Дрелки и бъркалки

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Paparaka »

Колеги според мен няма никакъв смисъл да се открива топлата вода. Големите риболовни компании са открили точната форма и си мисля, че няма нужда да си правите експерименти. Но който все пак иска нека опита.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
dobromir_
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Юли 02, 2006 18:34
Местоположение: varna

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от dobromir_ »

аз съм с бъркалка колмик и съм доволен от нея
КСР ТРАБУКО
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от krasimir »

glasurit67 написа:Аз си произведох тази!
...
Ами, че к'во ще й е? :) Предполагам ти върши идеална работа, пробвал ли си я? :D И колко мм е дебелината на спиците?
glasurit67
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 12:37

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от glasurit67 »

Дебелината на спиците КРАСИ е 5 мм,много
добре стана за 2 лева.мисля
Аватар
drmirchev
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2011 13:31
Риболов: получава се понякога
Местоположение: Варна

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от drmirchev »

Имам един Black & Deker който вървеше подарък към един много по скъп инструмент(няма значение), за него мога да кажа, че докато се наканя, да го взема, да си бъркам захранка с него, му се скапа батерията от стоене в гаража (2 години), става за бъркане има сила, обаче ако го заредиш в петък примерно, в неделя няма никой в батерията. Не знам това дали важи за всички батерии или моята просто е скапана, но си правя съпоставка от това, че и на колата и се скапва акумулатора ако е калпав на студено.

Съвета който мога да дам е ,че ако на машинката не и стига мощност с голямата бъркалка е добре да и се сложи по малка (така и се увеличава въртящия момент ;) все пак той е важен не там където се захваща бъркалата, ами там където е контакта и със захранката)
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от krasimir »

drmirchev написа:... докато се наканя, да го взема, да си бъркам захранка с него, му се скапа батерията от стоене в гаража (2 години)
Решението май е Li-ion батерия, каквито вече имам във почти всички устойства (gsm, лаптопи и всякакви други джаджи). Ni-Cd и Ni-Mh имат въпросния проблем, който спомена заради същността си. Има я и съответната разлика между двете и Li-ion такава в цената разбира се... :D
GERAZ
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 17:54

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от GERAZ »

Колеги , които имат проблем с батериите на дрелка могат да ми пишат на лс. Рециклираме ги цялостно или частично с гаранция .
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Попа »

Колкото по-лека е бъркалката,толкова по-дълъг живот има батерията.Същото важи и за количеството подхранка,която се бърка.Препоръчително е също да се ползват възможно най-големи баки :!:
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
GERAZ
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 17:54

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от GERAZ »

Желателно е машината да бъде минимум 18v а батерията поне 2аh ако пък е и двускоростна това е още един плюс. Живота на батерията зависи както от начина на зареждане така и от начина на ползуване . При машините с автоматично зарядно няма проблем но при тези с обикновен адаптер трябва много внимателно да се следи времето за заряд . В много от случаите то е от 3 до 5 часа. Превишаването на това време води до разрушаване на елементите и срив във батерията . Батериите с Ni Ca и Ni Mh елементи трябва да се ползуват до почти пълно изразходване на мощноста преди да се заредят отново . Това не се отнася до батериите с Li - ion елементи което е и предимството им но пък там цената е друга.
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Георги Кръстев »

Ето тук има нещо изгодно ;)
http://www.elko.bg/product-351.html" onclick="window.open(this.href);return false;
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от krasimir »

Питах се дали 1.3 Ah Li-ion батерия (примерно на макита) стига за 1 човек за 1 излет през лятото? Предполага се 5-6 кг захранка + глина + доразбъркавне. :roll: Щото колегата по-горе каза поне 2.0Ah...
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от PAMPASA »

krasimir написа:Питах се дали 1.3 Ah Li-ion батерия (примерно на макита) стига за 1 човек за 1 излет през лятото? Предполага се 5-6 кг захранка + глина + доразбъркавне. :roll: Щото колегата по-горе каза поне 2.0Ah...
Краси ,ще стигне със сигурност -просто бъркай храната на два пъти по 3кг. :wink:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
GERAZ
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 17:54

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от GERAZ »

Спокойно ще те изкара един ден но както е писал колегата - раздели захранката на две и ползувай и двете скорости . Започваш първоначално докъто захранката е по- влажна на бавните обороти и след като дръпне влагата миннваш на бързите . По този начин пестиш енергия и не мъчиш машината . Тука говорим захранка за еднодневен риболов на един човек.
rmstanev
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 16:18
Местоположение: Плевен

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от rmstanev »

Ама каква точно е ролята на тия бъркалки - да се спести време за приготвянето на подхранката, по равномерно да се разбъркат частиците, да е по-рохкава, не че после не правим стегнати топки с големината на портокал и като се разпаднат във водата всичко става една купчинка захранка. Лично моето мнение е, че това е малко излишно - сега ако правиш сладки и сместа трябва да се разбърка перфектно или шпакловъчна смес която трябва да е без бучки, ама за захранка където във водата всичко става мешания...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”