Малко странен въпрос!

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Заключено
kokoca
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 15:12
Риболов: с плувка :D

Малко странен въпрос!

Мнение от kokoca »

Така имам Daiwa 376ME-270 подариха ми я и искам да попитам каква точно се води телескоп с водачи ли ,мач ли е незнам! Сега започвам с риболова и тя ми е първата въдица! Макарата е някаква незнам точно с преден аванс е! Та моля кажете ми каква е и за каква риба е най-добра. Благодаря предварително на отзовалите се! :fish1: :fish1: :fish7:
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Малко странен въпрос!

Мнение от Коце »

Според мен е телескопче за спининг. Няма да ти свърши работа за риболов на плувка - много е къса и неудобна.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
kokoca
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 15:12
Риболов: с плувка :D

Re: Малко странен въпрос!

Мнение от kokoca »

Благодаря за мнението! Ако може и още някое мнение и искам да попитам става ли да се уча на нея поне докъто му хвана "цаката"? И след като напредна г/д да си взема някой добър мач. Ако нестава дайте предложения за г/д добър мач! Благодаря предварително!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Малко странен въпрос!

Мнение от Коце »

Изобщо недей да пробваш. Все едно да завиваш гайки със зъби!
Купи си една болонеза 5 метра и с нея учи плувката!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
kokoca
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 15:12
Риболов: с плувка :D

Re: Малко странен въпрос!

Мнение от kokoca »

Добре ако може да ми предложиш нещо до 130-140 лева все пак да се уча там или може ли да се почне с мач ,за да недавам после пари и за мач? Извинявам се ако задавам глупави въпроси ,но както мисля споменах те първа навлизам в риболова! Благодаря Коце за обърнатото внимание!:) :fish1:
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Малко странен въпрос!

Мнение от wertus »

Привет! Въпросното телескопче, ей го на : http://vlado1.snimka.bg/business/drugi- ... 642932.big" onclick="window.open(this.href);return false; се води плувкарско телескопче с водачи. В предвид цената му не бих го нарекъл спининг, просто такъв за тези пари няма!......ма то всъщност днес май вече всичко е възможно! Иначе казват че за прохождащи най-подходящ е голият телескоп......Поздрави!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Малко странен въпрос!

Мнение от Коце »

Колега wertus, може и да е псевдо-спининг, но по дължината на дръжката зад макарата не може да бъде никаква друга!
Виж тук: http://shop.fishing-mania.com/viewrods_1.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Има голямо разнообразие от въдици, загледай мачовете и болонезите. Твой е изборът дали дае телескопична или от части!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Малко странен въпрос!

Мнение от Мунчо »

Aбе "Дайва"-та си е "Дайва" - колегата сам ще се убеди за всичко! Дето се казва, ще го научи от първа ръка...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
bethoven
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 11:29
Риболов: фидер и мач
Местоположение: София

Re: Малко странен въпрос!

Мнение от bethoven »

kokoca написа:Така имам Daiwa 376ME-270 подариха ми я и искам да попитам каква точно се води телескоп с водачи ли ,мач ли е незнам! Сега започвам с риболова и тя ми е първата въдица! Макарата е някаква незнам точно с преден аванс е! Та моля кажете ми каква е и за каква риба е най-добра. Благодаря предварително на отзовалите се! :fish1: :fish1: :fish7:
Колега, ползвай си телескопчето като за начало, екстра е за начинаещи. Полови с него, потренирай хвърлянето, понаучи някой и друг монтаж /подвижен, фиксиран/, пък тогава скачай на мачове и болонези..... Щом не си ловил до сега, с мачове 4.20 дълги или боло 5.00 метра ще се видиш в приключение. Карай си с това телескопче докато свикнеш и после скачай смело с двата крака. Между другото повечето от обикновенните риболовци ползват такива телескопчета за плувка.....успех
Мъжът е способен два часа да седи без да мърда и да гледа плувката, а да почака пет минути, докато жена му се облече не му стигат нервите!
kokoca
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 15:12
Риболов: с плувка :D

Re: Малко странен въпрос!

Мнение от kokoca »

Много ви благодаря за мненията и ще започна с това ,а макарата е някаква с преден аванс на марка Teben ,а модела и е tf100 gear ratio 5.1:1. Въдицата е на около 7 години ,тогава ми беше подарена и сега се запалих по риболова и започвам с нея! :fish7: :fish2: :)
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Малко странен въпрос!

Мнение от VARHARA »

Колега пожелавам ти успех. И аз тръгнах преди 12 години с подобно пръчле :wink: После за отрицателно време смених 3-4-5 щеки :oops: :lol: :lol: :lol:
kokoca
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 15:12
Риболов: с плувка :D

Re: Малко странен въпрос!

Мнение от kokoca »

С него започвам колкото да се понауча ,а после ще си взема сигурно някой добър мач! Искам да направя колкото се може повече риболова и ще го сменям! Пак ви благодаря за мненията :)
Коста Марков
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Дек 20, 2010 21:39
Риболов: allrounder, но дупки у вода не копаМ, с пластмаси не тропам.
Местоположение: Монтана
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Малко странен въпрос!

Мнение от Коста Марков »

Колега, един съвет и от мен. Обещавам да е практичен. Първо заставам на 100% зад мнението на Коце. С тази въдица на плувка няма да се научиш (освен в един частен случай, за когото ще ти драсна едно изречение на края). Едно, че е много късо разстоянието от макародържача до края (тапата) и второ, че самата пръчка е много ама наистина много къса.
Практичният съвет е, иди в първия рибарски магазин и кажи, че искаш въдица с водачи (телемач) 3.60 или 4м. (по-късата е гадна за мятане, по-дългата - по-трудна за работа и покрива изисквания на малко по-напреднали, а ти като нямаш умения, единствено ще ти пречи да я ползваш удобно). Кажи също, че сега се учиш, да ти дадат някоя по-стегната, но не много твърда пръчка, която да става за плувка, да е съвсем обикновена, което значи, че ще е 15 - 25 лв.
Категорично смея да твърдя, че с такава въдица нищо не ти пречи, да се научиш да ползваш слайдерчета и спокойно да покриваш дистанции от порядъка на 10 - 15, а дори и 20 метра.
Със сегашната въдичка можеш да пробваш спининга, аз не го разбирам, но ти като сега се учиш, от къде знаеш, че това не е твоя риболов.
Или частния случай, обещан по-горе: като малък на село ходех с подобна въдица (дължина) на една малка река и предимството беше, че можех да се завирам на всевъзможни места под върби и около бързеи, където дебнех кленчета (речни кефалчета) на муха, пчела, скакалец, жабче и т.н......
Един час свободно време да ми изпадне, веднага отивам за два часа на риба!!!
Аватар
stas
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 17:26
Местоположение: Габрово
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Малко странен въпрос!

Мнение от stas »

Привет, колега kokoca. Посочената от вас въдица може и да не става по ред причини, но не и заради дължината от 2.70м. Когато започнах да риболовсвам преди около 32 години, баща ми донесе от Чехословакия телескопче с водачи SONA, serie Delta, 7-15gr., 2.20(реално около 2.10м.). Само дето не се разплаках. Още помня мириса и, не се е променил и до сега. Та с това нещо лових скобари, кефали и мрени чак до 1992г., когато си закупих познайте какво- телескопче DAM Mega Telespin 2.70м. После 3.30м., 3.60м. и т.н. Такива бяха реалностите в ония години, хората си ловяха с въдици малко над 2м. и хващаха риба, ама щото я имаше. Сега нещата са по-различни-рибата понамаля, повишиха се критериите,
на пазара се предлагат по-дълги въдици, с ниско тегло, на относително достъпни цени. Или казано накратко- започвате с наличната, събирате стотина лева и си взимате стегнат телескоп с водачи (т. нар. телемач) с реална дължина около 4.20м. Става и за неподвижна , и за подвижна плувка. Тогава и слуката и удоволствието от риболова ще са по-големи.
А, и с тази Daiwa за спининг- не! :wink: Успех!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Малко странен въпрос!

Мнение от babydoctor »

Коце написа:Изобщо недей да пробваш. Все едно да завиваш гайки със зъби!
Купи си една болонеза 5 метра и с нея учи плувката!
Подкрепям отвсякъде. А ако тръгнеш и по язовири, мач-а няма да ти се размине. Тази си я остави за спининг, нищо, че, както казва Румен - Вертус не е баш спинингова. Ловил съм бая щука с 3 м. измислен телескоп, къса снадка при това. Пък ако се запалиш по спининга, за нула време ще се озовеш като мен с пълната гама от 1.8 до 3 м.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Заключено

Обратно към “Риболов на леко”