Уип

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Уип

Мнение от Чичо Веско »

Той, Мунчо, не е от къде да е :idea: :D
А там от където е, много-много не си падат по "дългите опашки" и затуй ги реЖат :shock:
Та и щеките за да не ги реЖат, оти са им дълги, са били измислени и миниУдължителите...
Хайде Баце, вземай НОВАТА френска любоФ, че чакаме с тръпка следващата глава от твоите излети сред природата :!: :wink:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Re: Уип

Мнение от toko »

hypperion написа:При поставянето и на гредата леко ударих челото на последната секция в стола и при звука , който чух ми се удръвиха краката...ама и аз съм си невнимателен де..
Ми тури си тапа отзад де...
Моята последна секция (реално предпоследна) падна на камъните на Правище и в резултат малко се нащърби, ама пак си лови...
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Уип

Мнение от Мунчо »

Мда... този миниудължител ще ме преследва до пълна победа над империализма... :lol: Това все пак не е мухарка, няма нужда да си купувам нещо, дето го имам няколко пъти - тук дирим единствено функционалност...
Чо`Веско, ти можеш ли да извадиш някое асо от ръкава и да се вклиниш в пазарната ниша на зейналия ми гардероб? :lol: Още не съм изгорял съвсем, дето се казва. :wink:

п.с. Особено ако не ме чоплеше тоя пуст къпинг и допълнителните чаркалаци, просто щях да си взема уипа на "Дайва" от Албиона и да мирясам, ама...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Уип

Мнение от hypperion »

toko написа:Ми тури си тапа отзад де...
Ква да е тази тапа на 6-то коляно - единственото което се сещам е да слагам престънската тапа и да увивам с тиксо.
Поразгледах и аз разни сайтове за разни уипчета, но намерих само на дължини 8 и 9 метра.
Eдва ли ще ви заинтересоват ама за инфо ще ги напиша:
1. BENWICK SPORTS SILVER-LITE PLUS WHIP - 284gr.@8(genuine)m.; 250 GBP
Дават го на 8 секции и това ме навежда на мисълта за миниудължител и къса снадка.

Е тва е друга бира обаче:
2. Tri-Cast XRS - 2K4 Power - 6 секции, 9м@450 гр.; 269 GBP, elastic rating: 25+ :!:
Миниудължител НЯМА!
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Уип

Мнение от Мунчо »

На девет и нещо метра предложения по 480 гр. има бол - въпроса е да се докопаме до десетте с някакво разумно увеличение на теглото, ако може без оная... тръба :twisted: :lol: ...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
grubi
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 22:37
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Уип

Мнение от grubi »

Значи изборът се свива до две въдички, от една и съща made in UK марка - въпросът е Airity или Pro :wink:
п.с. И можеш да си спокоен, че наистина си с уип :wink: :lol:
п.с.2 Под 480гр. са на 10м 8)
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Уип

Мнение от Мунчо »

И не се предлагат къпинги, нали? Иначе се продават с резервен топ-сет, поне модела, за който си мисля...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Уип

Мнение от Popeye »

hypperion написа:
toko написа:Ми тури си тапа отзад де...
Ква да е тази тапа на 6-то коляно - единственото което се сещам е да слагам престънската тапа и да увивам с тиксо.
Поразгледах и аз разни сайтове за разни уипчета, но намерих само на дължини 8 и 9 метра.
Eдва ли ще ви заинтересоват ама за инфо ще ги напиша:
1. BENWICK SPORTS SILVER-LITE PLUS WHIP - 284gr.@8(genuine)m.; 250 GBP
Дават го на 8 секции и това ме навежда на мисълта за миниудължител и къса снадка.

Е тва е друга бира обаче:
2. Tri-Cast XRS - 2K4 Power - 6 секции, 9м@450 гр.; 269 GBP, elastic rating: 25+ :!:
Миниудължител НЯМА!
Хипер това отдавна му бе предложено на магарето :lol: :lol: :lol: , но му се сториха тежки :D :D :D
VIP sux !!!
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Уип

Мнение от hypperion »

За тежко не знам, но условието е да е към 10 и отгоре метра, та тия дето съм ги надраскал не отговарят :?
А тва второто от към строй и баланс съм абсолютно убеден, че ще удари в земята Звяра на Шимано и още доста други :!:
Като го разглеждах обаче едно не ми стана ясно - 2008 се е предлагало с butt, сега има нов удължител на 1.70 и лееекинко ме съмнява дали не е около 10,20m :lol: и грамаж 335гр@9м.
Ей ви линка:
http://www.tri-castfishing.co.uk/xrs_2k ... _pole.html

Ако това се укаже истина не знам уипчето на дайва как би се справило с някой шарко над 6кг. примерно
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
Denis
Мнения: 377
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2005 1:16
Местоположение: София
дал Браво: 16 пъти

Re: Уип

Мнение от Denis »

Аз само да обадя по въпроса с тапите - могат да се ползват обикновените черни тапи които ги има в различни размери. Аз лично имам няколко размера и си слагам на което си искам коляно от 7мо до 9то.
Но без тапа накрая избягвам да ловя че точно на тези междинните колена най-боли ако ги строшиш особено пък на снадката ...
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Уип

Мнение от Popeye »

ами при положение , че по скъпо почти двойно е нормално да го удари ...а бе дзвера не е за подценяване изобщо особено на 8,50 :wink: :wink: :wink: бе удължителя
VIP sux !!!
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Уип

Мнение от hypperion »

Popeye написа:ами при положение , че по скъпо почти двойно е нормално да го удари ...а бе дзвера не е за подценяване изобщо особено на 8,50 :wink: :wink: :wink: бе удължителя
Все още съм си фен на Шимано и се чудя как минах от другата страна ама на - факт! И не ги подценявам изобщо.
Тука нещата обаче опират до: матрица, конустност, баланс...за парите не отварям дума изобщо 8)
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
grubi
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 22:37
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Уип

Мнение от grubi »

Мунчо написа:И не се предлагат къпинги, нали? Иначе се продават с резервен топ-сет, поне модела, за който си мисля...
Къпинги няма, на тоя модел основното му предназначение е риболов с линия до ръка, дори и на пълна дължина с екстензиите. Може да се получи с малка купичка и не големи точици на оригинален топ сет,но с тоя рейтинг 6 трябва купичка от шоколадово яйце :lol:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Уип

Мнение от Мунчо »

Напълно е така, grubi. По същество и характеристики тази въдица е взела най-доброто между директните телескопи и уиповете. Имал съм възможност да я подържа наживо и няма да си кривя душата - хареса ми, въпреки, че не я намерих чак пък съвсем деликатна. Но на мен къпинга ми е голям дразнител и към момента е на челно място в изискванията за новата пръчка. Не става да се храни от ръка в плитките участъци и на река, просто не е рационално човек да си прекара целия ден в чакане...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
grubi
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 22:37
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Уип

Мнение от grubi »

За кой модел точно става въпрос? Ако е за Tournament Professional Whip в какъв смисъл не е деликатна?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”