Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Мнение от Popeye »

Иде зима и освен , че требе да се коли прасе и да се пие вино, требе да се вързват и монтажи ...то монтажи не , че не може да се връзват и по секо време , но за такива Ентелигентни и мързеливи хора кат мен зимата е дефинитивну най подходящия сезон.
Та на въпросо за монтажи на над 0,5гр плафка мисля да сложим оливети понеже да редим съчми до припадък, какту съм писал по горе ме мързи и немам нерви естествено ще има и неколко дропера за пропадане и разкош!
Но нека да чуем и вашето мнение и ако може и некой състезател да се изходи по въпроса ще е прекрасно дет се вика да се получи една дЕскусия по вЪпроса , която може и да прерасне и в скандал , заради традициите :D
VIP sux !!!
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Мнение от Reptile »

Popeye написа:Иде зима и освен , че требе да се коли прасе и да се Та ..на въпросо за монтажи на над 0,5гр плафка мисля да сложим оливети... Но нека да чуем и вашето мнение..:D
Аз ползвам оливети над 4гр монтажи. До 4гр всичко е на съчми, защото една оливета от 3 гр, нЕма как да я разпределиш по линията, а се налага.
Налага се да имаш верижка и тежести под 0.5гр, които да можеш да местиш, за да си променяш презентацията.
Над 4гр, вече се слагам една оливета от 2-3гр и другото са тежести, които можеш да групираш на различни места по линията. Пример: за 8гр близалка съм с оливета от 5 или 6гр и другото по линията.
Коста Марков
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Дек 20, 2010 21:39
Риболов: allrounder, но дупки у вода не копаМ, с пластмаси не тропам.
Местоположение: Монтана
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Мнение от Коста Марков »

И за мене психологическата граница е 4 грама. На плувка под 4 гр само съчми, а по-нагоре (обикновено близалките) задължително с оливетка. Просто и двата монтажа си имат предимства, при съчмите мога да си ги дърпам на където и както си поискам и да си изменям линията както ми е кеф, а пък при по-тежките монтажи оливетката ми гарантира бързо достигане и стоене на определена дълбочина.
И те така........ :fish1:
Един час свободно време да ми изпадне, веднага отивам за два часа на риба!!!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Мнение от Коце »

Аз ползвам за река. Но не продълговати, ами големите кръгли на Кралусо с шлаух.
На язовира си чакам да потъне! :lol: :lol: :lol:

Изображение
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Мнение от Popeye »

такаааа добре нека изключим близалките/за сега и аз го знаем това за гоеумите топчета/ и да вдигнем псехологическата бариера от 0,5 грама на 1,5грама кво ми прече да си сложим оливетка 0,9гр и да добавим 4 дропера 0,15 примерно , които ако се наложи ще раздалечаваме или сближаваме според капризите на това долно племе наречено рибе
VIP sux !!!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Мнение от Коце »

Въобще не се чуди!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Коста Марков
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Дек 20, 2010 21:39
Риболов: allrounder, но дупки у вода не копаМ, с пластмаси не тропам.
Местоположение: Монтана
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Мнение от Коста Марков »

Popeye написа:такаааа добре нека изключим близалките/за сега и аз го знаем това за гоеумите топчета/ и да вдигнем псехологическата бариера от 0,5 грама на 1,5грама кво ми прече да си сложим оливетка 0,9гр и да добавим 4 дропера 0,15 примерно , които ако се наложи ще раздалечаваме или сближаваме според капризите на това долно племе наречено рибе
под 4 гр. няма смисъл от оливета, защо тая 0.9 оливетка не я смениш с две съчми 0.35 и една 0.20. Като ти се наложи да прегрупираш утежнение в движение, кое ще свалиш по-лесно? Три съчми или ще късаш линия за демонтиране на оливетка? Има вариант да монтираш оливетката на тел и да я хванеш с шлаукчета за линията, нооо за 0.9гр не съм сигурен, че си заслужава.
Друго: за варианта с 1.5 плувка с четири дропера и оливетка - само две ще са дропери... с другите две нали ще стопираш оливетката и се получава два дропера и постоянно групирано утежнение от 1.2 грама, което ми грубеее лично на мене. Верно, че наистина може и четирите съчми да са дропери, ако стопираш оливетката с ластик, ноооо за 0.9 оливетка да завираш в нея ластик..........
Бе, мисля, мисля и си оставам на мнение - под 4 гр само със съчми
Един час свободно време да ми изпадне, веднага отивам за два часа на риба!!!
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Мнение от hypperion »

При мен тази психо граница е 2 грама: оливета 1.5 + 0.5 съчми по линията. Оливетата не я застопорявам твърдо отпред и отзад с дропери и ако рибите са доста над дъното просто дърпам оливетата нагоре към плувката и презентацията става перфект :)
До 1.5 гр ползвам съчми, но нещо ми писва да редя дропери и май ще смъквам границата надоле. Друг е въпроса че адски рядко ползвам такива грамажи като 1.5 и нагоре.
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Мнение от Венелин Радушев »

Аз ползвам оливети и при плувки под един грам, когато искам да пропадна бързо но не за сметка на чувствителност.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Мнение от Георги Кръстев »

Слагам оливети на плувки над 1гр. Но не всеки път, зависи от това какво искам...
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Мнение от outsider »

От грам и половина-два нагоре - оливети , надолу съм със съчми. В момента , в който монтажа мине 6-8 грама , минавам от оливети на сферични тежести.
Истината за Живота , Вселената и Всичко останало : с къв тип тежести утежняваш , няма никакво значение , важното е на тебе така да ти харесва. :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Мнение от Popeye »

Коста Марков написа:
Popeye написа:такаааа добре нека изключим близалките/за сега и аз го знаем това за гоеумите топчета/ и да вдигнем псехологическата бариера от 0,5 грама на 1,5грама кво ми прече да си сложим оливетка 0,9гр и да добавим 4 дропера 0,15 примерно , които ако се наложи ще раздалечаваме или сближаваме според капризите на това долно племе наречено рибе
под 4 гр. няма смисъл от оливета, защо тая 0.9 оливетка не я смениш с две съчми 0.35 и една 0.20. Като ти се наложи да прегрупираш утежнение в движение, кое ще свалиш по-лесно? Три съчми или ще късаш линия за демонтиране на оливетка? Има вариант да монтираш оливетката на тел и да я хванеш с шлаукчета за линията, нооо за 0.9гр не съм сигурен, че си заслужава.
Друго: за варианта с 1.5 плувка с четири дропера и оливетка - само две ще са дропери... с другите две нали ще стопираш оливетката и се получава два дропера и постоянно групирано утежнение от 1.2 грама, което ми грубеее лично на мене. Верно, че наистина може и четирите съчми да са дропери, ако стопираш оливетката с ластик, ноооо за 0.9 оливетка да завираш в нея ластик..........
Бе, мисля, мисля и си оставам на мнение - под 4 гр само със съчми
говоря за оливети с шлаухчета
VIP sux !!!
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Мнение от VARHARA »

Венелин Радушев написа:Аз ползвам оливети и при плувки под един грам, когато искам да пропадна бързо но не за сметка на чувствителност.
:wink: :!: Това е истината.
Оливетки ползвам когато искам да пробия по бързо горния слой. Но също така ползвам дори и плувка 3гр -4гр със сачми 10-13бр когато искам да пропадам по бавно :wink:
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Мнение от ivelin66 »

VARHARA написа:
Венелин Радушев написа:Аз ползвам оливети и при плувки под един грам, когато искам да пропадна бързо но не за сметка на чувствителност.
:wink: :!: Това е истината.
Оливетки ползвам когато искам да пробия по бързо горния слой. Но също така ползвам дори и плувка 3гр -4гр със сачми 10-13бр когато искам да пропадам по бавно :wink:
Ма тва откога на джиг главите им слагате допълнителни оливетки бре? :lol: :lol: :lol: :lol:
Да не би бялата да се вдига и да взема на пропадане? :lol: :lol: :lol: :lol:
Team Milo - feel the difference
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ползвате ли оливетка при монтажи на щека ?

Мнение от VARHARA »

Ти пък много искаш да знаеш :lol: :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”