PR: БЕЗПЛАТНА РИБА НА ЯЗ.ДОГАНОВО

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Заключено
bobi78
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 18:46

PR: БЕЗПЛАТНА РИБА НА ЯЗ.ДОГАНОВО

Мнение от bobi78 »

Здравейте риболовци:
Днес собственика Венци на яз.Доганово ми каза че от утре 31.08.2012г. променя правилата за риболов на язовира до кафето/ по големия/, а именно: - такса за риболов 10лв и рибата не се заплаща
За по интересно освен че язовира е добре зарибен с шаран,каракуда,сом,червеноперка,амур и др. е пуснал допълнително и още 1тон шаран м/у 0,5-2кг. - промоция по повод новия регламент.
Водоема е достъпен от всичките му брегове, много удобен с дълбочина около 2метра, става за почти всякъкъв вид риболов на мач,щека,фидер и др.

Успех на всички риболовци и почитатели на кулинарните специалитети.
topsoft
Мнения: 409
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 17:30
получил Браво: 1 път

Re: БЕЗПЛАТНА РИБА НА ЯЗ.ДОГАНОВО

Мнение от topsoft »

Обикновено, това преведено значи, че няма да се пуска вече риба в големия гьол, дано не съм прав, но....
bobi78
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 18:46

Re: БЕЗПЛАТНА РИБА НА ЯЗ.ДОГАНОВО

Мнение от bobi78 »

topsoft написа:Обикновено, това преведено значи, че няма да се пуска вече риба в големия гьол, дано не съм прав, но....
Напротив когато се пуснаха риби в този водоем, почти същото количество беше пуснато и в големия, но то в него е почти безмисленно да продължава да се пуска, защото той прелива вече от големи риби и според мен ще започне да им вреди, по - удачно е според мен, да помисли да пусне малко по дребна риба, за да стане по интересен риболова, особено на състезания. :D
mangustata
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 13:22

Re: БЕЗПЛАТНА РИБА НА ЯЗ.ДОГАНОВО

Мнение от mangustata »

Здравейте, колеги
Едно бързо въпросче за язовир Доганово, понеже никога не сме ходили, а имаме желание, дали е възможно да ми обясните как да стигна от София до там.
Мерси много.
miroslavlubenov123
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Авг 31, 2012 12:16
Риболов: obi4am d apraktikuvam ribolov na fider

Re: БЕЗПЛАТНА РИБА НА ЯЗ.ДОГАНОВО

Мнение от miroslavlubenov123 »

пиши на кирилица
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: БЕЗПЛАТНА РИБА НА ЯЗ.ДОГАНОВО

Мнение от Д-р Флекс »

mangustata написа:Здравейте, колеги
Едно бързо въпросче за язовир Доганово, понеже никога не сме ходили, а имаме желание, дали е възможно да ми обясните как да стигна от София до там.
Мерси много.


Най-просто е да отидеш до гр. Елин Пелин, оттам да караш към яз. Огняново през с. Лесново. След Лесново, непосредствено преди с. Доганово, вляво от пътя има черен път, водещ към водоема. Има указателни табели "Спортен риболов" на пътя, още на излизане от с. Лесново.
mangustata
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 13:22

Re: БЕЗПЛАТНА РИБА НА ЯЗ.ДОГАНОВО

Мнение от mangustata »

Др. Флекс, благодаря ти за отговора!
Последно питане 10 лв е таксата на въдица нали така?
Има ли нещо по специфично за този водоем, имам предвид на какво кълве основно?
Утре ще го пробваме, дано си заслужава :)!
Мерси предварително за инфото.
lsimeonov
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Май 23, 2012 11:29
дал Браво: 3 пъти

Re: БЕЗПЛАТНА РИБА НА ЯЗ.ДОГАНОВО

Мнение от lsimeonov »

Калега, mangustata, или някай който друг знае, кажете нещо повече за този водоем, цени, стръв, условия, предимно какви риби се ловят? Рибата позволено ли е да я върнеш наистина? Благодаря Ви предварително!
bobi78
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 18:46

Re: БЕЗПЛАТНА РИБА НА ЯЗ.ДОГАНОВО

Мнение от bobi78 »

lsimeonov написа:Калега, mangustata, или някай който друг знае, кажете нещо повече за този водоем, цени, стръв, условия, предимно какви риби се ловят? Рибата позволено ли е да я върнеш наистина? Благодаря Ви предварително!
Условията по-горе са описани но ще ти ги кажа пак:
- Значи таксата от 10лв е за един брои въдица - разбира се ако искаш да ловиш с две, ще се наложи да си заплатиш двоина такса.
- уловената риба която успееш да реализираш си остава за тебе - т.е рибата не се връща.
-И разбира се в зависимост от способностите на всеки един риболовец, се определя и краиният резултат :D
-В деиствителност водоема е богато зарибен с шарани до 2-3кг. като има и бонуси с трофеини размери, също така преобладават и амурчета,сомчета,каракуда,толстолоб,кефал и др.

-До водоема има ресторант където при нужда може да се хапне прясно изпечена риба с уникален сос по-специална "таина" рецепта на собственника, скара, и различни разхладителни напитки.

НАСЛУКА И УСПЕХ НА ВСИЧКИ
lsimeonov
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Май 23, 2012 11:29
дал Браво: 3 пъти

Re: БЕЗПЛАТНА РИБА НА ЯЗ.ДОГАНОВО

Мнение от lsimeonov »

Благодаря много колега! А от към посещаемост през почивните дни как е, има ли много хора?
bobi78
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 18:46

Re: БЕЗПЛАТНА РИБА НА ЯЗ.ДОГАНОВО

Мнение от bobi78 »

lsimeonov написа:Благодаря много колега! А от към посещаемост през почивните дни как е, има ли много хора?
Доколкото разбрах от собственника е имало хора, не е било пренаселено, и са ловили рибки
peshovec
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Авг 31, 2012 13:46

Re: БЕЗПЛАТНА РИБА НА ЯЗ.ДОГАНОВО

Мнение от peshovec »

в събота рибките само се ловяха, но не се хващаха (нито пък кълвяха)
(на гьола до кафето)
Заключено

Обратно към “Риболов на леко”