Проблем с монтажа на мач

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

Coarseman написа:
Bayivan написа:Щом позлваш вирбел - добре,значи местим проблема във влакното или в съчмите.. :?

С какво влакно си?

Батко,отрано си подкарал рикиите днеска ми се чини... :lol:

И на двата ти въпроса има отговори по-нагоре...
:oops:

Скузи!

Така е бате,кат съм изчел 45809582340 страници с критерии,норми и тн.

По същество - проблема може да е,че си "набарал" старо влакно,което в магазина минава за ново.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Bayivan написа:проблема може да е,че си "набарал" старо влакно,което в магазина минава за ново.
Епа те Кралусо кога почнаха да произвеждат влакно,та да има време и да остарее... :roll:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от Popeye »

Аз съм с Кралусо и не съм имал подобен проблем , а последния водач на мача поглеждал ли си /макар , че ме съмнява да се е скапал/,но и той може да създаде тоя проблем
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

Все си мисля,че проблема е в дропера който стопира ваглера.Малко ме съмнява да може да издържи повече от 3-4 замятания без да се премести дропер на Динсморс.При преместването гаранция наранява влакното и от там...
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

ottopepi написа:Така де така къса се точно при долния стопер на ваглера при 10 тина замятания и ваглера го няма
Обърна ли внимание дали влакното около мястото на късане е "наранено" или късането е "чисто"?
...read between the lines...
ottopepi
Мнения: 185
Регистриран на: Нед Авг 30, 2009 23:01
Местоположение: Червен бряг

Мнение от ottopepi »

влакното е чисто ново
мача е тозиhttp://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7793 чистак нов на 2месеча и 5излета
като погледна влакното където се е скъсало ми се струва наръфано та след вашите съвети ми се струва че проблема е точно в стопера за ваглера даже забелязах че дропера ми се мести на 2-3 замятания влакното е това http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=2644 сечение 0,18
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Мнение от Георги Кръстев »

Че колега това не е мачово влакно , вземи някое др .
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Мнение от Riboko »

Ники Дончев написа:Все си мисля,че проблема е в дропера който стопира ваглера.Малко ме съмнява да може да издържи повече от 3-4 замятания без да се премести дропер на Динсморс.При преместването гаранция наранява влакното и от там...
И аз мислим че е тва.. ваглера може да го стопираш по-добре (от долу) със стопер или стоп-възел
Няма малки и големи, има хванати и изтървани!
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Станимир »

От едно известно време ме мързи яко и си стопирам ваглера с дропер. Оловото е некво намсиквоси на Balzer мисля и не е крайно меко да не кажа хич... Ваглер от късане там не съм губил...

Е, ся.... По-тежки от десетина грамови ваглери не съм мятал и дистанции от над 25-30 м не съм гонил (и без тва съм недоскив) ма нЕкакси не ми се връзва баш па дропера да е виновникОт...

А влакното да е старо да е старо... колко да е старо.... Колегата ползва 0.18 се пак... Аз си купих от Румен Wertus есента на 2008-ма една макара с едно Colmic Race 0.14 (май, най-много 0.16 да беше) навито на едната шпула дето след трийсетина излета сега за откриването с много нежелание го "пенсионирах"... към резервните :oops:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
desso
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Дек 26, 2008 15:24
Местоположение: София

Мнение от desso »

Riboko написа: .. ваглера може да го стопираш по-добре (от долу) със стопер или стоп-възел
Колега, какъв е този "стоп-възел", който ще удържи ваглера при замятане? Наистина не знам..
А според мен най -сигурно си остава с вирбел!
Аватар
ma3xa1993
Мнения: 317
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 1:03
Местоположение: Sofia

Мнение от ma3xa1993 »

Аз пък ако се наложи да ловя на фиксиран ваглер,изобщо не се чудя да стопирам ваглера с некви работи а си правя стандартен английски монтаж.С 3 големи съчми под ваглера и 1 над него,и на долу вече си правя утежнението според риболова...
Team DAIWA and MAVER is the best of world...
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Направи си линията между два микро вирбела,а ваглера да ти се застопорява на него.Пред вирбела към който е закрепен ваглера монтирай силиконов шлаух за буферче.Основното утежнение трябва да е отгоре-повод-вирбел-дропер/и- основно утежнение и на 30см друго вирбелче и над него ваглера.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от rap66 »

Преди 2 г. си взех Colmic Race 0.18 (да не се разпали пожар за/против марката да кажа че съм фен на Colmic) и на първия риболов още с първите хвърляния скъсах ваглера. Нов монтаж и пак след 3-4 хвърляния ваглера отлетя. Първия път си помислих че възела на горния вирбел се е протрил. Третия монтаж го белязах с маркера-1 точка на вирбела , 2 точки на стоп възела. Оказа се че се претърква /наранява на стоп възела и се къса там. Аз си реших проблема със смяна на влакното.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Мнение от outsider »

butnik написа:Направи си линията между два микро вирбела,а ваглера да ти се застопорява на него.Пред вирбела към който е закрепен ваглера монтирай силиконов шлаух за буферче.Основното утежнение трябва да е отгоре-повод-вирбел-дропер/и- основно утежнение и на 30см друго вирбелче и над него ваглера.
Те това е гласът на здравия разум! Стопиране на ваглер с дропери сигурно е добре , ако ловиш като англичаните: 3 грама ваглер , и мяташ на 20 метра. Cтопирането на тежък ваглер с дропери НЕ СТАВА , full stop .И 4-5 да хакнеш , пак ги мести.Мекото олово го мести на всяко мятане , и даже го отваря.(А свръхмеко като въпросния ДМ се мести само по линията когато мяташ , кви ядове съм бтрал с тоя боклук , не е истина)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Са,неска специално правих опити с Динсморс ребята и требва да ви кажа че хапат влакното,ако и да са безумно меки и да се разтварят дори много малките дропери с пръсти.

Просто требва да се внимава да не се стиска много.
Спреха да хапат чак когато почнах да ги притискам само с пръсти,а не както обикновено-със зъби... :lol: :lol:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”