Уип

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Уип

Мнение от Мунчо »

Абе смятайте, че нещо ще се вземе при всяко положение. Останал съм само с два уипа , след като продадох "Миди"-то... :lol: :lol: :lol: На "Мило"-то много ме блазни къпинга - не си е работа да ловиш на плитко и да мааш топките с "монтанския" къпинг. Таман се съберат рибите и ги пръснеш пак...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
grubi
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 22:37
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Уип

Мнение от grubi »

Явно телепатията не е в сферата на фантастиката :lol: Spider finesse и аз го гледах и мислех да го посоча като опция, но закъснях, а и там има една малка тръба :lol: Има и един модел на браунинг - Black magic unlimited -565гр. на 10.75м.(реална дължина, без екстензии), намира се за около 330 лири. Четох из английските форуми че бил добър за ползване с линия до ръка...
Ама и двете са си щека, а не уип. :mrgreen:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Уип

Мнение от Мунчо »

Абе аз на късите геги по десетина метра им казвам уипове, защото ме е страх да призная пред себе си, че ловя с щека... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
grubi
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 22:37
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Уип

Мнение от grubi »

Мунчо написа:Абе аз на късите геги по десетина метра им казвам уипове, защото ме е страх да призная пред себе си, че ловя с щека...
:lol:
Щом страхът е осъзнат и признат, следва преодоляване и евентуално достигане на заветните 13м.
Resistance is useless - гледам често се пише, та и аз да не остана назад :lol:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Уип

Мнение от Мунчо »

Скъпи приятели, след драматични среднощни разговори с Еманацията на божествената същност в корсфишинга и не само :lol: , се спрях на оптималния вариант, а именно да си купя някаква по-непретенциозна щека, при положение, че така или иначе имам намерение да ползвам само предните й секции, като уип. По този начин ще съм избавен от драми от сорта "Дали това ще пасне, а онова?", "Къпинга съвместим ли е?" и прочие страдания на нетолкова младия вече Вертер... "Сенса" предлагат огромно разнообразие от всякакви части, което би трябвало да ми спести настоящи и бъдещи тревоги. Освен това, на малките дължини около 10 метра ще съм избавен от това сатанинско и лъжовно допълнение - миниудължителя. При това, на подобна дължина теглото е сравнимо с това на по-лек уип.
Та така де, няма да става щекар, подчертавам изрично, просто ще взаимствам най-доброто и от двата риболова. :lol: :lol: :lol: Съобщавам ви го специално, защото така или иначе от няколко страници темата е фокусирана върху личностните ми девиации. :lol: :lol: :lol:
Последно промяна от Мунчо на Чет Апр 12, 2012 10:44, променено общо 1 път.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Бащицата
Мнения: 263
Регистриран на: Пон Юли 28, 2008 10:28
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти

Re: Уип

Мнение от Бащицата »

Та къде всъщност мога да прочета и да се ограмотя на тема "Ролята и мястото на Уип- а при воденето но изкуствени примамки и подаването им със системата"КЪПИНГ""?? :D :roll: :lol: :lol: :lol:
Поддръжник на http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;

....it is not the imitative strength or general good looks of the fly that makes it a killer. It's its weight. Simple as that...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Уип

Мнение от Мунчо »

Тепърва ще развия(като лозова сърмичка) тази концепция. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Бащицата
Мнения: 263
Регистриран на: Пон Юли 28, 2008 10:28
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти

Re: Уип

Мнение от Бащицата »

Иче, не трябва ли първо да я завиеш? :lol: :) :lol: :lol:
Поддръжник на http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;

....it is not the imitative strength or general good looks of the fly that makes it a killer. It's its weight. Simple as that...
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Уип

Мнение от hypperion »

Мунчо написа:Освен това, на малките дължини около 10 метра ще съм избавен от това сатанинско и лъжовно допълнение - миниудължителя.
Абсолютно е така, но имай предвид, че секциите на 9.50 и на 11.50 при щеката са със съвсем друго покритие и едно леко невнимание може да ти струва скъпо :!:
При уипа на тази дължина коляното се явява последно и е доста по-здраво..
Последно промяна от hypperion на Чет Апр 12, 2012 9:56, променено общо 1 път.
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Уип

Мнение от Мунчо »

Аз съм елементарен консуматор, приятелю! :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
grubi
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 22:37
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Уип

Мнение от grubi »

Мунчо написа:.... да си купя някаква по-непретенциозна щека.......
Спрял ли си се на конкретен модел ?
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Уип

Мнение от Мунчо »

Значи намислил съм да взема една "Power Match 114", като напълно съвместима с всички чаркалаци от "серия 4" на "Сенса". На 9.95 м е 480 гр реални . В този вариант би трябвало да ме удовлетвори напълно.
Колегата "Хиперион" е прав в опасенията си за здравината на горните колена, но тази въдица се продава във Франция и на по-малки "пакове" с дължини 10.00 и 11.50 м, така че предполагам, че е помислено за чупливостта на секциите. На практика на мен всичко над десетте метра не ми е необходимо... Мислех да се хвърля направо на "високите клони на черешата", обаче прагматизмът надделя. Ако си взема топ5 "компетишън", на практика ще ми остане само една дръжка от "114". И така...
Последно промяна от Мунчо на Чет Апр 12, 2012 13:14, променено общо 1 път.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Re: Уип

Мнение от toko »

hypperion написа:Абсолютно е така, но имай предвид, че секциите на 9.50 и на 11.50 при щеката са със съвсем друго покритие и едно леко невнимание може да ти струва скъпо :!:
При уипа на тази дължина коляното се явява последно и е доста по-здраво..
Това обаче никога не ме е спирало да ловя на всички възможни дистанции. Като се има предвид че шарената част на моята щека не съм я ползвал никога, а съм всеизвестен душманин - това не е чак толкова страшно. Но е добре да се знае за да ти пази страх и да имаш логично обяснение ако счупиш нещо :)
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Уип

Мнение от hypperion »

toko написа:Това обаче никога не ме е спирало да ловя на всички възможни дистанции.
Мен също :), но при един от последните ми излети на Ковачево, лових по същата схема както Мунчо - стол Октоплюс и щеката на 9.50. При поставянето и на гредата леко ударих челото на последната секция в стола и при звука , който чух ми се удръвиха краката...ама и аз съм си невнимателен де..
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
grubi
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 22:37
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Уип

Мнение от grubi »

Съжалявам че ще те разочаровам отново, но мини екстензия има :? .. То май няма щека в каталога на Sensas дето да е без :evil:
Реалната дължина на посочения от теб модел пак е 9.20 и теглото е без екстензията... Топ 5 е 5.95м, като сложим още 2 колена дето са по 1,70 и се приспадне дължината на сглобките :oops: Да не съм голословен ей тук намерих онлайн магазин дето хората са сложили реалните дължини без екстензията, отговарящи на теглото от каталога http://www.pecheur.com/achat-canne-coup ... 45077.html
Не искам да кажа че ще е лоша, но не мисля че ще е по-добре от Бийстмастъра, пък бил той и с по голямо тегло :!:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”