Проблем с монтажа на мач

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Аватар
Marian
Търговец
Мнения: 624
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 16:27
Местоположение: Н. Загора/София

Мнение от Marian »

Значи за влакното на Кларусо въобще не може да става дума че е старо понеже се произвежда от няколко месеца. Колега това влакно което ползваш Cralusso General Match не е похкодящо за мач риболов. Това влакно не потъва! Влакното което ти препоръчвам е Craluso Match Sinking. За да не губиш ваглери си нареждай отежнението между 2 вирбела, така дори и да нараниш влакното няма да изгубиш плувката. Успех.
The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.
Аватар
feb78
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 23:34
Местоположение: Шумен

Мнение от feb78 »

Колега имах си работа с влакно Кралусо и мога да ти кажа че ужасно "пиеше вода". Може да правят готини плувки ама влакна още май не могат. Пък и 0,18 не се къса туко така. Това е доста дебело. Ако искаш пробвай мачовите влакна на Колмик. Поне малките диаметри се държат много добре. Ако не си правиш утежнението в къщи а на водоема пробвай без микровирбел а с клуп, според мен е по добре. Ползвал съм ваглери с конектори и без конектори ама такъв случай нямам. Виж си пръстените на първите водачи. Ако са нарязани причината може да е това.
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Какви клупове при английски риболов,нещо ментиш да знаеш.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
Lubomircho
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:54
Риболов: Спининг.
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Lubomircho »

Колеги не е ли мн дебело тва 0.25 бе? аз със такова съм на фидера с който метам само хранилки по 50-60 гр. :)
Аватар
ma3xa1993
Мнения: 317
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 1:03
Местоположение: Sofia

Мнение от ma3xa1993 »

За мене Craluso Match Sinking е перфектно влакно.И няма как да е старо,Мариан е обяснил защо.Вече няколко пъти ловя с него и съм много доволен,не съм имал никакви проблеми...
Team DAIWA and MAVER is the best of world...
ottopepi
Мнения: 185
Регистриран на: Нед Авг 30, 2009 23:01
Местоположение: Червен бряг

Мнение от ottopepi »

Сложих утежнението между два вирбела и цял ден нямах проблеми цял ден лових с един ваглер
Аватар
Lubomircho
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:54
Риболов: Спининг.
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Lubomircho »

Евала бате,важното е да не затриваме такъма че е криза :) АМАААА си се случва,какво да се прави 8)
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

Lubomircho написа:Колеги не е ли мн дебело тва 0.25 бе? аз със такова съм на фидера с който метам само хранилки по 50-60 гр. :)
Не е дебело. Май нещо си пропуснал при четенето на темната , я прочети пак :wink: :wink:
...read between the lines...
ETW_You_
Мнения: 161
Регистриран на: Нед Мар 26, 2006 23:26
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от ETW_You_ »

Aз навремето имах същия проблем с късането което започваше с ваглери от 6гр. нагоре. В последствие търсейки решение на проблема с оплитането на ваглера (причина за което се оказа точно смъкването на дропера за ограничение) в някакъв руски сайт гледах монтажи за ваглер и видях точно варианта с двата вирбела. Работи супер а и в последствие видях, че много колеги работят точно с този монтаж :) Само слагам между ваглера и вирбела едно силиконово топче което пречи на конектора да се заклинва във възела на вирбела
Аватар
Lubomircho
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:54
Риболов: Спининг.
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Lubomircho »

waglerbg написа:
Lubomircho написа:Колеги не е ли мн дебело тва 0.25 бе? аз със такова съм на фидера с който метам само хранилки по 50-60 гр. :)
Не е дебело. Май нещо си пропуснал при четенето на темната , я прочети пак :wink: :wink:
колега мисля че е дебело! препрочетох темата и нямам пропуск! аз ползвам максимум 0.18 ! 0.25 е дебело за мач
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

Lubomircho написа:
waglerbg написа:
Lubomircho написа:Колеги не е ли мн дебело тва 0.25 бе? аз със такова съм на фидера с който метам само хранилки по 50-60 гр. :)
Не е дебело. Май нещо си пропуснал при четенето на темната , я прочети пак :wink: :wink:
колега мисля че е дебело! препрочетох темата и нямам пропуск! аз ползвам максимум 0.18 ! 0.25 е дебело за мач
Имах предвид размера на влакното за самият монтаж:

ottopepi написа:Сложих утежнението между два вирбела и цял ден нямах проблеми цял ден лових с един ваглер
Щом нямаш проблеми с по-тънки си работи с тях.
И аз ползвам 0,19/21 Ф.К. в момента но като ги свърша ще си взема по-дебело. Убеден съм че не пречи.
...read between the lines...
Аватар
DYNO
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 19:31
Обратна връзка:

Re:

Мнение от DYNO »

Ники Дончев написа:Все си мисля,че проблема е в дропера който стопира ваглера.Малко ме съмнява да може да издържи повече от 3-4 замятания без да се премести дропер на Динсморс.При преместването гаранция наранява влакното и от там...

Добре де,защо аджджеба да слага какъвто и да е дропер при положение че може да мръдне и да нарани най вероятно "отлежалото влакно при положение че и без това има стопер който и да мръдне няма да е много и няма да нарани влакното нито ще слезе чак до основното утежнение за да с стане заплитане?! :D .Не е проблем приследващото замятане ако малко се е преместил да си го нагласи :idea:
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от pescaBG »

0.25 си е много арно дори в определени водоеми за основно
ползвам 80 см- 0.28 между два вирбела ,горен на основното който спира ваглера и долен на който лъзвам 40 см повод,между двата вирбела 0.28 или 0.30 флуоро и на него нареждам утежнението ,като гледам най -горната съчма да отстои на 4-5 см от върха на ваглера когато е паднал надолу в момент на хвърляне, така монтирано линията между двата вирбела е като струна
На 100 хвърляния 2-4 оплитания ,които се виждат моментално понеже ваглера се държи неестественно и не стой на място
Аутсайдера знае как е с тънко на мача на Валдеканяс ,там 2 кила дърпат като пощурели и 0.18 става само за повод, ако си с тънкаж основно ,3-4 убави ваглера си ги загубил като отче наш
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от outsider »

pescaBG написа:0
Аутсайдера знае как е с тънко на мача на Валдеканяс
:lol: :lol: :lol: Обаче не може да се взема такъв екстремален водоем :shock: като база за правене на монтажи навсякъде. Мисля че 0.20-0.22 е горе-долу идеалното влакно за подвижни ваглери и слайдери. Страшно си прав за горния вирбел , да ме прощават изказалите се по-горе колеги , ама с дропер не се стопира ваглер , освен ако не е три грама ( ваглера , не дропера). Тежките ваглери местят всичко , което не е завинтено , занитено и заварено :lol: , така че горния вирбел е absolute must
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от pescaBG »

даже ще се доизкажа, на основното след ваглера слагам 2-3 гумени стопера,които спускам до първия вирбел , та ако ваглеро е 18-20 грама като вдигнеш антената и се плъзне надолу да не блъска върху вирбела и стоперите изпълняват ролята на амортисьор и омекотяват ударите , натискам ги леко и се качват върху възела с който съм вързал горния вирбел
Прав си аз имам навсякъде или 0.20 Рейс Синкинг на Колмик или 0.22 Теклон Мач много тъмно кафява , направо се гмурка , както каза Дофторчето на едно от предаванията на "любимия канал"-убавата мач корда потъва сама, дип не е баш така ,ама нейсе
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”