Тъй начи...

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Тъй начи...

Мнение от Мунчо »

Момченца, идва време за нова гега - дайте акъл за нещо уипоподобно, което може да се докопа от ингилизко. Може да ми препоръчате конкретни продукти, или НагЪзини - имаме агент там.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Тъй начи...

Мнение от Popeye »

http://www.benwick-sports.co.uk/indexmatch.htm :D :D :D Tи хубавото го продаде, бен вик а е като дайвата само , че по евтин 8)
VIP sux !!!
ETW_You_
Мнения: 161
Регистриран на: Нед Мар 26, 2006 23:26
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Тъй начи...

Мнение от ETW_You_ »

Това е като ruunners-a е същия като Nikе, само че по-евтин. Пробвай го агента ти в Англия за garbolino Allegria 666. На 8.90 е 430 грама (реални дължина и грамаж). Другия по-евтин аналог им е Maxim whip 350. Само до 8 метра дължина, но пък на ночти половин цена - 395 грама(непроверени), но пък съм я държал в ръка и е мноооого добра. За Allegria - нямам думи, трябва само да я пипнеш. Пробвал съм почти всички уипове на нашия пазар и е недостижима. Нямам никакви наблюдения за уиповете на maver само как са.
http://www.garbolinouk.co.uk/whips/whip ... -whip-350/
http://www.garbolinoshop.de/Ruten/Kopf- ... :1279.html
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Тъй начи...

Мнение от Reptile »

ETW_You_ написа:Това е като ruunners-a е същия като Nikе, само че по-евтин. Пробвай го агента ти в Англия за garbolino Allegria 666. На 8.90 е 430 грама (реални дължина и грамаж). Другия по-евтин аналог им е Maxim whip 350. Само до 8 метра дължина, но пък на ночти половин цена - 395 грама(непроверени), но пък съм я държал в ръка и е мноооого добра. За Allegria - нямам думи, трябва само да я пипнеш. Пробвал съм почти всички уипове на нашия пазар и е недостижима. Нямам никакви наблюдения за уиповете на maver само как са.
http://www.garbolinouk.co.uk/whips/whip ... -whip-350/
http://www.garbolinoshop.de/Ruten/Kopf- ... :1279.html
Къде се губиш, бре?!
Да, подкрапям за Алегриа-та. Allegria 666 има перфектен мачов строй, невероятно лека и балансирана, но не е за големи натоварвания, по-скоро е за риби до килограм. Все пак, Allegria 666 е по-здрава от колкото очакваш за този строй и тежест.
Има варианти да стане на 10м, защото някои части на други уипо-ве стават за удължител до 10м.
Мачовият уип на MVER не отстъпва на Allegria-та, но е една идея по-дебел.
Това, което наистина няма равно, е върховият модел на Daiwa...не мога да го описвам, защото трябва да се докосне. Незнам какъв карбон е използван, но е изклюително лек уип без да е тънкостенен и цената му е подобаваща - 999лв!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Тъй начи...

Мнение от Мунчо »

Начи аз "Алергия" съм имал на младини! Всичкото гол телескопутен и уип, който се предлага у нас, съм го изтръшкал на младини, при това пунктуално, а не виртуално. Искам нещо чужбинско, дето се казва - и ний от прованса да се докоснем до големия мач фишинг...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Тъй начи...

Мнение от Коце »

Муне, нема с какво да се изненадаш за момента! Чакане.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Тъй начи...

Мнение от Popeye »

Мунчо написа:Начи аз "Алергия" съм имал на младини! Всичкото гол телескопутен и уип, който се предлага у нас, съм го изтръшкал на младини, при това пунктуално, а не виртуално. Искам нещо чужбинско, дето се казва - и ний от прованса да се докоснем до големия мач фишинг...
ТРИ КАСТ ТРИЛОДЖИ или Дайба Ерити са върха на гъзарията и напълно подходящи като за теб :D :lol: 8)
VIP sux !!!
ETW_You_
Мнения: 161
Регистриран на: Нед Мар 26, 2006 23:26
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Тъй начи...

Мнение от ETW_You_ »

Ей ма на бре Мите :) Я съм си тука :) Значи Мунчо за теб остана само Daiwa-та, за Tricast-а нямам информация никаква. Daiwa-та е истинско бижу, но и цената му е като на такова :) Дай боже всеки му такова :!: Мите един приятел има не един и два скобара по литър и половина и няколко балканки над кило с алегрията. И си я ползва вече трета година безгрижно като си я бута на сакче или яке. Ако не се бях захванал с щеките избора ми щеше твърдо да е между алегрията и дайвата. И то чудене щеше да има само, ако не ми се дават пари за дайвата.
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Тъй начи...

Мнение от Popeye »

tri cast гарантират части до 10години , ако ги нямат на склад да ти ги произведат .... , пък и по екзотично за у нас
VIP sux !!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Тъй начи...

Мнение от Мунчо »

Бах, тоя "Три каст" изглежда много арен и безтегловен, само дето нема удължител до 10 метра...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Тъй начи...

Мнение от krasimir »

:D
ETW_You_
Мнения: 161
Регистриран на: Нед Мар 26, 2006 23:26
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Тъй начи...

Мнение от ETW_You_ »

И аз го гледах това клипче.....впечатлен съм!!! В сайта им се споменава само за удължител на 9м. Ама нещо тия 500 паунда.......
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Тъй начи...

Мнение от Мунчо »

Има и две резервни топ три.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
mitvi
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 1:24

Re: Тъй начи...

Мнение от mitvi »

Ако говорим за суми от този порядък, си мисля че си заслужава да се погледне ето това:
http://www.ebay.co.uk/itm/daiwa-tournam ... 0873292485" onclick="window.open(this.href);return false;

.....с очакване да замине за около £450.
Също така в раздела купува/продава на maggotdrowning.com нерядко излизат уипове на Daiwa в отлично състояние на доста изгодни цени.

Поздрави
WORCGROUP
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 23:24

Re: Тъй начи...

Мнение от WORCGROUP »

Ами това TRI-CAST TRILOGY XRS POWER MARGIN 9mtr.? Мисля, че е подобно или по-добро от Бийстмастъра, който размахваше до скоро.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”