Дрелки и бъркалки

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Paparaka »

venci72 написа::D 5 кила за 3 пъти некаде...и че ми остане другото е киснат леб и филц...и трошки зависи що тураш... :D и е ного по добре едно кило белки откоко 5 кила подхранка ,преди исках да си купим такава бъркалка и цирко вика :D защо ти е бре ,като го разбъркаш че ти остане по железата... :D демек по малко купувам...бат Божо некой път се че се засечеме и че ти покажем... сигорно като ме видиш що работим че скинеш некое списание на брего :D :D :D :D спирам да спамим ...стана ми интересно как за 40 мин ...затова се намешах :D
Ама това е понеже не четеш :) Аз говоря за подхранка, не за хляб, трошки и филц.
Та 5 кила подхранка, като а овлажниш три пъти, защото хубавата храна иска доовлажняване по няколко пъти и след всяко овлажняване ако се налага да я прекараш през ситото, понеже иначе ще стане на бучки и ето ти ги 45 минути. Все пак дрелките са направени за подхранка бе Венци, за филц има бетонобъркачки, а трошките може и на ръка, прав си. :)
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
rmstanev
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 16:18
Местоположение: Плевен

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от rmstanev »

Малко да поизкривим темата каквато беше в началото и да кажем нещо и за самите винтоверти и дрелки :Избрани цитати от други форуми - Кучите марки като правило им куцат батериите - малък капацитет и убийствен саморазряд.Като ще я ползваш рядко тя практически никога няма да е готова за работа. Ще трябва да планираш от вечерта и да заредиш батерията. Ако отложиш - утре пак. А тия батерии имат и брой цикли живот. NiCd батерии при равни други условия имат по-ниско вътрешно съпротивление от NiMH и могат да осигуряват по-висок пиков ток което при подобни машинки е важно. От друга страна при тях ефекта "памет" е още по-силно изразен. Най-добре е винтоверта или дрелката да е с LiIon и LiPol батерий - задържат тока и живота им е доста по-дълъг. Принципно акумулаторен винтоверт под 18 волта, не може да навива с достатъчна тяга ако повърхността е дебело дърво или друг твърд материал. За малки отвори 18 волтов може да се ползва и за пробиване.Ако ще е куча марка с една батерия поне да е 18V че иначе след десетия винт /особено ако са от по-ячките и ги завинтваш до скриване на главата в ПДЧ-то / ще трябва да спираш за зареждане.
Аватар
Germana74
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 21:12

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Germana74 »

Здравейте колеги! От скоро съм потребител в форума и с удоволствие изчетох всички
ваши мнения. Благодарен съм ви,че по край вас като споделяте в форума човек научава
много нови неща. Пожелавам на всички колеги много незабравими мигове в риболова!
Поздрави :D :D :D
-То, аз не за мен, ти да съм добре!!!
did018
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 23:09

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от did018 »

Какво ще кажете за тези :
http://www.onlinemashini.bg/vintovertbo ... 0ah-/10156" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.onlinemashini.bg/vintovertbo ... 4ah-/10149" onclick="window.open(this.href);return false;
Кое от 2 те е по добро ?
Lecho
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Дек 08, 2011 20:17
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Lecho »

did018 написа:Какво ще кажете за тези :
http://www.onlinemashini.bg/vintovertbo ... 0ah-/10156" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.onlinemashini.bg/vintovertbo ... 4ah-/10149" onclick="window.open(this.href);return false;
Кое от 2 те е по добро ?
Добър ден,
и двете машини са достатъчно добри, като разбира се винаги е по-добре човек да има една батерия в повече.

Надявам се да не се приеме като спам, но ще си позволя да дам линк към може би най-добрият акумулаторен винтоверт в момента на пазара:

http://www.elko.bg/product-1441.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Предимствата, които имат спрямо конкурентите са:
- безчетков двигател,
- четери скоростен редуктор
- 3 800 обор./ мин на 4-та скорост
- 60 Nm въртящ момент
- Li-Ion ак. батерия 18.0 V/ 4.2 Ah
- Три години гаранция на машина, батерии и зарядно устройство
- И разбира се най-новото, а може би и най-важното за всеки позволил си да притежява машина в този ценови диапазон, през време на гаранционният срок инструмента има застраховка против кражба.

За да не правим реклама, всеки който има нужда от повече информация може да пита на л.с.

Поздрави,
Алекси Николов
Алекси Николов

ЕЛКО ЕООД
електроинструменти - Makita, Festool, Laserliner
http://www.elko.bg
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Коце »

did018 написа:Кое от 2 те е по добро ?
Колега, добри са. Като гледам са едно и също в различен пакет. Но има ли смисъл да даваш толкова пари за едното бъркане на храна? Ти какви количества и колко често бъркаш?
Lecho написа:Надявам се да не се приеме като спам, но ще си позволя да дам линк към може би най-добрият акумулаторен винтоверт в момента на пазара
Фестуул-а е хубава бъркалка, и тя, на цената на топ модел платформа!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Станимир »

Коце, нали знаеш - комара и вестник може да го утрепеш, а може и да го затвориш у Веирон-а и да го пуснеш сосе него в Пасарел да се мъчи гадината доде пусне вОда и се удави :lol: :lol: :lol:

Майтапа настрана, и трите показани машини са добри. По моему Фестула е крем-дела-крем, но си заслужава само ако човек много сериозно се занимава с винтене на винтове по разни неща дето после много скъпо ги продава :mrgreen:
Даже и с моята зловеща отстъпка, ДДС кредит и намсиквоси не мога да го барна за мое огромно съжаление :?

За бъркане на храна за едно състезание на един човек по моему и разните Буджети за по 90 кинта ще се справят...
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Popeye »

Коце написа:Фестуул-а е хубава бъркалка, и тя, на цената на топ модел платформа!
:tup: d36 ,ако вземеш и може да се наместиш у пропорцията :lol: :lol: :lol: иначе и аз съм се замислил , но за Мъкитъ :D
VIP sux !!!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Коце »

Станимир написа:Коце, нали знаеш - комара и вестник може да го утрепеш, а може и да го затвориш у Веирон-а и да го пуснеш сосе него в Пасарел да се мъчи гадината доде пусне вОда и се удави :lol: :lol: :lol:
Нихната мама комарска! :lol:
Иначе си купуваш нормален винтоверт, с по-голяма мощност и доп. батерия и се вместваш под 300 лв, според мен. Голяма мода е ударила бъркането на храна по водоемите!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
did018
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 23:09

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от did018 »

Коце написа:
did018 написа:Кое от 2 те е по добро ?
Колега, добри са. Като гледам са едно и също в различен пакет. Но има ли смисъл да даваш толкова пари за едното бъркане на храна? Ти какви количества и колко често бъркаш?

Еми 5 кила + глина и да стига поне за разбъркване на 2 баки.А какво мислите за това спарки дали ще върши работа http://sparky.eu/bg/powertools/cordless ... 2-18e.html" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Коце »

Пак е 18 V, но е 2 ампера батерията. Ама кво от това? Ще ти стигне, разбира се! Едно бъркане е не повече от 1-2 минути, все пак.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от outsider »

Тва с Фестула утепа рибата! :lol: :lol: Благодаря , киолега , отдавна не съм се смтял толкова! :mrgreen:
Сега по същество : от две години съм с нЕкъв Einhell, , който тука с две батерии и зарядно беше под 120 евра. И с една от тези батерии бърка моята храна :wink: - глина , мозайка , бентонит , ПВ1 и ривер тип храни. :idea:
Което ще рече , че като му издъхнат батериите , веднага и без да се замислям за секунда си купувам точно същия.
ПъСъ -Festool ?!? ....аааааааааааааааааааа :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
did018
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 23:09

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от did018 »

Коце написа:Пак е 18 V, но е 2 ампера батерията. Ама кво от това? Ще ти стигне, разбира се! Едно бъркане е не повече от 1-2 минути, все пак.
Ти с какво бъркаш ?
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Коце »

did018 написа:Ти с какво бъркаш ?
С шепинга бате, аз съм ценител! Обичам всичко да е опипано и обарано! :lol:
Все пак, бараме в бутикови количества!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Георги Кръстев »

Благодарение на брата, бъркаме захранките с това чудо на техниката. През изминалата състезателна година имаше случаи в които винтоверта бърка 4 баки храна с по 4 кофи глина с една батерия и то без да се изтощи.....
Изображение


п.п. също закупена от http://www.elko.bg/product-1441.html" onclick="window.open(this.href);return false; :tup:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”