Кух ластик

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Кух ластик

Мнение от Венелин Радушев »

outsider написа: Риби под 60-70 грама... :shock: :shock: :shock: баси , аз тънех в блажено неведение , че такова нещо съществува. 8) :lol:
От друга страна , няма да се учудя , ако Империята , водена от Дарт Деске , отвърне на удара с някое кухо ластиче от 1.4 .
Както взе да застудява, все по-чести срещи с тях ме чакат,предполагам и теб.
В предвид колко са меки кухите ластици на сенсас, чул те Господ....
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Кух ластик

Мнение от Георги Кръстев »

hypperion написа: Това с приравняването на кух към латекс е супер относително, тъй като има разлика в материалите при направата на самите кухи ластици - дори и износването е различно в зависимост от марката!
Демек ? :lol:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Кух ластик

Мнение от hypperion »

Георги Кръстев написа:
hypperion написа: Това с приравняването на кух към латекс е супер относително, тъй като има разлика в материалите при направата на самите кухи ластици - дори и износването е различно в зависимост от марката!
Демек ? :lol:
Ами демек от лични наблюдения мога да кажа само за кухите на Дренан и на Сенса:
първите се износват за един сезон и си иска смяна, даже имам случай на скъсан кухеняк 2.5 на 15 санта след пул бънга - закачих някво говедо, което има неблагоразумието да си тръгне с близо 2 метра от ластика. За прискрипване или кво да е протъркване не може и дума да става за 15-я сант след пул-бънга...остава проблвемно да е качеството 8)

Е поради тая причина съм фен на кухите на Сенса - имам ластици от преди 2 сезона, експлоатирани ненормално и ще изкарат оше един сезон.

Това, което ми прави впечатление е, че на пръв поглед ако сложа един сенсаски и един на дренан - приличат си по външен (че и по вътрешен) вид като близнаци.
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Кух ластик

Мнение от Reptile »

outsider написа: При втулка на второ коляно , да ти кажа честно , не съм забелязал разлика. 1.8 , точно както казваш , за мен си отговаря на 1.2 латекс - при това именно по съпротивление при вадене на риба...ако паметта не ме лъже. :wink: Денят , в който пробвах кухия за първи път , беше последния ден , в който лових с латекс.
И сега с това розово Хидро ( можеш ли да си представиш , че изобщо не бях разбрал че са го пуснали :oops: ) , мисля че въпроса с плътните ластици за мен е решен завинаги.
Аз ползвам TUBERTINI, а те са двоен силикон, може да са малко по-твърди. За мен не може да се игнорира съпротивлението от триене в стените с по-голяма площ, както и сплескването на кухият ластик на горната втулка.
Сегаааа, при втулка директно на второ - да там нещата са почти изравнени с 1.2мм. Ама някак си ластик 1.8мм на 2-ро и 3-то има три негативни ефекта за мен: трябва да нося топ-сета отделно, тежи ми в щеката и при по-голяма риба в течение нЕма кепчосване, защото много се разтяга. Аз обичам да си ходя само с щека в маааалко спретнато калъфче, без нищо друго, все едно съм тръгнал с директен на риба. Предпочитам силно отрязан връх и 1.8мм кух монтиран на второ коляно, като не го натягам изобщо. Ако имаше двоен силикон 1.5мм щеше да е мега добро, ама нЕма, само хидро на DAIWA!
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Кух ластик

Мнение от outsider »

Reptile написа:
Ама някак си ластик 1.8мм на 2-ро и 3-то има три негативни ефекта за мен: трябва да нося топ-сета отделно, тежи ми в щеката и при по-голяма риба в течение нЕма кепчосване, защото много се разтяга. Аз обичам да си ходя само с щека в маааалко спретнато калъфче, без нищо друго, все едно съм тръгнал с директен на риба. Предпочитам силно отрязан връх и 1.8мм кух монтиран на второ коляно, като не го натягам изобщо. Ако имаше двоен силикон 1.5мм щеше да е мега добро, ама нЕма, само хидро на DAIWA!
Мммм-да. Всеки гледа нещата от собствената си камбанария. Носенето на топ-сета отделно никога не бих предположил , че може да бъде проблем - хората ходят за риба и спо ДЕСЕТ топ-сета , нали се сещаш...а , и къпинга да не забравяме :lol:
Тежестта на ластика в що-годе твърда щека , и на второ коляно също не ме смущава особено , и остава въпроса с кепчосването на едра риба на течение . Скромно трябва да споделя , че в тази дисциплина имам бакалавърска и магистърска степен + следдипломна квалификация 8) :mrgreen: , и мога да те уверя , че дявола не е толкова черен...ако едрата риба е рядък бонус. Ако е по-гъста , преставаме да се подпичкваме с разни несериозни ластичета , и обръщаме дебелия край. :twisted:

PS Що не пробваш кухия 1.65 на Сенса , може да ти допадне :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Кух ластик

Мнение от Reptile »

outsider написа: ...
Мммм-да. Всеки гледа нещата от собствената си камбанария. Носенето на топ-сета отделно никога не бих предположил , че може да бъде проблем - хората ходят за риба и спо ДЕСЕТ топ-сета , нали се сещаш...а , и къпинга да не забравяме :lol:
Тежестта на ластика в що-годе твърда щека , и на второ коляно също не ме смущава особено , и остава въпроса с кепчосването на едра риба на течение . Скромно трябва да споделя , че в тази дисциплина имам бакалавърска и магистърска степен + следдипломна квалификация 8) :mrgreen: , и мога да те уверя , че дявола не е толкова черен...ако едрата риба е рядък бонус. Ако е по-гъста , преставаме да се подпичкваме с разни несериозни ластичета , и обръщаме дебелия край. :twisted:

PS Що не пробваш кухия 1.65 на Сенса , може да ти допадне :wink:
Съгласен съм по всички точки.
Малко коментари.
1. Такъв съм - чувствителен на тема "тежки" ластици. Щеката ми е доста изпъната(MAVER MATCH07), ама като леко се разколебае и ме дразни...проблема може да е чисто психически! :lol:
2. И на носене на багаж съм чувствителен, а и ходя по много "криви" места, дето трЕбва да те пускат с кран вертикално и после така да те вадят. Заради тези ми особености, всеки допълнителен тубус може да се окаже разликата между безгрижен живот и тежки травми. :lol:
3. Да пробвам 1.65, щЕл да ми пасне!!! Ми аз съм сигурен, че ще ми пасне, ама да поръчвам 1 ролка през нет-а, нещо не ми се връзва. Освен, ако ти нЕмаш друго предложение или инфромация.

ПОЗДРАВИ
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Кух ластик

Мнение от outsider »

Reptile написа: 3. Да пробвам 1.65, щЕл да ми пасне!!! Ми аз съм сигурен, че ще ми пасне, ама да поръчвам 1 ролка през нет-а, нещо не ми се връзва. Освен, ако ти нЕмаш друго предложение или инфромация.

ПОЗДРАВИ
Ясно.Като живеш в Сенса kънтри :mrgreen: , не ти идват наум такива проблеми. Тогава:
а) Събирате се двама -трима-четирима...найсет , и поръчвате "на едро".
б) изчакваш да ти се съберат повече неща за купуване , и не плащаш транспорта на една ролка ластик
в) въоръжаваш се с търпение , и като си дойда през лятото ти донасям една :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
mavaranak
Мнения: 91
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 20:15
Местоположение: Чирпан

Re: Кух ластик

Мнение от mavaranak »

Колеги благодаря за изчерпателните одговори.Четох главоблъсках се ушашавих се от многото отговори.Па реших да направя така.на мачовите топ сети плътни/латексови/1.2,1.3/ щото топа му дават до 1.4.А на карповите /2.2,,2.8/кухаци.Ама кажете кои са според вас най издръжливи щото не мога всеки сезон да сменям.И според вас тази комбинация добра ли е.Хайде наздраве на всички.
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Кух ластик

Мнение от Reptile »

mavaranak написа:Колеги благодаря за изчерпателните одговори.Четох главоблъсках се ушашавих се от многото отговори.Па реших да направя така.на мачовите топ сети плътни/латексови/1.2,1.3/ щото топа му дават до 1.4.А на карповите /2.2,,2.8/кухаци.Ама кажете кои са според вас най издръжливи щото не мога всеки сезон да сменям.И според вас тази комбинация добра ли е.Хайде наздраве на всички.
1. TUBERTINI SLIP(зелен, най-скъпият им плътен ластик) можеш да се ограничиш до 1.2мм на мачовите топ-сети, защото е малко по-твърд. Това е издръжлив ластик, който има силиконово покритие и се плъзга много добре!
2. MAVER colored latex(отново избираш най-скъпият - червен) 1.2мм, защото той пък е маааалко по-дебел. Това също е доста издръжлив ластик, който работи една идея по-меко, но има достатъчно моощност.
3. PRESTON slip fluoro - малко по-голям от написаният диаметър, мекота като MAVER и разполагат с избор ot диаметри между 0.8 и 1.4. От този можеш да тестваш с 1.3, но т'ва си е сериозен ластик за мачов топ-сет. Въпреки, че моята скормна особа предпочита по-големи диаметри на ластиците, без да са натеганати.
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Кух ластик

Мнение от Reptile »

outsider написа: Ясно.Като живеш в Сенса kънтри :mrgreen: , не ти идват наум такива проблеми. Тогава:
а) Събирате се двама -трима-четирима...найсет , и поръчвате "на едро".
б) изчакваш да ти се съберат повече неща за купуване , и не плащаш транспорта на една ролка ластик
в) въоръжаваш се с търпение , и като си дойда през лятото ти донасям една :wink:
Веднага се спирам на последният вариант! :lol: Майтап, ще кажа на колегите от Франция при следващото им идване да ми донесат една ролка!
Мерси за предложението.
mavaranak
Мнения: 91
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 20:15
Местоположение: Чирпан

Re: Кух ластик

Мнение от mavaranak »

Колега благодаря за отговора.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”