Въпрос за щека Мaver Competition Match This 6SX

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Въпрос за щека Мaver Competition Match This 6SX

Мнение от ivelin66 »

Георги Кръстев написа:
Коце написа:Не това трябва да е водещото при избора на топ въдица.
Именно затова бих си вземал трилоджи про 2.... Щеката е направена от най-най-добрия карбон. Също има резервни части до живот. Ако искаш да ти станат още по пъргави мачовите топ сети си сменяш оригиналните връхчета с регласки.... а ако ти се ловят шарани си махаш върховете слагаш черно хидро и на гърди 8)
Също така е много готино да ловиш на 12,5м с нея защото няма никакви надписи :lol:
Жоро ква е логиката най-големите производители на карбонови влакна да са японски,пък трилоджито да е от най-най арния карбон,при положение че тая щека извън Англия никой ич абер си найн от нея а?Па и не съм чул някой световен или европейски шампион да лови с тва чудо.
Team Milo - feel the difference
did018
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 23:09

Re: Въпрос за щека Мaver Competition Match This 6SX

Мнение от did018 »

ivelin66 написа:
Георги Кръстев написа:
Коце написа:Не това трябва да е водещото при избора на топ въдица.
Именно затова бих си вземал трилоджи про 2.... Щеката е направена от най-най-добрия карбон. Също има резервни части до живот. Ако искаш да ти станат още по пъргави мачовите топ сети си сменяш оригиналните връхчета с регласки.... а ако ти се ловят шарани си махаш върховете слагаш черно хидро и на гърди 8)
Също така е много готино да ловиш на 12,5м с нея защото няма никакви надписи :lol:
Жоро ква е логиката най-големите производители на карбонови влакна да са японски,пък трилоджито да е от най-най арния карбон,при положение че тая щека извън Англия никой ич абер си найн от нея а?Па и не съм чул някой световен или европейски шампион да лови с тва чудо.
Е с кво лови един европейски шампион с colmic който стува 4 бона и тежи повече от 1 кг на 13 м ?
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос за щека Мaver Competition Match This 6SX

Мнение от Коце »

ivelin66 написа:Жоро ква е логиката най-големите производители на карбонови влакна да са японски,пък трилоджито да е от най-най арния карбон,при положение че тая щека извън Англия никой ич абер си найн от нея а?Па и не съм чул някой световен или европейски шампион да лови с тва чудо.
Логиката е проста - маркетинг. И сега ще питаш - защо така?
Ами много просто - погледни колко "чисто" английски марки такъми има. Защо да не си разработят топ марка, с качествени въдици, за техния пазар? Забравяш ли техният национализъм и, че са измислили повечето неща на света?
did018 написа:Е с кво лови един европейски шампион с colmic който стува 4 бона и тежи повече от 1 кг на 13 м ?
Виж колега, захапал си теглото на въдиците като дебел комат хляб!
Не знам от колко време следиш пазара на въдици. В последните години навлязоха масово "тежките" щеки, защото се популяризираха и развиха платените водоеми с шарани. По същата логика се разработиха и специални храни, пелети и всевъзможни джаджи, точно за този тип хибридни риби!
Много пъти съм обяснявал теорията на конспирацията в риболовният бизнес. Всичко е маркетинг.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос за щека Мaver Competition Match This 6SX

Мнение от Reptile »

ivelin66 написа:
Георги Кръстев написа:
Коце написа:Не това трябва да е водещото при избора на топ въдица.
Именно затова бих си вземал трилоджи про 2.... Щеката е направена от най-най-добрия карбон. Също има резервни части до живот. Ако искаш да ти станат още по пъргави мачовите топ сети си сменяш оригиналните връхчета с регласки.... а ако ти се ловят шарани си махаш върховете слагаш черно хидро и на гърди 8)
Също така е много готино да ловиш на 12,5м с нея защото няма никакви надписи :lol:
Жоро ква е логиката най-големите производители на карбонови влакна да са японски,пък трилоджито да е от най-най арния карбон,при положение че тая щека извън Англия никой ич абер си найн от нея а?Па и не съм чул някой световен или европейски шампион да лови с тва чудо.
Толкова и е добър карбона, че ако искаш по-пъргави мачови топ-сети слагаш такива от "по-лош карбон" от MAVER. Не схванах логиката, ама карай!
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Въпрос за щека Мaver Competition Match This 6SX

Мнение от outsider »

Коце написа: Виж колега, захапал си теглото на въдиците като дебел комат хляб!
Не знам от колко време следиш пазара на въдици. В последните години навлязоха масово "тежките" щеки, защото се популяризираха и развиха платените водоеми с шарани.
Много ми беше интересно дали някой ще се престраши да го каже. :lol:
Теглото на щеката е последната дупка на кавала - прекалено лека значи не само по-качествен карбон , а и по-тънки стени , и значително по-малка универсалност. :?

Коце , не е само в шараните и паткарниците раУтътъ- състезанията минаха от три часа на четири , което дава възможност за събиране на бонуси , и създава предпоставки за предимство на стратегията над чистата техника. :idea: На хората просто вече не им се ходи на Световни , където се лови само дребосък. Правят се състезания на големи реки , лови се с тежки близалки... Хвърлете един поглед на инфото за Световното 2014 :

http://www.matchfishing.ru/forum/showthread.php?t=26640" onclick="window.open(this.href);return false;

:shock: :shock: :shock:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за щека Мaver Competition Match This 6SX

Мнение от Чичо Веско »

did018 написа: Е с кво лови един европейски шампион с colmic който стува 4 бона и тежи повече от 1 кг на 13 м ?
По интересното е защо ли аджеба ги правят такива...?!! :wink:

Дали пък не са много изостанали и да не са в час :?: :idea: :shock:
А може и само да лъжат че са толкова тежки, както лъжат повечето други... :mrgreen:

Или цената е голяма, а отстъпките-малки... :lol: :lol: :lol:

:wink:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос за щека Мaver Competition Match This 6SX

Мнение от Коце »

outsider написа:... не е само в шараните и паткарниците раУтътъ...
Напротив! Един производител никога няма да заложи на 50-100 щеки за състезатели! Борбата е за масовият клиент! Който масово не е трениран да борави със солети!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Въпрос за щека Мaver Competition Match This 6SX

Мнение от outsider »

Коце написа:
outsider написа:... не е само в шараните и паткарниците раУтътъ...
Напротив! Един производител никога няма да заложи на 50-100 щеки за състезатели! Борбата е за масовият клиент! Който масово не е трениран да борави със солети!
Ммм , дааа - зима иде! :mrgreen:
"Масовия" клиент не купува щеки от 700 грама , кво се бъзикаш с аудиторията! 8) Баш "солетите" са ориентирани към състезателния елит , ма те си имат и втора ( и трета!) щека за разни ситуациЙ.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос за щека Мaver Competition Match This 6SX

Мнение от Коце »

Не измествай фокуса, ей! Ти каза, че ...от 3 на 4 часа...!
Аз пък виждам една силна маркетингова кампания на Уил Райсън, Оня с косата и Тоя с очилата /както би се изразил Пената :lol: :lol: :lol: / + частните водоеми в Ингланд + Ютуп + онлайн магазините. В крайна сметка, в пакета на щеката влизат повече шарански топ сети и шепинги, отколкото мачови. Демек, щеките вече са преимуществено шарански или олраунд, отколкото мачови /разбирай състезателни/.

И пак си задаваме въпроса - какво да си купи колегата, на тринайси?

Аз лично съм за тип олраунг /превод на шопски - насекадекръгло/, с тегло около 850-950 гр на 13 м.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Въпрос за щека Мaver Competition Match This 6SX

Мнение от outsider »

Коце написа: Аз пък виждам една силна маркетингова кампания на [...] частните водоеми в Ингланд + Ютуп + онлайн магазините. В крайна сметка, в пакета на щеката влизат повече шарански топ сети и шепинги, отколкото мачови. Демек, щеките вече са преимуществено шарански или олраунд, отколкото мачови /разбирай състезателни/.

И пак си задаваме въпроса - какво да си купи колегата, на тринайси?

Аз лично съм за тип олраунг /превод на шопски - насекадекръгло/, с тегло около 850-950 гр на 13 м.
Не требе се гледа към Англия , тва е истината. СветО не почва и не свършва с тЕх - в моя свят не се продават шарански пакове , топ сетите са стандартно на 5° коляно. 8)
За "насекъдекръглото" съм сто процента с тебе - тва е истинската щека , ако ще си купуваш само една. Яка , но добре балансирана , изпъната , но без да и трепериш.
С възможност да докупуваш части когато си поикаш... :wink:
...green machine foreva! :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос за щека Мaver Competition Match This 6SX

Мнение от Reptile »

Чичо Веско написа:
did018 написа:

Или цената е голяма, а отстъпките-малки... :lol: :lol: :lol:

:wink:
Е в т'ва последното е истината, напипал си я! :tup:
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос за щека Мaver Competition Match This 6SX

Мнение от Reptile »

Коце написа:Не измествай фокуса, ей! Ти каза, че ...от 3 на 4 часа...!
Аз пък виждам една силна маркетингова кампания на Уил Райсън, Оня с косата и Тоя с очилата /както би се изразил Пената :lol: :lol: :lol: / + частните водоеми в Ингланд + Ютуп + онлайн магазините. В крайна сметка, в пакета на щеката влизат повече шарански топ сети и шепинги, отколкото мачови. Демек, щеките вече са преимуществено шарански или олраунд, отколкото мачови /разбирай състезателни/.

И пак си задаваме въпроса - какво да си купи колегата, на тринайси?

Аз лично съм за тип олраунг /превод на шопски - насекадекръгло/, с тегло около 850-950 гр на 13 м.
Не съм съвсем съгласен. Нека не даваме напразни надежди на колегата. Добра all round щека с релани 13 м. под 900 - 930 гр. си е компромис от всякъде. Моята е 880 гр. и я намирам за изцяло мачов модел. Е, не е мачова тип "солета", но си е мачова щека за мрени до към 2-те кила(вече тествано) с power match топ 5 и за мааалко по-големи с carp-ов на 4-то коляно т.е за риби до към 3 кг в слабо към нулево течение. Риби по 2 кг в сериозно течение, ще са предизвикателство. Е, аз съм си майстор :lol: ще се справя, но за Вас не съм сигурен! :lol:
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос за щека Мaver Competition Match This 6SX

Мнение от Коце »

Глей сега, 2 кила мряна за повечето от нас е една химера! Поради това, изобщо не се замисляме за подробностите! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
did018
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 23:09

Re: Въпрос за щека Мaver Competition Match This 6SX

Мнение от did018 »

Колеги интересува ме от къде може да се намерят карпови топ 4 и топ 5 ци за tournament pro x ?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”