Shimano Exage Slim

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Заключено
Sailorsava
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Юни 09, 2012 3:18

Shimano Exage Slim

Мнение от Sailorsava »

Здравейте колеги!
От доста време чета форума и научавам постояно нови неща свързани с риболова на леко. Аз живея в чужбина,но обикновено лятото прекарвам в Бг и ходя доста често за риба предимно с директен. Имам няколко 6,7 и 8 метров на Shimano. Много съм доволен от 8 цата, но нещо ме влече да опитам и щека или може би някой уип? Разгледах тази exage slim и ми хареса като харектеристики. Аз по принцип не ловя големи риби и ми е достатъчно до 11 м даже може би ще ми е дълга в началото? Но чета,че е 700гр и тънка? Въпроса ми е има ли някой опит с такава и какви впечатления е останал? Също така имате ли представа за цена в Бг ,защото мога да е взема от Англия за 200 паунда. Разбирам,че сервиза не бил добър в Бг,но това не ме интересува много защото имам възможност да взимам резерни части от UK.
Благодаря ви предварително за вашите мнения и бих взел всичко под внимание,но най-важното за мен да бъде лека с добър строй и естествено не много скъпа като за начало! :D
Сава
tojimi
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:03
Местоположение: СОфИЯ
получил Браво: 3 пъти

Re: Shimano Exage Slim

Мнение от tojimi »

Имам такава и според мен е идеална за първа щека. По-изгодно е да си я купиш оттам.
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Shimano Exage Slim

Мнение от Reptile »

Sailorsava написа:Здравейте колеги!
...Въпроса ми е има ли някой опит с такава и какви впечатления е останал? Също така имате ли представа за цена в Бг ,защото мога да е взема от Англия за 200 паунда...
Плюсове: ниска цена; тънка удобна дръжка; здрав топ-сет, който може да се пробие.
Минуси: средно мека щека със слаба реакция; клати на внасяне; 700гр(без удължителя т.е на 10.5м),но с лош баланс и се чувства, като по-тежка щека.
Моето заключение базирано на цена-качество е - много добра за първа щека.
Помисли за "maver genesys pole 12.5" почти същата цена(250 паунда) с допълнителен топ-сет и къпинг. Доста по-лека, балансирана и все пак може да се ползва на 12м.
Sailorsava
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Юни 09, 2012 3:18

Re: Shimano Exage Slim

Мнение от Sailorsava »

Reptile написа:
Sailorsava написа:Здравейте колеги!
...Въпроса ми е има ли някой опит с такава и какви впечатления е останал? Също така имате ли представа за цена в Бг ,защото мога да е взема от Англия за 200 паунда...
Плюсове: ниска цена; тънка удобна дръжка; здрав топ-сет, който може да се пробие.
Минуси: средно мека щека със слаба реакция; клати на внасяне; 700гр(без удължителя т.е на 10.5м),но с лош баланс и се чувства, като по-тежка щека.
Моето заключение базирано на цена-качество е - много добра за първа щека.
Помисли за "maver genesys pole 12.5" почти същата цена(250 паунда) с допълнителен топ-сет и къпинг. Доста по-лека, балансирана и все пак може да се ползва на 12м.
Благодаря за съветите!опитах се да намеря Дженезис ама май го няма никъде защото е спрям от производство иначе има параметри които наистина ми харесват,а и отзвука за него е доста добър.
Ако има още предложения за налични в момента щеки около тези пари бих се радвал да ги разгледам.
Благодаря отново на колегите!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Shimano Exage Slim

Мнение от Коце »

Мавер Дженезис няма вече в продажба. Заместиха го други универсални модели, с още по-добри пакети!
http://www.mavermatch.co.uk/index.php?o ... ategory=11" onclick="window.open(this.href);return false;
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Sailorsava
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Юни 09, 2012 3:18

Re: Shimano Exage Slim

Мнение от Sailorsava »

Виждам,че ще трябва да влеза в малко по- горна категория. :D така че нов въпрос:
Maver Grim Reaper с 3x power kits,1 mini extension,1 cupping kit,1 pole holdall, 1 instructional DVD за
325 паундс. Много добри отзиви на острова, не много тежък и доста неща включващи в пакета. Някой с отзиви за тази щека? Благодаря ви отново за помоща!
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Shimano Exage Slim

Мнение от Reptile »

Sailorsava написа:Виждам,че ще трябва да влеза в малко по- горна категория. :D така че нов въпрос:
Maver Grim Reaper с 3x power kits,1 mini extension,1 cupping kit,1 pole holdall, 1 instructional DVD за
325 паундс. Много добри отзиви на острова, не много тежък и доста неща включващи в пакета. Някой с отзиви за тази щека? Благодаря ви отново за помоща!
Незнам къде си намерил цена от 325 паунда, но ако е за нова щека в този пакет, няма какво да се замисляш.
965гр. щека, която има претенци за ластик 20+ на шаранските китове на цена от 325 паунда е много добра оферта.
Относно GENSYS-a, намират се изгодно в e-bay. Покупката на ползвана щека без право на връщане си има своите рискове, пък дори да можеш да я върнеш транспортните разходи ще са високи т.е за нисък ценови клас - по-добре нова щека.
Аватар
bolo7m
Мнения: 323
Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 21:01
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Shimano Exage Slim

Мнение от bolo7m »

Незнам къде си намерил цена от 325 паунда, но ако е за нова щека в този пакет, няма какво да се замисляш.
965гр. щека, която има претенци за ластик 20+ на шаранските китове на цена от 325 паунда е много добра оферта.
От тук:
http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-MAVER-GRI ... _844wt_698" onclick="window.open(this.href);return false;
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
Sailorsava
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Юни 09, 2012 3:18

Re: Shimano Exage Slim

Мнение от Sailorsava »

Благодаря много на всички колеги,които ми помогнаха при избора на щека! Моля модератора да заключи темата.
Наслука и много успехи през настоящия сезон на всички!
Сава
Заключено

Обратно към “Риболов на леко”