Дайте съвет за мач пръчка

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
майМУНЧО
Мнения: 315
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 19:25
Риболов: на ръце

Re: Дайте съвет за мач пръчка

Мнение от майМУНЧО »

Popeye написа:
майМУНЧО написа:Мача за да бъде Мач трябва да бъде единствено 3.9 с макс акция до 15 грама и да бъде от три части !
абсолютно невярна теза :oops: :oops: :oops:

ОК ! Обясни защо ?
I'm a player , where is the big boss ?!?
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Дайте съвет за мач пръчка

Мнение от outsider »

майМУНЧО написа:
Popeye написа:
майМУНЧО написа:Мача за да бъде Мач трябва да бъде единствено 3.9 с макс акция до 15 грама и да бъде от три части !
абсолютно невярна теза :oops: :oops: :oops:

ОК ! Обясни защо ?
Нужно ли е? кво по-прекрасно от категорично , нетърпящо възражение мнение ? :mrgreen: Точно като твоето по-горе , между другото :wink:

Сега , за да не кажеш че се заяждам или спамя: що мача трябва да бъде непременно 3.90? Ми гледай сега , аз досега съм ползвал мачове от 4.20 - 4.35 , и бях изключително доволен. Ловях едра риба - обикновено между кило и три кила , шарани най-вече , и те уверявам , че с дългия мач човек ги вкарва в кепа по-бързо , и по-лесно ги спира да не се наврат в крайбрежните треви и камъняци. :idea:

Обаче сега имам нов противник - ситна риба на адски плитки водоеми. Внезапно се оказа , че дългите ми мачове са тежки и тромави за засичане на рибки от под сто грама , а в метър и половина вода даже 3.90 е излишно дълга пръчка...ако трябва да си взимам мач сега , бих взел 3.60 ...че и по-къс. :?

Грамажите : условията в испания често налагаха ваглери оттатък 20-те грама , така че пръчка 5-15 беше недостатъчна . Сега ми се ще да имам нещо от типа 2-8 гр.

Колената : абсолютно съм съгласен с тебе , ама само щото мразя тояги с голяма транспортна дължина. :lol: Това не спира англичаните да произвеждат (в Китай 8) ) двуколенни мачове , и окото им не мига.

Извод: "правилният " мач е този , който отговаря на условията , в които ще го ползваш.
Наслука.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
nikolaiiliew
Мнения: 147
Регистриран на: Съб Юли 21, 2012 18:37
Риболов: Pole, Feeder, Match & Bolo Fishing
Местоположение: Русе

Re: Дайте съвет за мач пръчка

Мнение от nikolaiiliew »

outsider написа:Нужно ли е? кво по-прекрасно от категорично , нетърпящо възражение мнение ? :mrgreen: Точно като твоето по-горе , между другото :wink:

Сега , за да не кажеш че се заяждам или спамя: що мача трябва да бъде непременно 3.90? Ми гледай сега , аз досега съм ползвал мачове от 4.20 - 4.35 , и бях изключително доволен. Ловях едра риба - обикновено между кило и три кила , шарани най-вече , и те уверявам , че с дългия мач човек ги вкарва в кепа по-бързо , и по-лесно ги спира да не се наврат в крайбрежните треви и камъняци. :idea:

Обаче сега имам нов противник - ситна риба на адски плитки водоеми. Внезапно се оказа , че дългите ми мачове са тежки и тромави за засичане на рибки от под сто грама , а в метър и половина вода даже 3.90 е излишно дълга пръчка...ако трябва да си взимам мач сега , бих взел 3.60 ...че и по-къс. :?

Грамажите : условията в испания често налагаха ваглери оттатък 20-те грама , така че пръчка 5-15 беше недостатъчна . Сега ми се ще да имам нещо от типа 2-8 гр.

Колената : абсолютно съм съгласен с тебе , ама само щото мразя тояги с голяма транспортна дължина. :lol: Това не спира англичаните да произвеждат (в Китай 8) ) двуколенни мачове , и окото им не мига.

Извод: "правилният " мач е този , който отговаря на условията , в които ще го ползваш.
Наслука.
:) Псолютно вярно!
Николай Илиев
майМУНЧО
Мнения: 315
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 19:25
Риболов: на ръце

Re: Дайте съвет за мач пръчка

Мнение от майМУНЧО »

Никой не искам да ангажирам с моето мнение !

Нека и аз да кажа какво мисля по въпроса ! Колега Outsider прави си за нещата който си написал ! Но мисля ,че въпреки всичко 3,9 абсолютно оптималния избор за ловене на риба с почти всякакъв размер - ясно е ,че с него нама да ловим Уклейки и Сомове !
Аз доста години лових с 4,2 , после минах на 4,5 - естествено ,че с дългите пръти се ловат по лесно големите риби ! След като като си купих 3,9 обаче установих ,че много съм пропуснал от мач риболова , а именно удоволствието от него !
Къси мек мач ми дава възможност да ловя с по фини такъми , дори и с по тънки корди хваща пак толкова големи , както с големите гьостерици , но удоволствието е в пъти по голямо , както и кастинга с по тънката корда е по доста по добър , рибите също са по спокойни с тънките линии ! Дългите мачове си ги пазя (по скоро от сантименти ), но вече почти не ги ползвам защото ползвам само 3,9-ката . Не случайно в UK масовия мач е 3,9 рядко може да си види някой да ползва нещо по различно !
Телескопичния - аз не бих рискувал да ловя с него големи риби , строят му съвсем различен така ,че нека всеки сам да си направи изводите за себе си !
I'm a player , where is the big boss ?!?
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Дайте съвет за мач пръчка

Мнение от Георги Кръстев »

майМУНЧО написа: Не случайно в UK масовия мач е 3,9 рядко може да си види някой да ползва нещо по различно !
Разбира се че не е случайно ! Там нямат дъблочина повече от 2м. И все ловят на по 15- 20 м дистанция.
Прав си че с късия е много по-удобно, но с дългия си свършва работата къде къде по-добре! :lol: :lol: :lol:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Дайте съвет за мач пръчка

Мнение от Коце »

Само не забравяйте кой е измислил този вид риболов! :wink:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Дайте съвет за мач пръчка

Мнение от Popeye »

Коце написа:Само не забравяйте кой е измислил този вид риболов! :wink:
e много ясно Джон Атанасов :D :D :D
VIP sux !!!
майМУНЧО
Мнения: 315
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 19:25
Риболов: на ръце

Re: Дайте съвет за мач пръчка

Мнение от майМУНЧО »

Георги Кръстев написа:
майМУНЧО написа: Не случайно в UK масовия мач е 3,9 рядко може да си види някой да ползва нещо по различно !
Разбира се че не е случайно ! Там нямат дъблочина повече от 2м. И все ловят на по 15- 20 м дистанция.
Прав си че с късия е много по-удобно, но с дългия си свършва работата къде къде по-добре! :lol: :lol: :lol:
То не пречи и да ловя на 5 метра дълбочина на 30 метра дистанция Георги!
Но пропуснах най-важното да кажа ,че строя на 3.9 няма нищо общо с пръчка 4.2 камо ли 4.5 ! Обичам ги тия параболици мама му стара !
I'm a player , where is the big boss ?!?
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Дайте съвет за мач пръчка

Мнение от butnik »

Изображение
Ммммдааа,тия мачове по 4.20 хич не се сгъват :lol: :lol:
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
майМУНЧО
Мнения: 315
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 19:25
Риболов: на ръце

Re: Дайте съвет за мач пръчка

Мнение от майМУНЧО »

butnik написа:Изображение
Ммммдааа,тия мачове по 4.20 хич не се сгъват :lol: :lol:
Чакай ся тва не е какво да е , а е Мило ! :lol:
I'm a player , where is the big boss ?!?
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Дайте съвет за мач пръчка

Мнение от butnik »

Ми кво чакаш,махай specimen-те на Шимано и си прай кефа :lol:
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
dinio84
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 10:03

Re: Дайте съвет за мач пръчка

Мнение от dinio84 »

Благодаря на всички отзовали се в темата. Избора е направен и въдичката е вече у нас. Пръчката е тази:
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=3731" onclick="window.open(this.href);return false;
а макарата:
http://www.bulit2000.com/energo-team-ex ... cle22437bg" onclick="window.open(this.href);return false;
дали съм направи правилния избор ще се разбере с времето край водоемите.
dobromir_
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Юли 02, 2006 18:34
Местоположение: varna

Re: Дайте съвет за мач пръчка

Мнение от dobromir_ »

ми честито и много риби да хващаш
КСР ТРАБУКО
nikolaiiliew
Мнения: 147
Регистриран на: Съб Юли 21, 2012 18:37
Риболов: Pole, Feeder, Match & Bolo Fishing
Местоположение: Русе

Re: Дайте съвет за мач пръчка

Мнение от nikolaiiliew »

Честито и много слуз по влакното
Николай Илиев
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Дайте съвет за мач пръчка

Мнение от Георги Кръстев »

майМУНЧО написа:
Георги Кръстев написа:
майМУНЧО написа: Не случайно в UK масовия мач е 3,9 рядко може да си види някой да ползва нещо по различно !
Разбира се че не е случайно ! Там нямат дъблочина повече от 2м. И все ловят на по 15- 20 м дистанция.
Прав си че с късия е много по-удобно, но с дългия си свършва работата къде къде по-добре! :lol: :lol: :lol:
То не пречи и да ловя на 5 метра дълбочина на 30 метра дистанция Георги!
Но пропуснах най-важното да кажа ,че строя на 3.9 няма нищо общо с пръчка 4.2 камо ли 4.5 ! Обичам ги тия параболици мама му стара !
Е явно и двамата сме на едно мнение, но немойм се разбра....
Аз също смятам, че 3,6 и 3,9 мач седи много по-добре като строй, удобство и лекота в ръката. Също смятам че един шарански мач трябва да не е по-дълъг от 3,9м и трябва да е с малка акция, мек, но жилав и с достатъчно материал. А не както се разбира от масовката. Шаранския мач да е с акция 15-40 и други такива извращения! Нещата са измислени от давна, просто при всеки човек, изискванията, разбиранията и условията са различни.... Аз знам какво искам и малко по малко си го купувам. :)
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”