Филмите по Хоби ТВ II

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от Коце »

Колега, извинявам се, ама май не си схванал поста правилно. Градивната критика е между редовете. За теб остава въпроса дали и защо трябва да минем на 4 дневна работна седмица?
п.п. и отдавна никой не се смее на филмите на Калоян ;)
п.п.2. да сравняваш земята с небето няма никакъв смисъл
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от Мунчо »

pojara написа:...Та да ви кажа че ще хванете липан или Arctic grayling, когато отидете там където шараните ядат котешка храна и F1-те са повече от таранките и когато дунава стане темза. ...
Koлега, липанец има и на 100-200 км от София. Няма нужда да бием пътя чак до Лондон, тъй като сме запознати с тази риба "Arctic grayling", която помпозно ни я свеждаш на вниманието, така както шаман споделя откровение на индианци. Все повече ългарски мухари посещават редовно реки в Босна и Херцеговина, Словения, Сърбия и Черна Гора. Отделен въпрос е, че има и други "сортове", та дали ще е точно "Арктик" е леко условно.
А съвсем отделен въпрос е, че и в България беше разселена тази рибка, но и хейтъри дал господ и свърши... почти. :lol: :wink:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от Paparaka »

Здравейте пичове, най-после след повече от половин година се появи втора тема за филмите по ХОБИ ТВ. Радвам се, защото по филмите има какво да се коментира. Моето лично на мнение на човек, който също снима филми по въпросната телевизия е, че филмите на Калоян, снимани в Англия са за момента най-доброто излъчвано по хоби-то.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от Doktor-5 »

Папи, между Англия и България няма нищо общо, както и между отделните наши реки.
Не се мъчи да си даваш обяснение на всичко, примера ти е напълно неподходящ. За какво побутватне ми говориш при нагълтани топчета, или пък това с вдишването :shock: .
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
castle
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Дек 10, 2011 14:57
Риболов: на леко, на щека
Местоположение: Габрово

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от castle »

:roll: :roll: Ице, нито се майтапим, нито отричаме котешката храна и лютивия сос, ако си чел казах, че съм виждал люта храна да бърка един приятел и имаше успех и по- нататък, че и аз ще пробвам напролет :wink:
Габровци не са скръндзи, те са пестеливи
castle
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Дек 10, 2011 14:57
Риболов: на леко, на щека
Местоположение: Габрово

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от castle »

И във филмите на папарака, и във филмите на Калоян и тези върхара- почти от всеки съм си направил някакъв извод и съм научил нещо полезно :) Не мога да отрека, че има някои филми, които са пълен т..... :evil: Спомням си преди известно време един мъж, който ловеше каракундели близо до морето и извади морски кефал!..няма лошо, но много ми стана интересно когато каза, че морския кефал много обичал тахан халва :lol: :lol:
Е, този филм ми е интересно как е пуснат по хоби- то :!:
Габровци не са скръндзи, те са пестеливи
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от Мунчо »

Paparaka написа:...Моето лично на мнение на човек, който също снима филми по въпросната телевизия е, че филмите на Калоян, снимани в Англия са за момента най-доброто излъчвано по хоби-то.
Ами... на мен пък ми се видяха доста скромни, да не кажа невзрачни откъм съвкупна полезност, ако мога да използвам този икономически термин. За себе си съм открил доста по-добри(не резултативни) филми снимани у нас. Имам предвид такива на всички(почти - не коментирам пасквили от сорта на "С въдица в ****) автори, да не помисли някой, че стойностните продукции са патент само на Белополски.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от Д-р Флекс »

Гледал съм три-четири наистина хубави, според мен, филми на Белополски, вкл. последния, 64-ти епизод от Англия. И в четирите Белополски беше или глас зад кадър, или подаваше кепа. :D Три от филмите са с Мънков (Бели Искър, Панега, Англия-б4 еп.), а един - с Ивайло (белите мрени на Искъра).
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от Мунчо »

С Мънков мухарските филми са отлични - достойни и за чужбина. Всеки има какво да научи от тях, говорим за простосмъртните, де. :lol: :lol: :lol: А сериозно казано, на мен например много ми харесаха два филма на Папарака - единия беше на "Диканите" с Боян Шушлин и касаеше риболова на пропадане, а другия - риболов на р.Огоста с щеки с Румен Витков.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от Д-р Флекс »

Не мога да си кривя душата и да похваля филми на Папарака, мили ми Мунчо, може би с изключение на един от преди две години, мач на стената на Панчарево. Не помня, кой беше "госта" (не беше Монтанеца), но основно обясняваше и ловеше той, а Папарака предимно бъркаше захранки и помагаше с кепа, и само отвреме навреме се обаждаше зад кадър. Вероятно затова филма не беше никак досаден.

Колкото до споменатите от теб филми, мили приятелю, този със Шушлин на Диканите не съм имал удоволствието да гледам. А оня с Монтанеца (както и всички други с Монтанеца) би бил великолепен, ако беше без звук и със субтитри за диалога между двамата герои (яко редактирани, ако разбираш, какво искам да кажа)... Но, да не помислиш, че се оплаквам? Нищо подобно, зная много добре - такъв е матряла.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от Коце »

Д-р Флекс написа:Не мога да си кривя душата и да похваля филми на Папарака, мили ми Мунчо, може би с изключение на един от преди две години, мач на стената на Панчарево. Не помня, кой беше "госта" .....
Това беше Жоро Търнев, ако не се лъжа. Тогава за пръв път видях Монтанските ваглери, с които и до ден днешен не мога да се сдобия.....
Много, ама много искам да видя сниман у нас филм за фидер! Ама гостите да са от Джадайската лига, да е поне 4 епизода и Теди да прави кулинарния съпорт на отбора! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от Д-р Флекс »

Специално на Теди съм готов да му кълцам лука, беля картофите и режа зеленчука, както и да му меся захранката, докато той съпортва кулинарната част :D
LFC till I die
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 11:08
Местоположение: Русе

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от LFC till I die »

Липсват риболови по дунава на плувка и фидер.Не знам защо толкова се страхуват да се пускат по този Дунав.Ясно е, че е различно всеки ден, но който е майстор пак ще намери начин.Сега се сещам само за два филма .един на Белополски до Видин с местен риболовец за скобари на мамка с директни шестаци и на Папарака с Витков край Козлодуй ли , къде беше не помня.Ловяха на щеки в един вятър.И двата филма бяха добри и се получиха филми.
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от pescaBG »

риболова във всяка една държава от Европа е различен, и в Северна Америка още по различен бил той на река , язовир,езеро или на планинска бързарка за пъстърва
Филмите по Хоби са полезни с това да съпоставяме най различни методи, пък кой колко лови едва ли има значение
Не виждам смисъл за завист или нападки , че някой снимал а друг и т.н.т
Пък дали филмите са на високо художественно ниво , това да не Титаник и някой да се надява на Оскар за цялостно творчество , че били рецензирани и че имало пиперливи изрази , ами да не би някой като отиде за риба да пее църковни псалми
Айде лека и оставете това противопоставяне , който иска и може снима , който не може, лови риба и споделя тука
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
gevrek
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Юли 09, 2010 19:50
Местоположение: София

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от gevrek »

Според мен тези филми в Бг правят лоша услуга на съвестните риболовци, за които рибата в чинията е част от менюто когато са на море, а не заветна цел на всеки риболов. Не казвам че са нещо лошо, но 80 процента от аудиторията са "много гладни" хора, които подобряват уменията си с всеки филм и рибата която занасят вкъщи е повече, дори и за да се даде половината на котката. Просто повечето хора в тази държава заслужават да са в пълно информационно затъмнение, и да въздишат колко хубаво е било през комунизма.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”