Избор на ролер Sensas

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Избор на ролер Sensas

Мнение от Коце »

И този

Изображение
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Избор на ролер Sensas

Мнение от Георги Кръстев »

Коце написа:Колега, виж този модел Preston Innovations Mega Pro V RollerИзображение.
Точно на този модел съм се спрял и аз, за новия сезон ;)
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Избор на ролер Sensas

Мнение от Коце »

Жоре, глей кво става

Изображение

http://www.frenzee.co.uk/index.php?area=item&item=21684" onclick="window.open(this.href);return false;
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на ролер Sensas

Мнение от hypperion »

Имам ги двата ролера - на МАП и този с червените ролки на Престън. Ей ви едно кратно ревю и на двата от моята гледна точка набързо:
В 85 % от случаите използвам на МАП, тъй като е много компактен и не на последно място - хоризонталните ролки са лагеровани и щеката просто лети. Друго предимство е, че краката се разпъват на 3 секции и ролера става висок към метър и нещо, а може да стане и адски нисък при неудобен терен (със свити крака под него..). За секунди се разпъва и свива. При вятър до сега не съм имал проблеми, щеката си стои централно и ако тръгне в страни се спира от вертикалните стопери, ролера до сега не ми е падал под никакъв предлог
Престън - доста тежък, и бих казал огромен по рамери. Позволява голяма височина - към 1.70 може да ти е щеката над земята. Ролките не са лагеровани. Като стабилност мисля, че тоя тип ролери са най-стабилните - с хоризонтални крака и въженце няма как да ти падне или изхвърчи щеката.
С две думи - за мен ролера на МАП е по-функционален и удобен, на Престън е по стабилен.
Всеки сам да си определя приоритетите :)
Успех с избора!
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Избор на ролер Sensas

Мнение от Георги Кръстев »

Аз съм с ролер който има лагери, голяма файда няма, защото след първия дъжд лагерите ръждясват и запичат..... За това ги и смазвам. Но си е играчка.
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на ролер Sensas

Мнение от hypperion »

Георги Кръстев написа:Аз съм с ролер който има лагери, голяма файда няма, защото след първия дъжд лагерите ръждясват и запичат..... За това ги и смазвам. Но си е играчка.
Нямам такъв проблем за сега, въпреки че ме е прал дъжд целодневно. Но ролера е едва на година и в последствие ще се появи и при мен спека.
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Избор на ролер Sensas

Мнение от Георги Кръстев »

Спринцофффка, игла и по 1-2 капки оправят нещата за доста време ;).
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Избор на ролер Sensas

Мнение от Reptile »

outsider написа:Аз взех този - след един сезон ползване , нямам забележки. Умерено тежък , със сигурно затягане на краката - болт/гайка , никакви защипващи се измишльотини. Максимална височина 115 см , ширина 60.

http://www.goodrig.fr/coup/rouleaux-pla ... ompetition" onclick="window.open(this.href);return false;
Това за мен е най-добрият компромис между стабилност, качество, височина и цена!
ivo13
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Юли 04, 2013 20:12

Re: Избор на ролер Sensas

Мнение от ivo13 »

Благодаря за предложенията.Според Вас кое е по-добре да си взема един сенасаки ролер този които съм показал в първия си пост или този на МАП и престъна с червените ролки ?
to10or
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 13:10

Re: Избор на ролер Sensas

Мнение от to10or »

Колега,ролерът,с който смяташ да риболовстваш според мен задължително трябва да се види на живо,да се монтира,да му видиш всички врътки или закопчалки,работят ли или има някъкъв дефект.След това го разпъни,виж как стои-стабилен ли е или не?Говоря ти от позицията на препатил с поръчка на ролер в онлайн магазин.С една дума ролер не се купува без да си го тествал,това не са ти кукички и разни други аксесоарчета.Иначе от моделите,на които си се спрял,който и да купиш,няма да сбъркаш.Само не ми е ясно,защо пренебрегваш модела на Sensas,с който ловим аз и колегата Outsider.Но това си е твой избор-успех!Поздрави от мен!
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на ролер Sensas

Мнение от Doktor-5 »

Коце написа:Жоре, глей кво става

Изображение

http://www.frenzee.co.uk/index.php?area=item&item=21684" onclick="window.open(this.href);return false;
Сори за спама, но този ролер е за тройка верни приятели! :lol: :lol: :lol: :lol:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Избор на ролер Sensas

Мнение от Коце »

Doktor-5 написа:Сори за спама, но този ролер е за тройка верни приятели! :lol: :lol: :lol: :lol:
V-то е за агне, препичащо се зад ролера! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на ролер Sensas

Мнение от krasimir »

Matrix са изкарали нови модели ролери
Изображение

Иначе аз съм с този: (само, че без разделител в средата)
Изображение
Нямам забележки. Стабилен е и си върши работата :D
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Избор на ролер Sensas

Мнение от Paparaka »

Изображение

Да си кажа и аз мнението. За мен ролерът е този! Сменил съм доста ролери, този го ползвам от години и наистина за мен е най-доброто.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”