Избор на Fluorocarbon

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
bolo7m
Мнения: 323
Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 21:01
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Избор на Fluorocarbon

Мнение от bolo7m »

Чичо Веско написа:Е, по негово време не е бил измислен още ФК - простено му е :mrgreen:
Или може би щом ТОЙ го е казал, значи трябва да му СЕ СВЕТИ ИМЕТО И ДЕЛАТА И... да го следвате БЕЗПРЕКОСЛОВНО, така ли?! :D

По интересното е:

Защо в последните години има такава огромна инвазия на ФК на световния пазар на риболовни принадлежности??
- Едва ли е защото ние тука си драскаме в студеното време... и всичко е само търговска хитрост и реклама :idea: :!:

Дали пък не е истина всичко..?
Дали пък който веднъж е пробвал с ФК вече му е фен..?
Дали пък не го плюем само защото е скъп..? (Гроздето е кисело!)
Дали пък колегите от "белия свят" не са по-умни от нас, та го ползват навсякъде..?
Дали пък... и т.н.

Или по нашенски:
-Ко?
-Не!

:tup:
Чичка спри хвалбите, дай доказателства! :wink:
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
mitvi
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 1:24

Re: Избор на Fluorocarbon

Мнение от mitvi »

Ползвам Riverge от 7-8 години и мнението което изказвам се базира изключително и само на личен опит.Практикувам изключително речен риболов на плувка и морски риболов на плувка на скумрия и зарган.
Потвърждавам че при еднакви условия в т.ч. линия на изтичане, метод на изтичане, монтаж, дълбочина, стръв и захранка Riverge регистрира повече кълванета, като понякога разликата е драстична.
Смятам че за да се усетят преимуществата на ФК пред монофила като повод, трябва да се използва качествен ФК защото всичко останало е напразно харчене на пари.
Горе написаното представлява чисто споделяне на позитивен опит.Или казано по нашенски "Хубавото си е хубаво".
Поздрави.
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Избор на Fluorocarbon

Мнение от outsider »

Чичо Веско написа: По интересното е:[/b]
Защо в последните години има такава огромна инвазия на ФК на световния пазар на риболовни принадлежности??
- Едва ли е защото ние тука си драскаме в студеното време... и всичко е само търговска хитрост и реклама :idea: :!:

Дали пък не е истина всичко..?
Дали пък който веднъж е пробвал с ФК вече му е фен..?
Дали пък не го плюем само защото е скъп..? (Гроздето е кисело!)
Дали пък колегите от "белия свят" не са по-умни от нас, та го ползват навсякъде..?
Аз изказвам свое мнение , разбира се - и съм напълно съгласен с него! 8)
ФК навлза на световния пазар , казваш? Дали пък това не се дължи на факта , че пазара се движи от морския риболов , спининга , и други дисциплини , в които прозрачността и износоустойчивостта компенсират по-малката здравина и твърдостта на ФК- основен недостатък за "нашия" риболов?
Що се отнася до "го ползват навсякъде" , редовното следене на международни състезания , репортажи и т.н , не дава никакво основание за подобно твърдение. Състезателния елит тъпо и упорито ползва качествен монофил :wink:

Наслука на всички , с каквото и влакно да ловите !
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
bolo7m
Мнения: 323
Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 21:01
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Избор на Fluorocarbon

Мнение от bolo7m »

Аз изказвам свое мнение , разбира се - и съм напълно съгласен с него! 8)
ФК навлза на световния пазар , казваш? Дали пък това не се дължи на факта , че пазара се движи от морския риболов , спининга , и други дисциплини , в които прозрачността и износоустойчивостта компенсират по-малката здравина и твърдостта на ФК- основен недостатък за "нашия" риболов?
Що се отнася до "го ползват навсякъде" , редовното следене на международни състезания , репортажи и т.н , не дава никакво основание за подобно твърдение. Състезателния елит тъпо и упорито ползва качествен монофил :wink:
Е това е отговорът! :tup:
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на Fluorocarbon

Мнение от Чичо Веско »

bolo7m написа:
Аз изказвам свое мнение , разбира се - и съм напълно съгласен с него! 8)
ФК навлза на световния пазар , казваш? Дали пък това не се дължи на факта , че пазара се движи от морския риболов , спининга , и други дисциплини , в които прозрачността и износоустойчивостта компенсират по-малката здравина и твърдостта на ФК- основен недостатък за "нашия" риболов?
Що се отнася до "го ползват навсякъде" , редовното следене на международни състезания , репортажи и т.н , не дава никакво основание за подобно твърдение. Състезателния елит тъпо и упорито ползва качествен монофил :wink:
Е това е отговорът! :tup:
Да се надявам, че вече си наясно и знаеш какво да правиш със живота си :D
А що се отнася до "хвалбите" - те не са адресирани към тебе, спокойно :idea: :!:
:D
:tup:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
garmina
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Юни 27, 2013 7:39
Риболов: на леко

Re: Избор на Fluorocarbon

Мнение от garmina »

Аз също ползвам ФК-въпросният (скъп) и смея да твърдя,че за капризна риба дава доста по-добри резултати.Ловя основно по реки и това ме навежда на мисълта,че ФК си имам свои моменти....За останалите случеи XILO ми върши перфектна работа:)
*Catch and release*
Di.Vaneta
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 18:08
Риболов: Щека и мач

Re: Избор на Fluorocarbon

Мнение от Di.Vaneta »

Някой да е ползвал въпросния флуорокарбон?Да сподели дали си заслужава .Смятам да пробвам най-малкия диаметър 0,08мм

Изображение
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Избор на Fluorocarbon

Мнение от SammY »

Колега щом си решил пробвай ... или заложи на нещо правено в Japan за да си по спокоен :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”