Проблем с монтажа на мач

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от maver13 »

Монтажа с два вирбела и дебело флуоро си е класика за слайдер!!
Горния вирбел гарантира, че слайдера няма да се смъкне към основното утежнение и че няма да изгубим плувката при закачване.
Другото предимство е, че можем да си приготвим на малки мотовилки (аз ползвам такива от ластици) готови 80-90см. монтажи от флуорокарбон на които фиксирам два вирбела от двете страни, основното отежнение и 1-3 дропера, в зависимост от условията. На всеки възел към вилбела слагам малки продълговати силиконови стопери, които покриват изцало възела - това прави монтажа още по "дървен" и оплитания почти намам. Между слайдера и горния вирбел нанизвам по-голямо манисто от мека пластмаса (силиконовите по някой път се завират в халката на слайдера, щото са меки). Така действам аз и оплитания почти нямам. За влакното: нямам особени предпочитания, но като го навивам за първи път от ролката, задължително го минавам през гъба с веро. После вече всички знаем, че влакното трабва да се потопи, и че не потъва само като камък :lol: :lol: Дебелината е минимум 0.18. По тънко според мен е неоправдано, дори и с по-леки плувки.

Успех
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от miro253 »

Монтажи с два вирбера и за верижките на болото съм си направил и стоят на совалки. Даже на совалките си оставям и куката с повода /по лесно се намотава монтажа/.Така се губи много малко време на гьола за направата, а и за развалянето на монтажа. Нося си и 3 празни с мен та ако сътворя нещо ново и ми харесва го запазвам. Само още се чудя кое е по-добре между двата вирбела флуорокарбон или обикновен монофил. Знам, че спора е воден преди време, но резултата .............. . Аз лично май разлика не намирам.
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от Венелин Радушев »

pescaBG написа:даже ще се доизкажа, на основното след ваглера слагам 2-3 гумени стопера,
И аз си играех така, сега слагам един сантиметър кух ластик, мисля че по-добре предпазва възела.


maver13 написа:Монтажа с два вирбела и дебело флуоро си е класика за слайдер!!
Горния вирбел гарантира, че слайдера няма да се смъкне към основното утежнение и че няма да изгубим плувката при закачване.
По-скоро за тежки ваглери, за слайдери дори и да има втори вирбел, основното утежнение е над него (плътно под слайдера).
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от pescaBG »

ако имаш два вирбела и растояние да речем 80 см между тях и монтираш основното утежнение над горния вирбел и слайдера над него , сигурно ловиш на не повече от 20 метра и ще има вихрушка и море от плетни като го засилиш тоя слайдер да речем 10 грамов и говоря зя 0.18 основно като много на по дебело направо не ми се мисли
правил съм проби и изпаднах в транс и не сексуален и нямаше грам вятър гьола беше гладък като тепсия направо отстрани съм бил голяма карикатура , пък обикновенно спя с мача под възглавницата и не ми създава проблем
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от outsider »

pescaBG написа: сигурно ловиш на не повече от 20 метра и ще има вихрушка и море от плетни като го засилиш тоя слайдер да речем 10 грамов и говоря зя 0.18 основно като много на по дебело направо не ми се мисли
правил съм проби и изпаднах в транс и не сексуален и нямаше грам вятър гьола беше гладък като тепсия направо отстрани съм бил голяма карикатура ,
:lol: :lol: :lol: Добре дошъл в клуба :mrgreen: - слайдера е създаден да ни разнообразява живота и да ни спасява от скуката. 8) Ей сега Доктор-5 или Жоро Кръстев ако минат оттук , могат да ти дадат ценния съвет , с който ми спасихa нервите :wink: . От мен : плавно , меко мятане , параболична пръчка , и слайдера да виси метър и половина под върха на тоягата. Това животно НЕ СЕ мята като ваглер! И лети и на 30 метра , ама тежкия ваглер го бие на далечните дистанции
maver13 написа: Между слайдера и горния вирбел нанизвам по-голямо манисто от мека пластмаса (силиконовите по някой път се завират в халката на слайдера, щото са меки).
Има едни топчета от някакъв каучук , с диаметър ок.4 мм. - ползват ги шаранджиите .Откакто ги открих , силиконовите стопери практически не ги ползвам
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от Георги Кръстев »

Белгийския монтаж.!! :wink: ..http://matchfishing.ru/fishing/articles/det1182135/" onclick="window.open(this.href);return false;

До колкото разбрах тази статия ще я има в новото "любимо" спиасние :lol: :lol:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от Венелин Радушев »

pescaBG написа:ако имаш два вирбела и растояние да речем 80 см между тях и монтираш основното утежнение над горния вирбел и слайдера над него , сигурно ловиш на не повече от 20 метра и ще има вихрушка и море от плетни като го засилиш тоя слайдер да речем 10 грамов и говоря зя 0.18 основно като много на по дебело направо не ми се мисли
правил съм проби и изпаднах в транс и не сексуален и нямаше грам вятър гьола беше гладък като тепсия направо отстрани съм бил голяма карикатура , пък обикновенно спя с мача под възглавницата и не ми създава проблем
Ами не, няма оплитания. Този монтаж го знам от Кръстев от година и нещо, който е и линкнал по-горе. Аз слайдер много рядко ползвам, поради липсата на подходящи водоеми и въпреки това не съм имал проблеми с оплитания. Даже последния път когато лових с слайдер, на шуменското езеро, насрещният вятър клатеше автомобилите зад нас..... :lol: :lol:
Иначе си предпочитам тежките ваглери, само не с 80 сантима флуорокарбон между вирбелите, по скоро между 120 и 150 сантиметра.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от pescaBG »

бива добри са монтажите но никъде не виждам пущините да слагат повод по дълъг от 30 см, мисля си ,че ако опънат един 50 см. ,ще се връзва като първокласник обувките на първия учебен ден
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от Георги Кръстев »

Да при риболова на слайдер се ползват по-къси повови. От 15 до 30 см. Това разбира се е мое виждане :wink:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от waglerbg »

outsider написа:..или Жоро Кръстев ако минат оттук , могат да ти дадат ценния съвет , с който ми спасихa нервите :wink: ....
Браво Жоро, браво Кръстев все така да те споменават с добро и тебе и
"Морска сирена" 13 :wink: :D
...read between the lines...
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от Попа »

waglerbg написа:
outsider написа:..или Жоро Кръстев ако минат оттук , могат да ти дадат ценния съвет , с който ми спасихa нервите :wink: ....
Браво Жоро, браво Кръстев все така да те споменават с добро и тебе и
"Морска сирена" 13 :wink: :D
..... илиии...,може би Попа :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от waglerbg »

Попа написа:...
..... илиии...,може би Попа :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ха, че ти си включен бе, вярно, че мина време...
...read between the lines...
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от Георги Кръстев »

И морска сирена 13 и Попа и ти Влади :mrgreen: Бре Варненци сте ми отворили очите :wink:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от nkolev »

miro253 написа:... Само още се чудя кое е по-добре между двата вирбела флуорокарбон или обикновен монофил. Знам, че спора е воден преди време, но резултата .............. . Аз лично май разлика не намирам.
Разлики има:
1. Флуорокарбона при равни диаметри е по-твърд и се оплита малко по-трудно.
2. Съчмите се плъзгат по флуорокарбона много лесно и понякога е проблем при силни замятания и тежка оливета.
НДК
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Проблем с монтажа на мач

Мнение от waglerbg »

nkolev написа:...
Разлики има:
1. Флуорокарбона при равни диаметри е по-твърд и се оплита малко по-трудно.
2. Съчмите се плъзгат по флуорокарбона много лесно и понякога е проблем при силни замятания и тежка оливета....
....и започват да го нищят, буквално, все едно е търкан върху камък. Поне при Дуел-а е така :cry:
...read between the lines...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”