Херабуна фишинг или "китайски риболов" на каракуда

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Re: Херабуна фишинг или "китайски риболов" на каракуда

Мнение от Riboko »

Здравейте колеги, днес пробвах тази ''китайска'' стръв, купих си от илиенци жълти пакетчета, доста рехава стана в началото, но после дръпна и по ставаше за на кука, в съотношение 1 към 1,2. Резултатите са много добри, знаят си работата тия гадове :lol: На всяко мятане до 10-12 сек или имаше риба вънка или свалена стръв. Лових точно по техните монтажи, със същата плувка номер 3, ''лигавия'' къс телескоп на 5,30, голям кеф. Ще се пробва и за шарани на платено с директен с ластик. Дори захраних малко с въпросната стръв, направо полудяха :roll: Е и на торен си взимаха добре, но на тази '' троха'' с падането, атака :shock:
Няма малки и големи, има хванати и изтървани!
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Херабуна фишинг или "китайски риболов" на каракуда

Мнение от antoanBS »

Я разкажи кой номер захранка взе и колко пакета смеси понеже всеки номер е за различна риба за червенопер има за шаран за уклей и се смесват с различни аромати който играят роля на лепило или втвърдител
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Херабуна фишинг или "китайски риболов" на каракуда

Мнение от miro253 »

Riboko написа:Здравейте колеги, днес пробвах тази ''китайска'' стръв, купих си от илиенци жълти пакетчета, доста рехава стана в началото, но после дръпна и по ставаше за на кука, в съотношение 1 към 1,2. Резултатите са много добри, знаят си работата тия гадове :lol: На всяко мятане до 10-12 сек или имаше риба вънка или свалена стръв. Лових точно по техните монтажи, със същата плувка номер 3, ''лигавия'' къс телескоп на 5,30, голям кеф. Ще се пробва и за шарани на платено с директен с ластик. Дори захраних малко с въпросната стръв, направо полудяха :roll: Е и на торен си взимаха добре, но на тази '' троха'' с падането, атака :shock:
Тази тема до сега /моля автора да ме извини/ бях я включил в "Несериозни" и само я подминавах. Е днес се изкуших. Направо като чета постовете ви започвам да се чудя "Абе аз някакъв абориген ли съм"? :lol: . Този риболов на свободен водоем ли беше? Аз кълване през 10 секунди не мога да предизвикам и у пръскачите по Струма и Искър с най-скъпата захранка :shock: . Направо ми напират въпросите та се чудА какво по-напред да ви пиша или да пускам обява, че заменям мачове и болонези за хербуна телескопи или както там се наричат :lol: . Абе накратко тая тема разби всичките ми представи за риболов. Това чудо приложимо ли е на Челопечене например? Тези захранки няма ли да имат ефект ако ги смесим с някаква нашенска за обем? А ако си поръсим белия червей ще стане ли нещо /да не вземат да мутират в някакви китайски дракони/? Абе направо съм в шок. Благодаря предварително за отговорите :) .
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Херабуна фишинг или "китайски риболов" на каракуда

Мнение от Коце »

На свободен водоем работи, стига да има риба. Аз потвърждавам интереса на рибичките към таз гад китайската смес! :lol: Българската схема с галетка за обем не работи, но може да се добавя в лепкавите миксове за про-жина!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Херабуна фишинг или "китайски риболов" на каракуда

Мнение от miro253 »

Коце написа:На свободен водоем работи, стига да има риба. Аз потвърждавам интереса на рибичките към таз гад китайската смес! :lol: Българската схема с галетка за обем не работи, но може да се добавя в лепкавите миксове за про-жина!
Ааа не. Аз про-жина не съм ползвал от има, няма 15 години и сега да се връщам към монтажите със стереопорите няма да стане :lol: . Най-малкото, че инвестицийте ми в посока англо-италианските начини на риболов са в доста напреднала фаза и ръст, та тепърва да криввам в посока Китай /то май цял свят на там е тръгнал та не знам дали пак не съм абориген :lol: /. Аз по скоро се чудя не може ли нещо да се побългари, но ще трябва да се понапазарува в Илиянци. Там в магазина китайци ли продават и ако е така говорят ли нещо различно от китайски?

п.п. Мале, мале хербуна фишинг. Какво ми дойде до главата :lol: ?
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Re: Херабуна фишинг или "китайски риболов" на каракуда

Мнение от Riboko »

antoanBS написа:Я разкажи кой номер захранка взе и колко пакета смеси понеже всеки номер е за различна риба за червенопер има за шаран за уклей и се смесват с различни аромати който играят роля на лепило или втвърдител
''Захранката'' беше жълто пакетче, номер 5 с каракуда на плика. Смесих я 1 час захранка, 1,2 вода. Лових на свободен водоем, точно с този ''китайски'' монтаж с дългата, шарена плувка и 2 кукички. Доста интересно се получи, ще го пробвам края на седмицата отново :lol: Върти ми се в главата, да се пробва за шарани на платено гьолче, обаче с директен с ластик, защото тая мека хербуна не ми вдъхва голямо доверие за едри риби :roll:
Няма малки и големи, има хванати и изтървани!
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Херабуна фишинг или "китайски риболов" на каракуда

Мнение от antoanBS »

Значи а комплект пръчките са с два върха дебел твърд за дребна риба и косъм много тънък за едри риби за шаран до 4-5кг няма ядове да се хване риба но кепа за 500г+ е задължителен аз съм с 5,40/6,60/7,20 пръчки плувките съм ги показал в темата а за лепило също става царевични пръчки слънчо да се натрошат и да се смесят с захранката пак става на топче😁 понеже ми е трудно да качвам тука снимки ще помоля бат коце да качи тука платформата ми за херабуна😁
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Re: Херабуна фишинг или "китайски риболов" на каракуда

Мнение от Riboko »

Колега, как замяташ със 7.20 м херабуна при вятър, вижда ми се голямооо усилие да не падне "стръвта". Аз с 5.40 се затруднявям при сравнително силен вятър :roll: ти ловил ли си шарани на платено по тази схема с успех?
Няма малки и големи, има хванати и изтървани!
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Херабуна фишинг или "китайски риболов" на каракуда

Мнение от antoanBS »

Ами лесно се работи пръчката е доста лека 300 грама мисля че беше с по твърдия връх е по лесно с мекия е по трудно при вятър на платено несъм ходил но в бс на вая си удрят редовно 1-2кл шаранчета на рибка и пръчката се представя повече от добре идеята на тънкия връх е че играе ролята на ластик и изморява рибата но е желателно да няма камъши около тебе че тогава е филм😁
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Херабуна фишинг или "китайски риболов" на каракуда

Мнение от Коце »

Снимките на Антоан :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Re: Херабуна фишинг или "китайски риболов" на каракуда

Мнение от Riboko »

Де да имах и аз такава екипировка :? Супер е, събота пак ще пробвам херабуната, ако е резултатно ще доложа. :lol:
Няма малки и големи, има хванати и изтървани!
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Херабуна фишинг или "китайски риболов" на каракуда

Мнение от pescaBG »

Мале , Коце
тоя е екипиран като командос от ОМОН
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Херабуна фишинг или "китайски риболов" на каракуда

Мнение от Коце »

Не като...! :lol: 8)
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
dinko.kolev
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 21:51
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Херабуна фишинг или "китайски риболов" на каракуда

Мнение от dinko.kolev »

Здравей те колеги. Прочетох темата поне 3 пъти + филмчетата и доста се заинтригувах. Моля ви за помощ - за съжаление съм на около 350 км от въпросното магазинче мже ли ако някой ще ходи до него да ми купи от тези захранки за да ги пробвам и аз, също така и някои грамажи от дългите плувки - да ми ги прати по куриер всичко за моя сметка естествено - обещавам да почерпя :D .
Благодаря
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Херабуна фишинг или "китайски риболов" на каракуда

Мнение от miro253 »

Мен платформата ме кефи.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”