Кога с метален и кога с карбонов кил

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Кога с метален и кога с карбонов кил

Мнение от Милен Динков »

Здравейте колеги и за много години.Имам един такъв въпрос и много ще се радвам ако ми отговорите.Продават се плувки с метален и карбонов кил-кога се използват тия с металния и кога тия с карбоновия кил и къде?Наи-вече се интересувам при риболов в река,с умерено течение, плувка с какъв тип кил е по-удачно да се работи,защото знам,че има значение.Благодаря предварително и НА СЛУКА
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Шефе, ако те докопат състезателите, на тая тема могат да ти говорят, докато побелееш от старост. Най-общо металният кил дава по-голяма стабилност при вятър, вълни, бързо течение... Докато карбоновият е по-чунствителен, особено на повдигане. Аз на река използвам предимно стиксове - говориме за струма, Искър, Марица. Ама често ми се налага да си я избирам по метода "проба-грешка" Така че, наслука!
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
pero
Мнения: 203
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 15:46
Местоположение: София

Мнение от pero »

Колега това наистина е много обширна тема, защото освен кил плувката има тяло и антена.
Ще трябва да напиша един роман за да разгледам всичките възможни комбинации между -кил, антена и тяло и да ти опиша кое при какви условия се как се държи. Препоръчвам ти да си намериш каталога на Sensas от 2003 год. там подробно и нагледно е описано всичко на английски.

Аз най често използвам плувки с метален кил при фин риболов с тънка линия, когато рибата е много капризна или при вълни без течение също използвам метален кил, но тогава е и много важно да е капка тялото, както и когато ловя на река и хубавичко съм "полегнал" на дъното само, че тогава ако задържам използвам, а на река почти винаги задържам форма морков или близалка!
Последно промяна от pero на Съб Яну 15, 2005 18:59, променено общо 1 път.
Пламен е голям риболовец...!
--------------------------------------
Доброто, което правиш днес,
Ще бъде забравено утре -
Въпреки това, прави добро!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Адаш, не те свърта вече, а? :D За Дунава какво ти требе - капка или обърната крушка с метално дълго килче. :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
HristoCarp
Вносител
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 18:31
Местоположение: София

Мнение от HristoCarp »

Az predpo4itam karbonovite kilove dor iza reka metalnite mnogo mi se kriviat i tova me drazni :twisted: :twisted: :twisted:
Какво чакаш??? Отивай за риба...
pero
Мнения: 203
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 15:46
Местоположение: София

Мнение от pero »

Майсторе, поправих написаното по горе от мен за да е по-ясно - за река на болонезе или щека ловя само с форма на тялото морков!
Пламен е голям риболовец...!
--------------------------------------
Доброто, което правиш днес,
Ще бъде забравено утре -
Въпреки това, прави добро!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Мда, видях, ама ми е странно. За близалката - ясно, че е именно за задържане в течаща вода, ама тия моркови са ми най-антипатичните плувки за Дунава. Като речеш да я задържиш, тя се кандилка като пияна, потъва си сама и т.н. Затова му казах на адаша /SHEFA/, че е по-удачна тумбеста плувка с дълъг метален/за да е по-стабилна/ кил...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
pero
Мнения: 203
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 15:46
Местоположение: София

Мнение от pero »

Да ти кажа няма начин да не става с морков, а слагаш ли шлаух на антената? Аз също съм ходил някоко пъти на Дунав и само с такива плувки лових и с щека и с болонезе - държаха се перфектно!
Пламен е голям риболовец...!
--------------------------------------
Доброто, което правиш днес,
Ще бъде забравено утре -
Въпреки това, прави добро!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Не, не слагам шлаух на антената. Ако сложа там, няма ли да стане по-зле?

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
pero
Мнения: 203
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 15:46
Местоположение: София

Мнение от pero »

Това с шлауха го видях преди 2 години в една книга за риболов на река на Деске, идеята е че задържането и засичабето става по-лесно откокото през ухото на плувката.
Пламен е голям риболовец...!
--------------------------------------
Доброто, което правиш днес,
Ще бъде забравено утре -
Въпреки това, прави добро!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Да, досетих се, че е такава идеята и явно трябва да го пробвам.
Вероятно намалява съпротивлението, понеже плувката застава под друг ъгъл спрямо повърхността на водата, поне аз така си го обяснявам... :roll:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

Благодаря колеги за инфото и големи риби Ви пожелавам през новата 2005 година.Разбрах само едно,че всичкото е практика и експериментиране.Само с практика човек може да рабере кое е най-подходящо в дадена ситуация.Благодаря още един път и На слука!!!!!!!!!!!! :D
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Както беше казал колегата, Корсмен - не големи а средни, защото на феновете на риболова на леко твърде големите риби им докарват само отрицателни емоции !
:wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”