акции

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

акции

Мнение от kalin_vraca »

абе глупаво е да питам ама като незнам-телескоп с акция 30-60 подходящ ли е за улов на по дребни риби например каракуда-имам напредвид дали ще мога да вадя с него и нещо дребно,а не само откъснати устни.и какво ще кажете за дължината 3 метра.....щото по дългия е с акция 40-80......
Гост

Мнение от Гост »

Големшки са тия акции за телескопи за дребна риба,с тая акция спокойно можеш и на тежко да ловиш. :wink:
Левака...
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Re: акции

Мнение от kalinanimal »

kalin_vraca написа: по дребни риби например каракуда

Ми пич , има каракуди над 2кг. Така че , немаш грижи
За оклей малко множко ша ти дойде .
Ма според мен тва си е универсална пръчка , мойта е 3.30м карбон и акция 40-80г. Когато не става с камшика с нея ловя, кеф ти каракуди , платики,кустур, клен меткал съм и блесни с нея ползувам я и когато ходя за щука на тапа , понякога и на дъно съм я пускал.
При липса на парета тва си е екстра тояга .
Ама нека се изкажат капацитетите щото тва си е мое мнение.
Добре дошли под шарената сянка .
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

Мнение от kalin_vraca »

абе 30-60 мисля че за риби около 500-800grama става,ама дайте и вие някакво инфо.по скоро дължината ми се струва къса-3м,щото както писах по дългия е с акция за шарани
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Tezi gramove deto gledash ne sa za golemina na ribi, a za tejest koiato izhvarlia vadicata /teleskopa/. I s akcia 5-15 pak shte si lovish ribi, no niama da stane da hvarliash na dano. S 30-60 ako reshish da lovish na pluvka e po-veroiatno da hvanesh niakakva bolest po stavite ot tejesta na toiagata :wink:
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Ако намериш нещо с тази акция обаче дълго 3.60 ще бъде почти универсално.
iddqd
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

По-скоро триметров телескоп с тая акция става за дънен риболов на каракуди, за щука на плувка и блесна, за бяла риба на рибка и пр.
Аз лично не харесвам и не ползвам за стандартен риболов на плувка такива телескопи /имам предвид обикновените 3-4 метрови, с водачи и с малка транспортна дължина/... :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

И според мен си е множко изобщо за риболов на кефал, скобар, каракуа, мрена, мрена... Имам доста литература и там именно тази акция се посочва като удачна за риболов на бяла риба
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Майстора, както винаги е прав, но ако по финансови или транспортни причини искаш "универсална" тояга, вземи си "Файтер С Теле 30 " на ДАМ, акция 10-30 /има го в шоп-а/. Аз ползвам стария му вариант от 3 години, просто няма какво да му искаш повече. Е, с тази разлика, че престана да ме кефи, след като опитах мач и боло, та сега ще си ги пазарувам. Така си намразих и не лошите дънарки, след като пипнах фидер. Добре, че още никой не ми е дал да подържа шека...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

Мнение от kalin_vraca »

моят въпрос е породен именно от такъмите в shop'a.точно се чудех кой телескоп е по удачно да си взема-D.A.M-fighter s tele 30-http://shop.fishing-mania.com/viewrods3 ... omer=D2451 или Shakespeare intrepid 30 telerod-http://shop.fishing-mania.com/viewrods3 ... mer=sk1191,когато видях точно тоя с акцията 30-60-SPRO-Classix Travel 60-http://shop.fishing-mania.com/viewrods3 ... omer=S2281много го харесах,но лошото е че от серията Classix,телескопа с най малка акция е точно този с 30-60 и както вече написахте характеристиката му е за ловене на бяла риба,ама много ми се щеше да си го взема и за това и пуснах темата.абе айде както и да е-ще видя D.A.M'a :wink:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

3 м., особено за река е безумно късо - то и 3.80 е малко. От другите Шекспирът е по-лек, аз бих го предпочел. Между другото, виж боло-тата от разпродажбата на ДАМ, аз утре ще отида. И, Калине-враца, дай инфо за Мраморен - режим на риболов, останала ли е риба и т.н. Много ме кефеше това язовирче.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

Мнение от kalin_vraca »

абе и аз съм чувал за това язовирче в мраморен и то все хубави неща(за съжаление не съм ходил),ама напоследък-нищо.ще разпитам и като разбера нещо ще пиша
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Последното, което чух за Мраморчица е, че са го източили и претарашили. Не съм ходил там от 3 години и не знам дали със сигурност е така.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Саки това Мраморчица същото ли е ???Защото аз съм ходил на Мраморен и не съм чувал да му казват така както си го написал.Язовира беше супер,едри шарани,бяла риба, но БЕШЕ доста отдавна не съм ходил.
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Левака написа:Саки това Мраморчица същото ли е ???Защото аз съм ходил на Мраморен и не съм чувал да му казват така както си го написал.Язовира беше супер,едри шарани,бяла риба, но БЕШЕ доста отдавна не съм ходил.
Същото е. Местността се казва така, съответно и язовирът носи това име. И наистина беше готин...

П.С. Селото ми е на 4-5 км от язовира. :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”