питане за лаcтик....

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
cezaar
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 6:53
Местоположение: пловдив

Re: питане за лаcтик....

Мнение от cezaar »

Благодаря на всички,впечетлих се от коментарите Ви! Ще помисля и ако сложа лаcтик ще пиша веднага след първите хванати риби....Успех и много емоции по водоемите!
пламенхимекс
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 23:23
получил Браво: 3 пъти

Re: питане за лаcтик....

Мнение от пламенхимекс »

Мислил съм по въпроса как да се реши прибирането на ластика с директен и според мен решението е следното поставя се кух ластик с полу бънг отдолу ластика се връзва с капронов конец,който се изкарва от долния край на телескопа и при вадене на риба с конеца се обира ластика.
Аватар
IANEKA
Мнения: 361
Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 21:38
Местоположение: Somewhere in the village
дал Браво: 3 пъти

Re: питане за лаcтик....

Мнение от IANEKA »

За себе си,знам - директен и ластик,нема такова животно.
Един,единствен по-голям кеф от риболова с директен с жило, е губещия се в далечината ластик и вибриращата в ръцете щека..... :D
Играта е само,търпение и да успеете да държите въдицата изправена,свалите ли я....край.Успеете ли....еакулацията ви е сигурна....... :D :D :D
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
ninastefanina
Мнения: 1571
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 23:05
Риболов: На плувка.
Местоположение: София

Re: питане за лаcтик....

Мнение от ninastefanina »

И аз мисля,че за риби до 600-700гр може без ластик.То и тръпката е по-голяма тогава,когато ти се огъне върха.За по-големи си трябва ластик.
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
indalo
Мнения: 946
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 20:07
Риболов: на плувка/ щека, уип, директен, болонеза, мач
Местоположение: Перник

Re: питане за лаcтик....

Мнение от indalo »

За по големи си требе щека :idea: И аз не съм привърженик на ластик в директен. Най- йедрото което съм вадил с дирекшъна е скобар около кило. Та така. :D
http://www.krakra-fishing.com/wp-conten ... /03/kf.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: питане за лаcтик....

Мнение от outsider »

indalo написа:За по големи си требе щека :idea: И аз не съм привърженик на ластик в директен. Най- йедрото което съм вадил с дирекшъна е скобар около кило. Та така. :D
...още една причина да обърнеш внимание на тези , които имат други преживявания :wink: ( никой да не го приема като заяждане ,por favor :oops: ) - аз имам в пояса си скалп на шаран ок. 2,5 кг с директна седмица , повод 0,14 и ластик 1,4мм. на две колена.
За щеката си прав - при условията на риболов , с които си свикнал.Обаче има и други условия :wink: , и можеш да ми вярваш , че там без ластик не става , и щеката е просто безсилна :idea:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
indalo
Мнения: 946
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 20:07
Риболов: на плувка/ щека, уип, директен, болонеза, мач
Местоположение: Перник

Re: питане за лаcтик....

Мнение от indalo »

Псолютно не го приемам като заяждане, просто това е личното ми виждане. А и от твоите слова звучи логично. Но все пак засега не предвиждам да си сложа ластик на директния, може би защото на уипа имам и ако ми се наложи директен с ластик, ще го използвам уипа. В личния ми опит/ който изобще не е много/, такова чудо досега не ми се е налагало, та затова злостових така. :D
http://www.krakra-fishing.com/wp-conten ... /03/kf.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: питане за лаcтик....

Мнение от Венелин Радушев »

outsider написа:...ластик 1,4мм. на две колена ...
Това вече е нещо съвсем приемливо и логично, за разлика от ластиците опънати на 5-6 колена, които препоръчват тукашни, предимно карловски специалисти...
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Коста Марков
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Дек 20, 2010 21:39
Риболов: allrounder, но дупки у вода не копаМ, с пластмаси не тропам.
Местоположение: Монтана
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: питане за лаcтик....

Мнение от Коста Марков »

и аз като предложих ластика като по-добър вариант според мен, точно това имах пред вид 1.4, 1.6 на 2-ро коляно...........
Един час свободно време да ми изпадне, веднага отивам за два часа на риба!!!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: питане за лаcтик....

Мнение от Коце »

То при ластик над второ коляно ще трябва да се лови с по-къса линия, че кепчосването ще е интересно. Монтаж на 5-6 коляно си е ентусиазъм!
Аз лично ще си купя уип, но няма да сложа ластик на директния. Удволствието е незаменимо! На 6-цата имам 7 шарана - 6 броя по около кило /от които 2 не успях да спася от късане/ и един 3 кила, изваден с Неговата помощ! На 7-цата нещата са по-спокойни, защото гаси ударите с по-голяма амплитуда на огъване, а и съм си взел дебела сопа!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: питане за лаcтик....

Мнение от Венелин Радушев »

Едно приятелче ги пребива до две , две и малко кила с директна четворка, неоластичена, но стара - стъклопластова, дивашки тояги са това. Всеки път изтръпвам като видя как се сгъва, ама не. Но това определено му е предела, поне при тези борбени риби.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
IANEKA
Мнения: 361
Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 21:38
Местоположение: Somewhere in the village
дал Браво: 3 пъти

Re: питане за лаcтик....

Мнение от IANEKA »

Като казвам "Директен",имам в пред вид 7-8-9м.,останалото са "шибучици" некви,за риболов на късо и е абсолютно без мислено,да им се монтират ластици.....по принцип.
Преди да почна ,да търкалям щека,и на платените / колкото и рядко,да ми се случваше,да ида на тъкъв / ловях с директен с жило.Верно,имах загубени риби,но пък една извадена,компенсираше загубите. :D
На Реката с 9-ка имам 2.2кг.скобар с линия 0.10 на 0.12 ,още потрепервам,като се сетя.... :D :D
Свидетел съм и на пет /5/ литров амур,изваден с 8-ца.....нема такъв кеф.
Това,всичкото - на свободен риболов,за турнири не приказвам.
В тая връзка и прословутите напоследък / дълги бидеми / съм решил.....
Кой не се изпери на некой турнир с една 11м. яка щека с цел такъм,па те на.... :wink: :D :D
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”