Ластък

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Ластък

Мнение от krasimir »

krasimir написа:...И защо?
На този въпрос никой не отговаря. Исках да направя сравнение между тънък плътен латекс с тънък кух ластик, че съм използвал само дебели кухи. Явно ще трябва да се пробва и с тънък кух (там по-нагоре писахте за мидди 1,5мм кух)

Иначе аз съм с ей такова, оранжевкото
Изображение
Голям кеф... разпъва се яко и сравнително здрав. 0,87мм за поводи 0,10-0,11 (реални!) е идеален. Пък и цената му е готина... :roll:


Сега мисля да пробвам и този
Изображение
Но има един проблем - нямам топсети. :lol: :oops: 1,15мм - жълт.

За мен ластиците са по мм, по номера не мога да се оправя. :lol: И гледам че въпросния кух двукомпонентен ластик на миди е х3 цената на този горния престън... :roll: :roll: :roll:
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Ластък

Мнение от butnik »

Като нямаш топ сети има резервни върхове :idea:
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Ластък

Мнение от Георги Кръстев »

Най-често ползваните ластици от мен са 0,8 и 1мм. Като 0,8мм го сдвоявам на 2-ро коляно и е перфектен за костури и каракуди. Или за баби, но поне на дълбочина топ 4!!!. По изчисление отговаря на здравината на 1,12, но е по-мек!!!
Инъче скоро си превързах всички топ сети. Предимно преобладават 1мм латекс на 2-ро коляно.
Сега съм си поръчал най-тънкия на сенсас 1,65 да го пробвам и него ще го срежа и ще го монтирам на 2 топ сета на 2-ро коляно. Струва ми се ненужно толкова тънък кух да се слага на 3- коляно (Венко да каже) Може и повече да ми хареса от сдвоено 0,8.....
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Ластък

Мнение от hypperion »

Георги Кръстев написа:
Сега съм си поръчал най-тънкия на сенсас 1,65 да го пробвам и него ще го срежа и ще го монтирам на 2 топ сета на 2-ро коляно.
Жорка, сложи си го на 3то колянце :)..иначе се обезмисля цялата схема и е по-добре с плътен 0.8 примерно 8)
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Ластък

Мнение от Мунчо »

Mомци, дали има смисъл да се слага ластик в диапзона 0.8 - 1.0 мм на трето коляно и дали цялата система би работила правилно в такъв случай? Мисля си и за монтиран само във върховата секция ластик. Между другото, вие как го правите практически? Бънг с толкова деликатен размер не съм виждал, но аз все пак съм мухар и спинингист... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Ластък

Мнение от Георги Кръстев »

Муня има и мини бънг за връх!! Но явно ти не си навлязъл достатъчно в необятното пространство на щекарството!!!!. 8)
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Ластък

Мнение от Георги Кръстев »

hypperion написа:
Георги Кръстев написа:
Сега съм си поръчал най-тънкия на сенсас 1,65 да го пробвам и него ще го срежа и ще го монтирам на 2 топ сета на 2-ро коляно.
Жорка, сложи си го на 3то колянце :)..иначе се обезмисля цялата схема и е по-добре с плътен 0.8 примерно 8)
Какво имаш в предвид с 0,8....на 3 коляно ли?? :|
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Ластък

Мнение от hypperion »

Георги Кръстев написа:Какво имаш в предвид с 0,8....на 3 коляно ли?? :|
Не, имам предвид, че ако сложиш на 2ро коляно кухия е все едно да си с плътен на 2ро, освен ако не ползваш схемата с капрона и да издърпваш бънга!
Но пък при по-голяма дълбочина, примерно 4то коляно и бонус кво правим :)?! Донаждаме още 2 колена и вадим рибата, но докато я извадим с тоя мек ластик представи си какъв е контрола и колко пъти рибата е минала през петното. Точно поради тая причина си ловя с кухия на сенса 1.65 и бънг на 3то коляно
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Ластък

Мнение от Георги Кръстев »

Имаш в предивд пула бънг?
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Ластък

Мнение от hypperion »

Георги Кръстев написа:Имаш в предивд пула бънг?
Да - пул бънг на 3то коляно
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Ластък

Мнение от Георги Кръстев »

Аз с пула работя на шаранските.
Но тук исках друго да пробвам, дали 1,65 кух ще е по-издържлив, по-лек и по добър като ластик вместо 0,8 сдвоен. Говоря за рибите които ходя аз.
Призовавам Венко да се включи в разговора, той вече го е изпробвал.... :mrgreen: Или Корса :lol: :lol: :lol:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Ластък

Мнение от Коце »

Мунчо написа:Бънг с толкова деликатен размер не съм виждал, но аз все пак съм мухар и спинингист... :lol:
Е тук се крие и твоят отговор - слагаш на машината за мухи една коркова тапа, и съм сигурен, че след малко ще си произвел необходимото!

Иначе има бънгове-стълбичка с различни размери:

Изображение

Произвежда се в 5 различни размери за всякакъв вътрешен диаметър на секцията на щеката.

1: от 8мм до 9,8мм
2: от 10,2мм до 14,5мм
3: от 14,9мм до 20мм
3,5: от 13,0мм до 21мм
4: от 20,6мм до 26мм

Всичко зависи от рибите и скоростта на вадене, която си заложил. Защото сме гледали изпълнения, като вадене на шаран 1 час с вдигната щека на 6-то коляно.
Аз като имам един топ сет за шарани, залагам на дебел плътен ластик, кога лабав, кога не...
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Ластък

Мнение от Венелин Радушев »

hypperion написа:
Георги Кръстев написа:Какво имаш в предвид с 0,8....на 3 коляно ли?? :|
Не, имам предвид, че ако сложиш на 2ро коляно кухия е все едно да си с плътен на 2ро, освен ако не ползваш схемата с капрона и да издърпваш бънга!
Но пък при по-голяма дълбочина, примерно 4то коляно и бонус кво правим :)?! Донаждаме още 2 колена и вадим рибата, но докато я извадим с тоя мек ластик представи си какъв е контрола и колко пъти рибата е минала през петното. Точно поради тая причина си ловя с кухия на сенса 1.65 и бънг на 3то коляно
Е ти сега отричаш изцяло ползването на кухи ластици без пула бънг?
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Ластък

Мнение от Георги Кръстев »

Венелин Радушев написа: Е ти сега отричаш изцяло ползването на кухи ластици без пула бънг?
Само това ли беше :shock: :lol: :lol: :lol:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Ластък

Мнение от hypperion »

Венелин Радушев написа:Е ти сега отричаш изцяло ползването на кухи ластици без пула бънг?
Не, не го отричам - всеки лови както му е удобно!
Просто елиминирам вероятността да разхождам бонуса все едно ми е домашен люмимец и минимизирам трошенето на щеката.
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”