редове,че не запомних името му.Явно е уцелил вярната рецепта :wink: Малко съм ги използвал и за това съм избегнал да ги коментирам,но всичко е до цака.
Еми ето това е монтажа за ваглер,който ползвам и на 99% нямам уплитаня.Само че аз палзвам модел UFO,а не изкецания Rocet :wink:
Аватар
lusox_iv
Мнения: 318
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 23:28
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти

Мнение от lusox_iv »

lusox_iv написа:
butnik написа:До мен на турнира"Спортен риболовец" на канала,имаше колега ,който ловя през цялото сътезание с Ваглер на Кралусо и не видях нито един път да "влезне "в бокса.Да ме извини ако чете тия редове,че не запомних името му.Явно е уцелил вярната рецепта :wink: Малко съм ги използвал и за това съм избегнал да ги коментирам,но всичко е до цака.
Еми ето това е монтажа за ваглер,който ползвам и на 99% нямам уплитаня.Само че аз палзвам модел UFO,а не изкецания Rocet :wink:
http://forum.fishing-mania.com/album_mo ... c952b2.jpg
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Да,колега извини ме,че не запомних името ти,сега ми го припомни.Използвам същият монтаж,може би с малки разминавания в разстоянието между групата и двата дропера,но то е и поради някакви специфични изисквания спрямо водоем и риба ,която се "мъчим"да хванем.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от Paparaka »

gandi написа:Колеги ваглерите на Cralusso са голям хит в Италия и в Англия . Там поне знам със сигурност. Или някоя тънкост не уцелваме или просто условията за риболов в БГ са други. Не ми се вярва Италиянците да са такива балъци и да си дават парите на вятъра/ а в Италия струват с 30-40-50 %) повече. Освен това Тубертини продава ваглери Кралузо при полжение,че сам произвежда. Има нещо което ни убягва . Нека не бързаме да казваме ,че след като ние не можем да използваме нещо то не става. Аз да ви кажа вярвам на Унгарците и Италианците , не защото много ги обичам , ами защото много, ама много повече разбират от риболов и постоянно го доказват. А къде сме ние ?????
Ами далеч не съм съгласен. Бях на Световното в Унгария и трябва да ти кажа, че освен руснаците НИКОЙ не ловеше с ваглерите на Кралусо. Нищо против марката нямам, но ваглерите им не са това, което трябва.
Специално италианците в Унгария ловяха със Сарфикс, повече други състезатели ползваха Серия 1 на Валтер и местните ДИНО.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Аватар
lusox_iv
Мнения: 318
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 23:28
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти

Мнение от lusox_iv »

Мисля,че си имат свойте плюсове,като голяма здравина, лесно донастройване и добра чувствителност.И все пак всичко и въпрос на лични предпочитания нали?
Май че темата се поизмести малко.
p.s.-Абе май бях чел в едно риболовно издание,разни статии с доста добри отзиви за тези плувки :wink:
Javor
Мнения: 237
Регистриран на: Чет Окт 06, 2005 20:50
получил Браво: 1 път

Re: Риболов със слайдер!!!

Мнение от Javor »

Като разглеждам плувките ми изникна един въпрос относно Cralusso Zero Slider
При главите влакното минава под различен ъгъл, на снимката се вижда как при средните 2 влакното минава доста по-диагонално отколкото при 2-те странични
Те главите са сменяеми такаче въпроса ми е някой има ли представа коя е по добре да се използва
Изображение
tns
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 12:27

Re: Риболов със слайдер!!!

Мнение от tns »

Имам питане относно силиконовия шлаух за които се захваща слайдера,да ли може да му се направи някаква доработка за по сигурна връзка на шлауха с слайдера и вирбела тъй като вчера изгубих слайдер излезе силикона от вирбела става въпрос за този модел
Изображение
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Риболов със слайдер!!!

Мнение от waglerbg »

tns написа:Имам питане относно силиконовия шлаух за които се захваща слайдера,да ли може да му се направи някаква доработка за по сигурна връзка на шлауха с слайдера и вирбела тъй като вчера изгубих слайдер излезе силикона от вирбела става въпрос за този модел ...
Не знам как ще прозвучи, но трябва да си намериш подходящите:) И
аз имах същите проблеми с адапторите на колмик, в моя случаяй силиконовата тръбичка просто се късаше след доста кратка употреба (моите уважения към марката от която притежавам и ползвам успешно, поне 50тина плувки/ваглери/слайдери но тези адаптори са слабо звено)
...read between the lines...
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов със слайдер!!!

Мнение от MapuaH »

tns написа:Имам питане относно силиконовия шлаух за които се захваща слайдера,да ли може да му се направи някаква доработка за по сигурна връзка на шлауха с слайдера и вирбела тъй като вчера изгубих слайдер излезе силикона от вирбела става въпрос за този модел
Изображение

И колегата е казал - трябва да си намериш подходящите !

Апропо, не се коси - плувките, куките и всичко останало освен въдицата и макарата с аконсуматив. Късаш или губиш - вадиш новия от торбата, монтираш го и продължаваш :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
tns
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 12:27

Re: Риболов със слайдер!!!

Мнение от tns »

waglerbg написа:
tns написа:Имам питане относно силиконовия шлаух за които се захваща слайдера,да ли може да му се направи някаква доработка за по сигурна връзка на шлауха с слайдера и вирбела тъй като вчера изгубих слайдер излезе силикона от вирбела става въпрос за този модел ...
Не знам как ще прозвучи, но трябва да си намериш подходящите:)

:D А да ме ориентирате към някои модел или работата е проба грешка :fish1:
desso
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Дек 26, 2008 15:24
Местоположение: София

Re: Риболов със слайдер!!!

Мнение от desso »

tns написа::D А да ме ориентирате към някои модел или работата е проба грешка :fish1:
Аз имам ето тези, но съм ги ползвал само веднъж и не мога да кажа дали са здрави. Струват ми се читави.
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Риболов със слайдер!!!

Мнение от waglerbg »

tns написа:......:D А да ме ориентирате към някои модел или работата е проба грешка :fish1:
По-скоро да :cry:
Тия които ползвам са поръчани он лайн и то от един приятел. Ако те влече "направи си сам" намери някакво парче кух ластик от по-дебеЛшките и ползвай него :idea: Аз лично не съм го пробвал, но наоколо има доста и не съм чувал оплаквания
...read between the lines...
tns
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 12:27

Re: Риболов със слайдер!!!

Мнение от tns »

Ок благодаря ще пробвам няколко модела и ще пиша какви са ми впечатленията :D
Аватар
Ивайло
Търговец
Мнения: 1434
Регистриран на: Нед Май 22, 2005 18:49
Местоположение: sofia

Re: Риболов със слайдер!!!

Мнение от Ивайло »

лепи смело с канаколид :wink: :wink: :wink:
Иска ми се да ходя 6 дни в седмицата за риба.Луд ли сам незнам:)))
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”