акции

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Petio
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 15:17
Местоположение: София

Мнение от Petio »

Калине, не ги разглеждай телескопите само в сайта, а иди и лично ги виж и пипни. Много често снимките лъжат. Така при мен се получи с теле мача - като го пипнах - много твърд беше и малко груб. Така, че моят съвет е иди на място, разпъни пръчката и виж как се държи.
Относно дължината, ако ръста ти е над 1.60 м. ти препоръчвам за река и язовр за плувка около 4м. дължина и до 20 гр. акция.
Но всичко е относително и зависи от финансови възможности, предпочитан начин на риболов и не на последно място твоя личен вкус.
На слука от Петьо!
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Саки цъ,май говорим за различни язовири.Къщите на с Мраморен са почти до язовира,няма повече от 1км от селото до язовира.
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Бат Стефко, нищо не сме объркали /само леко разводнихме темата и дано не ни бият/ :oops: :D
Язовирът е същия - с гол северен бряг и готин южен бряг /сенчест, покрит с дъбова горичка/. Стената е на изток, около двеста и кусур метра някъде е дълга.
Моето село е наблизо, но не е Мраморен. Иначе да, последните къщи на Мраморен са на разстояние едно мятане с шаранджийката от язовира. :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

ОК същият е :wink: Кой ще ни бие бе???Я виж кой е МОД тука :lol: :lol: Най много Корса да се скара малко :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Левака написа: Кой ще ни бие бе???Я виж кой е МОД тука :lol: :lol: Най много Корса да се скара малко :wink:
Опссс, верно бе! :D Забравих, че вече си колега на дедо Корс, за което всъщност не съм ти честитил. Е, сега го правя. :wink: :D

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

Мнение от kalin_vraca »

за мраморен-нищо чудно да е арендован-както болшинството от язовирите в нашия край,а това значи източен-зарибен и шаран по 3лв килограм. :cry: :?: :cry:
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

Мнение от kalin_vraca »

Petio написа:Калине, не ги разглеждай телескопите само в сайта, а иди и лично ги виж и пипни. Много често снимките лъжат. Така при мен се получи с теле мача - като го пипнах - много твърд беше и малко груб. Така, че моят съвет е иди на място, разпъни пръчката и виж как се държи.
Относно дължината, ако ръста ти е над 1.60 м. ти препоръчвам за река и язовр за плувка около 4м. дължина и до 20 гр. акция.
Но всичко е относително и зависи от финансови възможности, предпочитан начин на риболов и не на последно място твоя личен вкус.
за съжаление няма как да стане да ги видя лично и за това пуснах темата-за да видя и вашите коментари
Гост

Мнение от Гост »

Миналата година четох някъде, че язовирът си бил намерил добър стопанин-арендатор и бил платен, но нямам потвърждение.
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

babydoctor написа: Добре, че още никой не ми е дал да подържа шека...
Не е така, докторе. Имах /не/удоволствието да подържа този иначе перфектен уред. Тогава именно разбрах какво точно означава параметъра "Down Force"... В случая беше 3.5 кг. Дотогава мислех, че това е свързано с максималното тегло на рибата, която можеш да извадиш... Така че не се притеснявай - вероятността да се влюбиш в щеката не е много голяма.
Аватар
Stif_1
Мнения: 282
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:00
Местоположение: Габрово

Мнение от Stif_1 »

Не че искам да обърквам човека ама какви са тея дължини 4м и нагоре???? Ам да не би ще риболовства по волга????
За големите реки съм съгласен, че трябва да е дълга сопата ама за по малки реки като например Видима, Росица, Янтра и т.н може само клончета на черница да си навежда с нея!!!!Тука имам и малко чувството, че нещатата с акцията се бъркат.Няма никакъв проблем да се ловят риби по килограм два и нагоре със акция 5-15гр/разбира се пръчката трябва да е среден клас и да не се дърпа като за последно./
Аз лично ти препоръчвам акцията която си си избрал , но не прави експерименти с дъно за да не ти се насълзяват очите.
Наслука колеги :wink:
Риболовът е краста!!!
Речник: крастата е болестно състояние, при което, колкото повече чешеш, толкова повече те сърби!!!
гост

Мнение от гост »

Колега,Калин-Враца ти на риба ходиш ли ли само четеш форуми,акции 30-60 стават за морски риболов не за таранка
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”