Баналният въпрос Теле-мач или Болонезе...?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
spectrum
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 20:41

Баналният въпрос Теле-мач или Болонезе...?

Мнение от spectrum »

Здравейте колеги както разбирате щом пиша тук значи съм начинаещ риболовец и като всеки такъв съм изправен пред дилемата дали да си взема по универсалният теле-мач с които ще мога да пробвам различни видове риболов както на затворени водоеми така и на река или да си взема болонеза и с нея да изкарам един сезон пък в последствие като разбера какво искам да си купя и мач...
Знам че универсална въдица няма но теле - мача не се ли доближава най-много до това описание и с него за този сезон които тепърва предстои мисля, че ще съм по подготвен за различни варианти с които да експериментирам и да разбера всъщност какво ми трябва докато с болонезата ще съм по ограничен от към видове риболов...
Та ме мъчи въпросът прав ли съм в разсъжденията си и ако някои е ползвал случайно някои от артикулите към които съм се насочил да каже по няколко думи за тях ...

Теле-мач:
http://www.fishingmall.bg/index.php?rou ... ct_id=1719" onclick="window.open(this.href);return false;

Болонезе:
http://www.fishingmall.bg/index.php?rou ... ct_id=1649" onclick="window.open(this.href);return false;

или това което се явява някакъв хибрид между двете:
http://www.fishingmall.bg/index.php?rou ... ct_id=1715" onclick="window.open(this.href);return false;

за макара съм се насочил към тези два модела:
http://www.fishingmall.bg/index.php?rou ... ct_id=1820" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fishingmall.bg/index.php?rou ... ct_id=1821" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Баналният въпрос Теле-мач или Болонезе...?

Мнение от Коце »

Смело взимай болонезето! Хубаво е. От макарите - избери трета!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Баналният въпрос Теле-мач или Болонезе...?

Мнение от Даниел Казаков »

+ за болонезето префектно е има и страхотна поддръжка в БГ за макара се насочи към шимано ексейдж в форума се продават 2 употреба между 85 и 105 лв аз съм с такава на болото
spectrum
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 20:41

Re: Баналният въпрос Теле-мач или Болонезе...?

Мнение от spectrum »

Благодаря много за отговорите колеги стигам до извода, че никои не ги харесва тези теле-мачове и това си е....:)
Тази макара повече ли си струва от предишните две които съм показал или е се същата работа ?

http://sigurna-sluka.com/index.php?page ... &Itemid=55" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Баналният въпрос Теле-мач или Болонезе...?

Мнение от Бай Иван »

Прегледай обявите в подфорума "Купува и продава" и виж темите на колегите Garbolino и Chobaka_68.

Инак последния фокус, който си пуснал, поне на хартия изглежда добре!
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Баналният въпрос Теле-мач или Болонезе...?

Мнение от Станимир »

Бай Иван написа: Инак последния фокус, който си пуснал, поне на хартия изглежда добре!
В сравнение с другите два Фокус-а да... На живо не съм крайно впечатлен да ти кажа... :?
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
spectrum
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 20:41

Re: Баналният въпрос Теле-мач или Болонезе...?

Мнение от spectrum »

Ясно че за тези пари не може да е нещо кои знае какво, но все пак кажи какво ти направи най лошо впечатление ?
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Баналният въпрос Теле-мач или Болонезе...?

Мнение от babydoctor »

Бай Иван написа:Прегледай обявите в подфорума "Купува и продава" и виж темите на колегите Garbolino и Chobaka_68.
Послушай хората. И не взимай заден аванс.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Баналният въпрос Теле-мач или Болонезе...?

Мнение от Reptile »

Отиваш при Лоди - там го има на същата цена. Взимаш го в ръце тръскаш, гледаш, чудиш се ... измолваш 10% остъпка и си Ти.
Комбинираш го с лека мачова макара на DRENAN за 55лв и действаш, пак от същото място. Аз лично тествах комбинацията с 5м и е ОК. Макарата на DRENAN e много добра оферта. Пръчката има 2 недостатъка - клати малко повече в 3-та снадка и макародържача е монтирам неестествено напред, но за тази цена това се преживява. Ако се откажеш от отстъпката Лоди ще Ти премести макародържача на място точно според твоят ръст.

Поздрави
spectrum
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 20:41

Re: Баналният въпрос Теле-мач или Болонезе...?

Мнение от spectrum »

Колеги крайният резултат от покупката е:

Focus COMPETITION TELE MATCH
Акция: 8-30gr.
Дължина: 4.50m
Секции: 8
Тегло: 210gr.
Транспортна дължина: 1.33m
http://www.aquasport-n.com/%D0%BC%D0%B0 ... ch-pid=104" onclick="window.open(this.href);return false;

Focus F MATCH 2000
- здрав графитен корпус
- 7 сачмени лагера
- 1 иглен лагер за елиминиране на обратния ход
- противоусукваща и лагерована водеща ролка
- система "S-Stroke" за прецизно влакнонареждане
- предавателно число: 6.2 : 1
- чувствителен заден аванс
- алуминиева шпула (вместимост: 0.18 / 240; 0.20 / 200; 0.25 / 140)
- резервна алуминиева плитка шпула (вместимост: 0.15 / 100; 0.18 / 70; 0.20 / 50)
- алуминиева дръжка с възможност за дясна ръка
http://www.aquasport-n.com/%D0%BC%D0%B0 ... 0-pid=3345" onclick="window.open(this.href);return false;

Пробвах я както на река така и на затворен водоем и със стационарна плувка и с ваглер ... мога да кажа разбира се от позицията на начинаещ риболовец, че това е наистина много универсална пръчка и покрива на 100% изискванията ми на този етап пък за напред ще видим... бладаря отново на включилите се в темата и наслука на всички... :D
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Баналният въпрос Теле-мач или Болонезе...?

Мнение от babydoctor »

- чувствителен заден аванс
Нема таквоз животно, ма карай, да ти е честито. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Баналният въпрос Теле-мач или Болонезе...?

Мнение от miro253 »

spectrum написа:Пробвах я както на река така и на затворен водоем и със стационарна плувка и с ваглер ... мога да кажа разбира се от позицията на начинаещ риболовец, че това е наистина много универсална пръчка и покрива на 100% изискванията ми на този етап пък за напред ще видим... бладаря отново на включилите се в темата и наслука на всички... :D

Е това е важното. Останалото няма никакво значение. Със здраве да я ползваш.
dobromir_
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Юли 02, 2006 18:34
Местоположение: varna

Re: Баналният въпрос Теле-мач или Болонезе...?

Мнение от dobromir_ »

болонезата е по добрия вариянт
КСР ТРАБУКО
shuplesa1
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 21:13

Re: Баналният въпрос Теле-мач или Болонезе...?

Мнение от shuplesa1 »

Категорично болото ...... вече е късно,човека си е взел телемач :D
Аватар
garmina
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Юни 27, 2013 7:39
Риболов: на леко

Re: Баналният въпрос Теле-мач или Болонезе...?

Мнение от garmina »

Има компромисен вариант който съвсем не е лош...боло мач болонеза с повече водачи :tup:
*Catch and release*
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”