Каква прашка ползвате?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от miro253 »

waglerbg написа:
miro253 написа::shock:... Аз ползвам само една /де да я знам каква е/ и като се сработих с нея мятам точно и на 50 и на 10 м. +/- 40 см., но смятам, че това не е проблем. Според мен има разлика в това дали прашката на човек му трябва за любителски или състезателен риболов. При първия смятам, че не е толкова фатално да имаш една прашка.
Ако поставим нещата по този начин то и без прашка може. Лепим всичко и го мятаме от ръка, НО плувката е фина работа. Ако човек иска истински да се наслади на съвременното плувкарство му е необходим нужният набор прашки за да може "да щъка прецизно и с пуристка наслада" всякакви семена, червейчета, топчета, стиски, портокали, агнешки главички което ще му помогне да достигне състояние на духа, в което фактическото хващане на риба няма никакво значение :mrgreen:
Ами ако мятам всеки път, точно и където трябва от ръка не виждам с какво ще съм по-груб от мятането с прашката.
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от waglerbg »

miro253 написа:.....
Ами ако мятам всеки път, точно и където трябва от ръка не виждам с какво ще съм по-груб от мятането с прашката.
За стиски и топки захранка наистина няма голямо значение. Но като казвам "фин риболов" имам предви 2-3 бели/жито на 13-тия м. или 4-5 царевички на 20-25м. тва без прашка няма как да стане, също няма как да стане и само с една такава :idea: :wink:
...read between the lines...
Аватар
CHUBAKA
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 22:10
Риболов: Щека, мач, болонезе, спининг и морски
Местоположение: Бг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от CHUBAKA »

1. Stonfo 359 за захранване на близка и средна дистанция
2. Stonfo 356 за стрелба на червеи, царевица или пелети.
3. Drennan - Мачовата прашка с червената дръжка.
4. Drennan - Мачовата прашка със зелената дръжка. 8)
"Най-добрият начин да разбереш как да го направиш правилно, е да го направиш грешно”.
Коста Марков
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Дек 20, 2010 21:39
Риболов: allrounder, но дупки у вода не копаМ, с пластмаси не тропам.
Местоположение: Монтана
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от Коста Марков »

За топки захранка си взех една вега. От монтанската школа съм, но са ми малки дланите, та не тропам топки колкото главата ми.
За черви и семена на щеката имам една Мидди с оранжевите ластици и пластмасова черна кошничка.
За големи дози червеи по реката имам една голяма черна с кожена кошничка, мисля че е на Камасан, но не съм сигурен.
Най-удобната ми прашка (но не става за топки захранка) е един хибрид Камасан ривър кат за средни дистанции, на когото му се скъсаха три четири пъти ластиците (червените) и му сложих от черните ластици Колмик (мисля че са 4,5). Мисля, че се получи уникална прашка за семена и червеи, супер удобна и изключително точна.
Един час свободно време да ми изпадне, веднага отивам за два часа на риба!!!
саига6262
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 17:54

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от саига6262 »

Колеги човека пита за ефтина прашка.И тук като един дуг форум се почна тази марка и пр.колега ползвам китаиска с накраиник от пласмаса от българките прашки справясе добре и на блиско и на далече с всичко.И тази комбинация ми струва 10лв. :fish7: ...........
malkoto ribe
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Юни 11, 2010 9:28

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от malkoto ribe »

За бели червей, жито и дребни пелетки ползвам самоделка с ластик, направен от 2мм. ластик за щека. Цена 5 лв. за 5 метра. Изключително доволен докъм 12-15 метра дистанция.
granichar.org
Коста Марков
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Дек 20, 2010 21:39
Риболов: allrounder, но дупки у вода не копаМ, с пластмаси не тропам.
Местоположение: Монтана
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от Коста Марков »

Петият по ред пост в темата е от автора й и от него се вижда, че човекът търси информация, а не прашка за 20 стотинки:
"под евтинну нямах предвид 5 левова. говоря за прилична цена около 20те лева"
Така че темата си е перфектна и аз лично съм я изчел цялата. Някой ако иска, може да си направи прашка от дървен чатал с ластик от на баба му гащите и да тури желязна кошничка, та по-хубаво да му обели пръстите. После да се хвали, че му е без пари, но няма нужда да се критикува, че видиш ли, колегите се били фукали, кой какво ползва.
Някой колега, като прочете това, наистина може да се откаже да публикува във форума, а това не е хубаво. Като темата е "Каква прашка ползвате", как да отговорим, без да си опишем прашките.....
Един час свободно време да ми изпадне, веднага отивам за два часа на риба!!!
Аватар
danuca6
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Дек 26, 2011 17:31
Риболов: мач, фидер

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от danuca6 »

А какво ще кажете за тази на Preston Inovations
http://www.norwoodangling.co.uk/preston ... tapult.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Винаги от едната страна на въдицата има шаран!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от Коце »

Важното е дали са качествени ластиците! Иначе кошничката е като на Дренан!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от hypperion »

danuca6 написа:А какво ще кажете за тази на Preston Inovations
http://www.norwoodangling.co.uk/preston ... tapult.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Не ти препоръчвам коя да е на Престън - дръжката и чатала не са едно цяло, а са лепени....от там нататък ти се сещай за кво иде реч :)
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
саига6262
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 17:54

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от саига6262 »

Колега преди време попитах за един фидер които ми беше подален и като заваляфа едни такова няма сигорно е Китаиски боклук и т.н.А от тук пишештите братя да са виждали или чували за фирмата геоложик та фидера и мача са от тази фирма и сам много доволен и са комплект с макари е верно че са взети от Франция по време на промоционални цени всяка по 35 евро пълен комплект.Та мисалта ми е че можеш да си вземеш и добро и с малко фантазия ще го направиш супер за малко пари.............. :fish2:
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от pescaBG »

Колега, личи от 100 км ,че се мъчиш с кирилицата
Доколкото за Геоложик ,тая марка е собственност на френската верига магазини за спортни стоки и оборудване -Декатлон
И се прави във Франция в заводи които стопанисва Сенсас
От тая Година или по точно от края на 2011 , марката се трансформира в Каперлан
аз си купих една платформа на тая марка с поръчка да ми я донесат , щото Ямболското дърво дет бродим по гьоловете купи мострата и на етикето пише - Мейт ин Франс
Копие на Сенсас но в пъти по ефтинджок
Не е Рив , като тая която купих също промо но да ти кажа за 119 евро какво и плащаш, крака диаметър като на Сенса и всички прикачни и лепват
Даже и купих една греда 33 евро на Сенсас
Прашки ползвам само Дренан -малка ,средна и за топки мандарини
Така ,че всеки играе според свирката
Аз редко разпъвам маркуча ,да не кажа дваж в годината, но за Ингилизата ,както каза ваглера требе точно на 25 -ия или 30- ия метър да метнеш точно от всичко по малко
Поздрави
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
саига6262
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 17:54

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от саига6262 »

Колега извиняваи че пиша неграмотно с тази техника боравя от скоро.А за фирмата геоложик не съм толкова запознат но имам костюм които ползвам за лов и риболов и на етикетите пише че едното е произведено в Китаи другото Виетнам че и България.И виждам че си напред с материала ако мошеш ми кажи нешто за силстар.Навремето си взех няколко пръчки и макари които ползвам и до днес но несъм срештал тук в българия.Знам че темата е друга за което се извинявам :fish1:
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от Венелин Радушев »

саига6262 написа:кажи нешто за силстар
Английска марка, имат култови пръти от едно време, пръти чиято цена само расте с годините, за сега не знам....
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
cazini
Мнения: 282
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 13:59
Местоположение: sofia

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от cazini »

Silstar са една от водещите марки в Европа през 90-те,но мисля , че са корейска фирма , а щаба им за Европа беше в Германия,имаха богата гама от макари и пръчки, основно в това беше насочено производството, както и някои други дребни аксесоари, макарите им бяха среден клас, но имаха наистина висококачествени мачове, фидери, директни, болонези, и мнoгoбройни телескопи къса сглобка, най-качествените им пръчки са от кевлар
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”