За кефала и големината на куките

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

Lubo написа:
kalinanimal написа:Мунчо въобще не се лови с Любо тоя мошеник :lol: иска да ти земе парите. Аз на платен гьол съм хващал и на кренвирш , вервай ми .
А тоя специално е един бетонов леген 30 на 30 метра, и поне се плаща рибата, е фраш. Историята е следната: Наловихме десетина сомлета около кило, на всичко кълвяха, дори и на царевица, и то на 50 сантиметра дълбочина. Пълен смех. Тогава бащата закачи едно парче от кебапче, и има няма 10 секунди, и се хвана - нагълтало яко.
:D Мунчо отърва се този път ,ама :twisted: Любо дебне, не прощава браттт-така че друг път вярвай :!:
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Reptile »

И аз да си кажа мнението!
През лятото, когато се храни активно, няма голямо значение, как го ловим клена.....Когато застудее и стане капризен КУКАТА е от първостепенно значение, по-важна е, дори от дебелината на влакното.
Пролет, кагато въпросната риба, също е много капризна, аз ловя на голяма горска мравка и много малка кука и имам добри успехи......Въпроса е кога да се засича????
За разлика от лятото, когато го оставям да "поведе" и да нагълта по-голямата кука, пролетно време, пипне ли малката свирепо остра кука с предната твърда част на устата(първа стъпка за убиване на "жертвата") и го ЗАСИЧАМ. Хубавото на тази риба(поради хишническия и нрав) е здравия "ръб" на устата, който не се къса лесно т.е дори при минимално бодване и внимателна работа, рибката пада в кепа.......
Ако при работа с фин такъм го оставяш да повежда.....лошо. Малката кука попада във огромната му УСТА и в най-добрия случай се закача по финните лигамети във вътревшността на устата му и ги разкъсва, при което се пулучава ефекта "на опашката" при първите по-силни удари след закачането.......
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от bozaka »

Абсолютно до последният ред съм сагласен с тебе (Reptile).
Освен, че аз гледам да съм с възможно с най - малка кука. Да понякога куката ми е уставала в устата на рибата. Важното е след като я уловиш да не я нараниш, че да може да я пуснеш и тя да си продължи да си живурка.
Наслука:))))
Аватар
ANUBIS
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:40
Местоположение: SOFIA
Обратна връзка:

Мнение от ANUBIS »

Na Trebi4 si se lovi i som i sharan na nimfa !
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.

http://hatch.flyfisherman-bg.com/
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

През зимата съм съгласен за по-малката кука, но до 10 номер -тя е подходяща както за растителна, така и за животинска стръв. А за по малките куки ми се струва, че повече нараняват рибата, защото се плъзгат по епидермиса на устата и го разкъсват. Аз често съм хващал риби на малки куки, които са разкъсвали вътрешността на устата около дупката при мятането на рибата. При това тънката ос на куката реже тъкънта като нож. А голямата кука се забива и това е. Но това е мое мнение:)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Рептил, с риск да изглеждам педантичен, ама горските мравки са защитени от закона. Справка - акт № (не се чете), издаден от горското в Казанлък срещу лицето Бат Стан през април 1987 г., който ловил уклей с мравки. Цена на акта - 50 кинта глоба (на дядо ми пенсийката отиде да го платя).
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

И не само мравките, а и яйцата им, увреждане на мравуняците и т.н...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Reptile »

Ауууу, аз съм си бил на крачка от БЕСИЛО!!!
Честно, това не го знаех!!!
Ама, все едно съм го предчувствал, та от 4-5 години само с изкувствени примамки го ловЪ кленЪ!!!
В своя защита ще кажа, че мравуняците, от които вземах мравки, бяха стари и ги познавах добре. Винаги оставях сухи пръчици и треви около тях и "помагах" за изграждането им. Зимата оставях много сух материал за да им улесня зазимяването и всичко това под вещото ръководство на моя дядо. Така за 6-7 години въпросните мравуняци, не само че не се обезлюдиха, ами нараснаха значително. Пък и аз ползвах тази стръв само за десетина излета през пролетта.
Ако има ПРИСЪДА, моля за снизхождение, поне да не е - СМЪРТ ЧРЕЗ ИЗЯЖДАНЕ ОТ ГОЛЕМИ ГОРСКИ МРАВКИ!!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Е, може и нещо по-хуманно, като изгаряне на клада, например:):):)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
ivo Vratsa

Мнение от ivo Vratsa »

:) Чакайте и аз да се включа в разговора.То за куките мой вече се
изясни-в зависимост от водоема и сезона.Ако обаче храните рибите
с тия мезета , то измислете начин да ги поите и с вино , защото само кучето яде месо , но не пие вино.
НАСЛУКА :!:
Nikolaj_bg
Мнения: 69
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 13:20

Мнение от Nikolaj_bg »

Любо,напълно ти вярвам за кебапчето.
Тук е момента да отбележа,че има шарани
уловени на стръв-вмирисано кебапче :shock:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”