Ефективност на куки без контра!?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Ефективност на куки без контра!?

Мнение от outsider »

Bayivan написа:Е, да се извиня за глупоста си....пробвал съм Б711 не деветата серия... :oops:

Outsider, за реката ли искаш кука? Само не и дебелата шеста серия на камасаните. Аз, от как почнах пак да ходя по реките, че близката година така и не припарвах до тях се върнах към добрите стари Оунърки, като animal серията винаги седи в джоба.

Поздрав.
B711 ми беше една от любимите куки в испания , заедно със B611 .Тука риболова е друг , така че ще ги сменя с B511. Анимала и за испанските шарани беше прекалено тежка и груба кука , така че отдавна съм го отписал. Идеята ми е ( автора на темата да ме прощава за спама :oops: ) , да сведа всичките си куки до два модела на един-два производителя , смятам че също както и сплувките , разнообразието трябва да бъде жестоко контролирано.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Ефективност на куки без контра!?

Мнение от Doktor-5 »

outsider написа:......Идеята ми е ( автора на темата да ме прощава за спама :oops: ) , да сведа всичките си куки до два модела на един-два производителя , смятам че също както и сплувките , разнообразието трябва да бъде жестоко контролирано.
Ха, ха!
Забрави!
Нашего брата сме от породата, дето като види некоя по-странна плувчица, или пакетче кукички, да си ги заприходи тутакси.......ей така, не че ще ги ползва някога! :D
Не стааааа брат, знаеш ли от кога се боря с това...... :oops:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Ефективност на куки без контра!?

Мнение от butnik »

Doktor-5 написа:
outsider написа:......Идеята ми е ( автора на темата да ме прощава за спама :oops: ) , да сведа всичките си куки до два модела на един-два производителя , смятам че също както и сплувките , разнообразието трябва да бъде жестоко контролирано.
Ха, ха!
Забрави!
Нашего брата сме от породата, дето като види некоя по-странна плувчица, или пакетче кукички, да си ги заприходи тутакси.......ей така, не че ще ги ползва някога! :D
Не стааааа брат, знаеш ли от кога се боря с това...... :oops:
Доки,като захвана да си връзвам поводи и се увличам бе,все нещо не ми харесва и все посягам към чуждото,с плувките е същата работа.Поне наследника до пенсия няма да купува куки и плувки :lol:
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Ефективност на куки без контра!?

Мнение от outsider »

Doktor-5 написа:
outsider написа:......Идеята ми е ( автора на темата да ме прощава за спама :oops: ) , да сведа всичките си куки до два модела на един-два производителя , смятам че също както и сплувките , разнообразието трябва да бъде жестоко контролирано.
Ха, ха!
Забрави!
Нашего брата сме от породата, дето като види некоя по-странна плувчица, или пакетче кукички, да си ги заприходи тутакси.......ей така, не че ще ги ползва някога! :D
Не стааааа брат, знаеш ли от кога се боря с това...... :oops:
Не знаеш ква стока си имаш насреща. :twisted: И нали се сещаш , че всичко бях продал или раздал , и сега почвам от нула ? :wink: - от нула като всички възможни гтрешки вече съм ги правил... Свърши се с двайсетте модела куки от десет различни производителя :evil: , чекмедже с монтажи , в което няма две еднакви плувки :oops: , и сума ти абсолютно ненужни прикачни 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
rookie angler
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 13:05

Re: Ефективност на куки без контра!?

Мнение от rookie angler »

И аз съм купувал много глупости но има и иновативни неща в риболовните такъми, които не трябва да се отричат, защото в последствие практиката показва, че са полезни и ти улесняват риболова, респективно оптимизират резултатите!
По темата: За тия куки си мислех, че са пригодени за комерсиални водоеми с цел хуманно отношение към рибите но явно се правят с друга цел та ще ги пробвам и аз, благодаря за инфото!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Ефективност на куки без контра!?

Мнение от babydoctor »

Израсъл съм в Лом. На р. Лом, под вакуумната фабрика, ловехме с 15-17 - ти № куки, на които с клещи махахме контрите, за по - бързо откачане на уклеите. Резултатът беше страхотен.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Ефективност на куки без контра!?

Мнение от outsider »

rookie angler написа: По темата: За тия куки си мислех, че са пригодени за комерсиални водоеми с цел хуманно отношение към рибите но явно се правят с друга цел та ще ги пробвам и аз, благодаря за инфото!
Рибата не знае какъв е водоема , който обитава. 8) В общи линии , няма причина с кука , правена с мисъл за паткарник , да не можеш да ловиш на нормален водоем - е , не с дебела и тежка кука за шаран , ако ловиш бабушки... :wink:
Аз в неделя лових платиките те с тази - никакъв проблем , ако изключим размера - ако имах Н°18 , щеше да е дoста по-добре:

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
stas
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 17:26
Местоположение: Габрово
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Ефективност на куки без контра!?

Мнение от stas »

Привет, колеги! Тази есен направих дузина излети за скобар, като обикновено използвах Funa 10 или 12 номер. Но един път реших да пробвам със Sensas 3311- дебела кука, орлов нокът с късо стебло и голяма контра (16 номер). Както си лових на бял, от един момент нататък, при всяко прибиране на линията, белият го нямаше. Нямам спомен какво убодох, откачих или извадих, но като се прибрах извадих лупата и що да видя- контрата я няма. Спомнете си Тодор Живков на 10 ноември как гледаше, така се бях опулил и аз. Явно се беше счупила в някой от каменните ръбове, в които закачах понякога. Острието го проверявам, ама контрата не. Та в този ред на мисли, не съм възхитен от идеята да ловя с куки без контра, освен при скоростен риболов на дребна риба, какъвто пример даде колегата babydoctor или там за каквото са създадени. Относно хуманното отношение към рибите, няма такова в спортния риболов (според мен). А за Kamasan B560 имам наблюдения, че се отваря съвсем незначително и си остава така в течение на риболова.
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Ефективност на куки без контра!?

Мнение от Milen Rusanov »

Ами и аз да си кажа мнението,става на въпрос за следното-при риболов на щека за едри шарани на платен водоем досега ползвах куки Анимал или Дренан СУПЕР Спейд,един приятел ми даде да опитам с една кука на Гуру без контра,бях много приятно изненадан.Много остра кука която се забива без никакъв проблем а рибата не се откачаше докато не влезне кепа.Ползвах я за риболов с пелета на силиконов пръстен и с царевица,много по лесно ми беше като откачах куката в кепа без дърпане,дори и кукоизваждач не ползвах.Милсля че само с жива стръв като торен или бял червей може да има минуси заради липсата на контра която да задържи червея на мястото му.Много добър беше и резултата на троха,по-малко откачени риби и по-спокойно връщане на рибата без много скачане и пляскане...това е от мен.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”