Кой с каква макара лови на мача си???

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Кой с каква макара лови на мача си???

Мнение от С.Върбанов »

С тeзи - Shimano STRADIC X 3000 GTMH , TEAM DAIWA 2508
КСР - Стара Загора
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Кой с каква макара лови на мача си???

Мнение от Коце »

Аз до скоро бях със Stradic 3000 GTM RC, но 1 - ми е малко тежък и 2 - прибира повече влакно с 1 оборот, отколкото искам. Есента се сдобих с чисто нов Super X GTM 1000 и мисля, че ще се заобичаме!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Кой с каква макара лови на мача си???

Мнение от Doktor-5 »

Коце написа:Аз до скоро бях със Stradic 3000 GTM RC, но 1 - ми е малко тежък и 2 - прибира повече влакно с 1 оборот, отколкото искам.

Коцеееее, продължаваш да ме учудваш!
Ми нали мачовите макари трябва да са бързи Ве бро! Колко време ще си прибираш ваглера от 30м дистанция? Нали не вадиш рибата "на макара", не се коси няма да и разтегнеш прешлените като бат ти Марчо!
Случката е тази:
На един турнир на Г.Дъбник, бат ви Марчонис Мамантакис става първи индивидуално и с плам и очарование (както само той умее), разказва как е ловил.
-......Док ловя аз и все чувам нещо пук, прас, абе нещо припуква. Гледам пръта, ми нищо, макарата пак нищо. По едно време гледам, аз като напъвам платиките на скорост и прешлените им пукат брат, баси много съм бърз! :lol: :lol: :lol: :lol:


Всъщност, защо ти е по-бавна макара, ми върти по-бавно с дръжката! :D :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Кой с каква макара лови на мача си???

Мнение от p_zarkov »

Doktor-5 написа:На един турнир на Г.Дъбник, бат ви Марчонис Мамантакис става първи индивидуално и с плам и очарование (както само той умее), разказва как е ловил.
-......Док ловя аз и все чувам нещо пук, прас, абе нещо припуква. Гледам пръта, ми нищо, макарата пак нищо. По едно време гледам, аз като напъвам платиките на скорост и прешлените им пукат брат, баси много съм бърз! :lol: :lol: :lol:

ДоФторе т'ва теребе се запише в дебелите книги !
p_zarkov@abv.bg
0887417618
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Кой с каква макара лови на мача си???

Мнение от Коце »

Докторе, аз не ходя по състезания и не целя максимална скорост на прибиране. На мач ловя предимно шарани. И като направя един оборот и ваглеро идва почти 1 м насам. Няма да седя да цепя 1/4 оборот за да я придърпам, мамка му!
Тази новата е пак 1:6 оборота, но с малка шпула, по-лека и ....японска! Некакси като я врътнах и се почуствах добре! :lol:

п.п. Жоро Слайдера да не е прост та лови с 1:4,7 оборотна Дайба!

Ето малко секретно инфо за шиманяците - http://www.triana-team.de/shimano.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Кой с каква макара лови на мача си???

Мнение от Doktor-5 »

Жорко тази година ще се състезава и трябва сериозно да си помисли върху макарите с които ще работи! :wink: , в противен случай на една негова бабушка хората ще правят три! :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Кой с каква макара лови на мача си???

Мнение от Георги Кръстев »

Doktor-5 написа:Жорко тази година ще се състезава и трябва сериозно да си помисли върху макарите с които ще работи! :wink: , в противен случай на една негова бабушка хората ще правят три! :D
Дай боже толкова гъсти риби :)
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Кой с каква макара лови на мача си???

Мнение от outsider »

Коце написа:Аз до скоро бях със Stradic 3000 GTM RC, но 1 - ми е малко тежък и 2 - прибира повече влакно с 1 оборот, отколкото искам. Есента се сдобих с чисто нов Super X GTM 1000 и мисля, че ще се заобичаме!
ААРГГХХХ - тука ме утепа! :shock: Единственото нещо на моя незабравим Мичел EXX-S, което ми харесваше , беше скоростта - 7,2:1 , баси звяра 8) , 105 санти на оборот. Ние МРАЗИМ бавни макари , любезни :mrgreen:

PS-Аватарите с качулка да не са мода между модовете във форума "На леко" , баце? :wink: Представям си Корса как се хили някъде зад кадър :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Кой с каква макара лови на мача си???

Мнение от Коце »

outsider написа:ААРГГХХХ - тука ме утепа! :shock: Единственото нещо на моя незабравим Мичел EXX-S, което ми харесваше , беше скоростта - 7,2:1 , баси звяра 8) , 105 санти на оборот. Ние МРАЗИМ бавни макари , любезни :mrgreen:

PS-Аватарите с качулка да не са мода между модовете във форума "На леко" , баце? :wink: Представям си Корса как се хили някъде зад кадър :lol:
Пак казвам - вие ги обичате, щото се състезавате. А пък аз не ги обичам, щото не са прецизни.

п.п. Корса да се хили, ама тая година на пясъка ще пише Лудогорец! :lol: И той много добре го знае! :lol: :lol: :lol:
п.п.2. Знаех си, че някой ще захапе - просто ми хареса снимката! ;)
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Кой с каква макара лови на мача си???

Мнение от Д-р Флекс »

Софиянецо со качулката :lol:

Чей, че забравих... значи, и моите предпочитания са към макарите с 6,2:1 рацио при риболов на мач, но за шаранье специално си имам и една "бавна" TDX 2508, дето хем е "дяволски красива" по израза на Качулатия Коpс, хем идеално покрива и хевиспининг-нуждите ми със своя 7-кг драг...
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Кой с каква макара лови на мача си???

Мнение от outsider »

Коце написа: Пак казвам - вие ги обичате, щото се състезавате. А пък аз не ги обичам, щото не са прецизни.
Бе аз в настоящия момент с никой не се състезавам , ама може би once a thief , always a thief :wink: - обаче като метнеш някъде зад хоризонта 8) , друго си е да изтеглиш линията за норматив и пак да си в акция. Гледам че и при макарите за фидер, експертите оценяват високо бързото обиране на влакното (да не се бърка с високи обороти) - оня Браунинг дето съм си го заплюл някой ден като ми потрябва хеви фидер , навива 101 см.
За да кажа нещо и по темата :lol: - Ексейдж 3000
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Кой с каква макара лови на мача си???

Мнение от Коце »

Фидера си е част от мач-фишинга, но не го захапвай, че...
Там е съвсем друга бира - с макари над 5 оборота трудно се борави дори с малки хранилки. Там си трябва тяга /torque/, не толкова бързина /turbo/. Врътни една кошничка със 7:1 оборота от 50 м дистанция и все едно влачиш кило шаран!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Кой с каква макара лови на мача си???

Мнение от hobby »

До преди време с Шекспир Сумит сега с Тика Стуна М. Същата като тая на снимката, само, че с мачова шпула. Мноого добра машинка.

Изображение
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: Кой с каква макара лови на мача си???

Мнение от maver13 »

Stradic 3000 малайзийски и TDR-ka 2508 с двойна дръжка. Доволен съм и от двете.
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой с каква макара лови на мача си???

Мнение от Reptile »

outsider написа:
Коце написа:Аз до скоро бях със Stradic 3000 GTM RC, но 1 - ми е малко тежък и 2 - прибира повече влакно с 1 оборот, отколкото искам. Есента се сдобих с чисто нов Super X GTM 1000 и мисля, че ще се заобичаме!
ААРГГХХХ - тука ме утепа! :shock: Единственото нещо на моя незабравим Мичел EXX-S, което ми харесваше , беше скоростта - 7,2:1 , баси звяра 8) , 105 санти на оборот. Ние МРАЗИМ бавни макари , любезни :mrgreen:
...
+1
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”