Тегав пуризъм с хепи енд

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Тегав пуризъм с хепи енд

Мнение от mitioto »

Ибреее, Ичи, тоя репортаж чакам цела седмица :D

Не съм вервал обаче, че ще достигнеш такива върхове и в оборудването си! Засичал ли си колко време ти е необходимо да разпънеш сергията? Аз това не бих го понесъл... В редките си такива излети ползвам едно болонезце, столче на около 25 години, половин кило бели и прашка с изгорел ластик, който от 2 години се каня да го сменя :oops:
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Re: Тегав пуризъм с хепи енд

Мнение от Yuri Varbanov »

Мунчо написа:Юри, аз не съм ли на полуострова, бре? :shock: Това нали е дупка номер 4? :shock:
На полуострова си,верно,аз разбрах,че си на дигата между двете езера и викам оти си се наврял там :lol: Скивай значи там дето си бил е едно от най-хубавите места както ти каза Краси и се ловят,ако се подходи правилно по 15-20кг риба на ден.Обаче ако си изиграеш картите правилно.Значи 1,25 гр плавка е малка за там,2,5гр е голяма,идеалния вариант е 1`75-2гр.Хем да ти сваля стръвта по-бързо през пластовете дребни баби,хем да е достатъчно чувствителна,че ги знаеш как кълват там.Другото дето не е трябвало да го правиш е да утежняваваш така с 6м линия и тая плувка,е нормално да ти става на нищо. И най-важното не експериментирай там със захранки.За 20 пъти ти го казвам :idea: - важното е още в началото да събереш морунаша и платиката на дъното и да елиминираш бабите.С тия работи дето ги правиш си прецакваш риболова и после вече само остава да се мъчиш да спасяваш положението с инцидентни риби!В случай,че си забравил пак ти припомням-1:1 ВДЕ голд брийм и нещо за пълнеж(сладко и без коноп в него).Това възможно по-слабо активно,да не ти събира бабите от междинната вода,ако ще слагаш жива стръв в подхранката-изпънат бял,кастери или кълцан торен,демек нищо дето да ти разбива топките,пак по горната причина.Жито и царевица по-рано от средата на май няма смисъл да добавяш.Взимаш много храна,защото и рибата е много и ако я събереш на всеки 2-3 риби трябва да дохранваш,за начало 10-12 топки трябва да свършат работа.После след като захраниш можеш половин час да си оправиш бакиите,докато се събере рибата и после и скъсваш шушоните.И ако всичко е наред,рибата трябва да ти взима на дъното не метър над него,защото там са бабушките,групирано утежнение за по-бързо стигане до дъното, 2 дропера,единият на 15-на см да лежи на дъното и си готов.Направи го това и просто няма как да не я унищожиш рибата там! :wink:

За да те стимулирам,ей ти снимка какво се прави на твоето място за 4 часа баш през април,ако слушаш какво ти казвам: :D

Изображение
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Тегав пуризъм с хепи енд

Мнение от Мунчо »

Аз цял ден лових с плавка 2 гр. - "Кралусо Стинг", утежнена по класическата схема на "Сенса" с два дропера на 25 и 15 см, с долния на дъното, за да реагира на повдигане, въобще както си трябва. Дори естет като мен е наясно, че за шест и половина метра дълбочина няма как да се мине с един грам поплавък, още повече, че очаквах да има уклеи. Не, че 2 гр. е кой знае колко тежка, но по-големи така или иначе не съм си купувал. Минах на по-леката, когато усетих, че рибите са над дъното, или аз поне така реших, но даде резултат.
Според мен, основния проблем се криеше в това, че рибата не беше активна. По целия гьол беше мъртвило - хората съвсем на ранина бяха хванали по няколко риби - основно червенопиперки и толкова. Постоянно се освобождаваха места, особено от обед нататък, но се заемаха незабавно - явно имаше големи очаквания.
За качеството на използваната храна и аз го отчитам като грешка - другия път ще провам само правилни продукти, пък да видим. Няма да е обаче следващата седмица, защото мислим да закрием на "Жребчево".
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Тегав пуризъм с хепи енд

Мнение от Paparaka »

Отново за мен бе удоволствие да прочета написаното от теб. Ще ти кажа аз какво мисля, независимо, че миналия път се юркахте за изпънатия червей.
Надявам се, че си даваш сметка драги ми Мунчо защо тия риби са ти кълвали на пропадане? От живата стръв, която си щъкал с прашката до дъното не е стигнало абсолютно нищо. Разбирам твоята ранима душа и нежеланието ти да умъртвяваш бели червеи, но все пак разчитам на експериментаторския ти дух и се надявам някой ден да го направиш. Тогава ще си говорим :)
Що се отнася до такъма на пропадане, аз противно на всички изказали се преди мен бих ти препоръчал следващия път да ползваш плувка 0.5г. Няма значение колко е дълбоко. Ти не ловиш на дъното така или иначе. Но рибите определено ще ти взимат по-уверено, а ако стреляш наистина регулярно бял ще можеш да си ги качиш и на 2 и на 3 м над дъното. Но с лекия такъм няма нужда да правиш такива зверски верижки.
Иначе новата храна на ФилСтар е хубава и на мен ми харесва.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Re: Тегав пуризъм с хепи енд

Мнение от Yuri Varbanov »

Paparaka написа:Отново за мен бе удоволствие да прочета написаното от теб. Ще ти кажа аз какво мисля, независимо, че миналия път се юркахте за изпънатия червей.
Надявам се, че си даваш сметка драги ми Мунчо защо тия риби са ти кълвали на пропадане? От живата стръв, която си щъкал с прашката до дъното не е стигнало абсолютно нищо. Разбирам твоята ранима душа и нежеланието ти да умъртвяваш бели червеи, но все пак разчитам на експериментаторския ти дух и се надявам някой ден да го направиш. Тогава ще си говорим :)
Що се отнася до такъма на пропадане, аз противно на всички изказали се преди мен бих ти препоръчал следващия път да ползваш плувка 0.5г. Няма значение колко е дълбоко. Ти не ловиш на дъното така или иначе. Но рибите определено ще ти взимат по-уверено, а ако стреляш наистина регулярно бял ще можеш да си ги качиш и на 2 и на 3 м над дъното. Но с лекия такъм няма нужда да правиш такива зверски верижки.
Иначе новата храна на ФилСтар е хубава и на мен ми харесва.
Папи,идеята е,че се мъчим да светнем Мунчакиса как да набара едрите гърби и платики на дъното,той бабите си ги може. :wink: Затова и му казвах още първия път да не стреля въобще бял ,защото ще ги събере в средните слоеве и после не може да се отърве от тях!
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Тегав пуризъм с хепи енд

Мнение от Георги Кръстев »

Благодаря ти Мунчо, изпих си обедното кафенце с кеф докато чета темата. :)
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Тегав пуризъм с хепи енд

Мнение от Paparaka »

Yuri Varbanov написа:
Paparaka написа:Отново за мен бе удоволствие да прочета написаното от теб. Ще ти кажа аз какво мисля, независимо, че миналия път се юркахте за изпънатия червей.
Надявам се, че си даваш сметка драги ми Мунчо защо тия риби са ти кълвали на пропадане? От живата стръв, която си щъкал с прашката до дъното не е стигнало абсолютно нищо. Разбирам твоята ранима душа и нежеланието ти да умъртвяваш бели червеи, но все пак разчитам на експериментаторския ти дух и се надявам някой ден да го направиш. Тогава ще си говорим :)
Що се отнася до такъма на пропадане, аз противно на всички изказали се преди мен бих ти препоръчал следващия път да ползваш плувка 0.5г. Няма значение колко е дълбоко. Ти не ловиш на дъното така или иначе. Но рибите определено ще ти взимат по-уверено, а ако стреляш наистина регулярно бял ще можеш да си ги качиш и на 2 и на 3 м над дъното. Но с лекия такъм няма нужда да правиш такива зверски верижки.
Иначе новата храна на ФилСтар е хубава и на мен ми харесва.
Папи,идеята е,че се мъчим да светнем Мунчакиса как да набара едрите гърби и платики на дъното,той бабите си ги може. :wink: Затова и му казвах още първия път да не стреля въобще бял ,защото ще ги събере в средните слоеве и после не може да се отърве от тях!
Именно де, затова му казвам да си изпъне бял червей. Защото едрите гърби и платиките няма да се строят под плувката му защото е много красив :) А сега е ранна пролет и на тях им е през оная работа за подхрантата...искат мръвка. Но когато има уклеи и дребни лайновози прашката не е вариант.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Тегав пуризъм с хепи енд

Мнение от Мунчо »

Paparaka написа:...Защото едрите гърби и платиките няма да се строят под плувката му защото е много красив :) ...
E сега какво, до лични квалификации ли я докарахме? :lol: :lol: :lol: Требе да ви кажа, че този ден без никакво съмнение аз бях най-красивия и модерен риболовец на гьоля - еманация на гъзарията в най-изчистената й форма. :lol: :lol: :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Тегав пуризъм с хепи енд

Мнение от Paparaka »

Мунчо написа:
Paparaka написа:...Защото едрите гърби и платиките няма да се строят под плувката му защото е много красив :) ...
E сега какво, до лични квалификации ли я докарахме? :lol: :lol: :lol: Требе да ви кажа, че този ден без никакво съмнение аз бях най-красивия и модерен риболовец на гьоля - еманация на гъзарията в най-изчистената й форма. :lol: :lol: :lol:
Красив, но не достатъчно :D за иедрите платики и гърби. И не бягай от темата за изпънатия бял!!! :fish6: :fish6: :fish6: :fish6:
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Re: Тегав пуризъм с хепи енд

Мнение от Yuri Varbanov »

Paparaka написа:
Мунчо написа:
Paparaka написа:
E сега какво, до лични квалификации ли я докарахме? :lol: :lol: :lol: Требе да ви кажа, че този ден без никакво съмнение аз бях най-красивия и модерен риболовец на гьоля - еманация на гъзарията в най-изчистената й форма. :lol: :lol: :lol:
Красив, но не достатъчно :D за иедрите платики и гърби. И не бягай от темата за изпънатия бял!!! :fish6: :fish6: :fish6: :fish6:
:lol: :lol: :lol: :lol: Кажи му,Божо на тоя мискинин! :lol: :lol: :lol:
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Тегав пуризъм с хепи енд

Мнение от Paparaka »

Муня както казва един мой приятел "Не може да си войвода и да се оплакваш, че ти тежат пищовите". Затова не се ослушвай ами другия път изпъни малко гад и я сложи в портокалите на тежката. И като има уклеи изобщо забрави за прашката! И тогава......е тогава :)
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Тегав пуризъм с хепи енд

Мнение от Мунчо »

Добре де, убедихте ме! :lol: А ако ползвам байтдропер може ли да не ги осмъртявам предварително? :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Тегав пуризъм с хепи енд

Мнение от Paparaka »

Мунчо написа:Добре де, убедихте ме! :lol: А ако ползвам байтдропер може ли да не ги осмъртявам предварително? :lol:
Абе човек, ти да не далечен братовчед на Бриджит Бардо :) Може и с байтдропер, важното е да ги свалиш на дъното. Макар че изпънат е по-добре.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Тегав пуризъм с хепи енд

Мнение от naso »

Мунчо. Напоследък много мисля върху тоя въпрос с изпъването на белите и май достигам до заключението, че може би по естетско е да се изпъват, а не да се давят бавно и мъчително :roll:
А с портокалите трябва да се внимава. Ако установиш със сондата, че наклона на дъното е стръмен, по-добре ги сплесквай малко, а най-добре на стегнати стиски :wink:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Тегав пуризъм с хепи енд

Мнение от Мунчо »

Paparaka написа: Абе човек, ти да не далечен братовчед на Бриджит Бардо :) Може и с байтдропер, важното е да ги свалиш на дъното...
:lol: :lol: :lol: Ако бях чак толкова деликатен, щях да стана акварист... не, че не бях някога, обаче се оказа, че тази работа нещо не ми се отдава, :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”